Kripto Para Haberleri

Güney Koreli kripto para borsası Coinone 2 güvenlik şirketiyle ortaklık kurdu

Güney Kore merkezli ülkenin en büyük 4 kripto para borsasından bir tanesi olan Coinone, bugün yapılan açıklamada 2 farklı tanınmış ve güvenilir güvenlik şirketi ile güç ortaklığı yapacak olduğunu açıkladı. 2 güvenlik şirketinin bundan sonraki zamanlarda kripto para borsasının korunması için gerekli çalışmalara katılacak oldukları ve güvenlik ile ilgili alınması gereken tüm önlemleri Coinone adına alacakları açıklandı. Güney Koreli kripto para birimi borsaları bir süre önce ortaklık kurmuş ve güçlerini birleştirerek güvenlik konusunda birbirlerine bilgi verme, birbirleri ile güvenlik açıkları konusunda ortak çalışmalar yapmak gibi kararlar alarak kripto para borsalarının ülke genelinde güvenliğini en üst düzeye çıkarma konusunda ortak bir karar vermişti.

Kripto para birimlerinin oldukça fazla tercih edildiği Güney Kore’de Coinone borsası bundan sonra CertiK ve Xangle tarafından da korunacak.

CertiK ve Xangle adlı siber güvenlik şirketlerinin ülkede oldukça fazla bilindiği ve birçok aktif şirkete siber güvenlik konularında hizmet sunmaya devam ettikleri belirtildi. Kripto para borsalarının son zamanlarda çok fazla güvenlik açıklarından dolayı para kaybettikleri bilindiğinden ötürü 8 ay içerisinde yılın ilk başlarından yıl ortasına kadar 1 milyar dolardan daha fazla kripto para saldırısı düzenlendi. 41 milyon dolarını Binance kripto para borsasının oluşturduğu siber saldırı olaylarında giderek daha fazla artan oranda siber saldırı olayları yaşanıyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Binance Charity, COVID-19 Bağışları İçin Stabilcoin Geliştiriyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu