Güney Koreli vekilden ICO yasağı tasarısı

1 Dakikada Okunabilir


Güney Kore’nin kripto topluluğu için bir başka umut ışığı belirdi; politikacılar ICO’lar için kapıyı açabilecek bir yasayı tartışmaya karar verdiler ve mecliste bu konuda yeni bir tartışma başlayacak.

Güney Kore 2017 yılında tüm ICO’lar için bazı yasaklar getirdi ve bu yasaklar ülkedeki kripto para birimleri ve Blockchain teknolojisini etkilemedi ancak, ICO hakkında birçok yasak kararı başladı.

Bununla birlikte, siyasi bölünmenin her iki tarafındaki bazı üst düzey milletvekilleri, yasağı sona erdirmek için kampanyalar başlattı ve çoğu, Güney Kore şirketlerinin Singapur da dahil olmak üzere ICO’lara izin veren ülkelere akın etmeye devam ettiler ve ICO yatırımlarını devam ettirmeye yönelik olarak bazı yeni adımlar attı.

En son yapılan öneri, Ulusal Meclis’in Elektronik Mali İşlem Yasası’nı (2008) değiştirme yönünde harekete geçen sağ muhalefet partisi Bareunmirae Partisi milletvekili Lee Eon- joo’dan geldi. Lee Eon-joo’nun önerisi, düzenlenmiş ICO’lar için hükümlerin yanı sıra kripto sahtekarları için bir dizi katı cezadan oluşan bazı düzenlemelere sahip durumda görünmekte.

Ülkedeki ICO düzenlemeleri hakkında yakın zamana kadar herhangi bir yasa teklifi yoktu ancak artık ICO’lar konusunda yeni yasalar mevcut. Bu yasalar ülkede yeniden ICO’lar için tartışma konusu olabilir ve insanların gelecekte bu konuda ICO yatırımı yapmalarında büyük bir rol oynayabilir. Güney Koreli yetkililerin tartışmalar sonrası ICO yasaklarını ülkedeki Koreliler için kaldırması her an yasallaşabilir.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
363
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
363
Şaşkın
Lol Lol
80
Lol
Harika Harika
363
Harika
Korkunç Korkunç
322
Korkunç
Soner Özcan
26 yaşındayım ve hala üniversite eğitimime devam ediyor. Geleceği değiştirmesini beklediğimiz kripto paralar hakkında hem kendimi, hem koinbox.net okuyucularını bilgilendirmek ve doğru haberler sunmak için editörlük yapıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!