Bitcoin Haberleri

Günlük Bitcoin İşlem Sayısı 2018 Seviyelerine Düştü, Ne Anlama Geliyor?

  • Bir dizi zincir üstü veri, Bitcoin ağ etkinliğinde kısa vadeli bir düşüş olduğunu gösteriyor.
  • Bu, Bitcoin fiyatının 40.000 doların altında kaldığı bir zamanda ortaya çıktı.

Bitcoin ağındaki günlük işlem sayısı, Ağustos 2018’den beri görülmeyen bir seviyeye düştü. Bitcoin zincir üstü verilerine göre günlük Bitcoin işlemlerinin yedi günlük hareketli ortalaması dün 217.000’e düştü. Bu seviyeler ise en son 31 Ağustos 2018’de görülmüştü.

Ne Anlama Geliyor?

Bitcoin günlük işlemlerindeki bu düşüş Bitcoin’in fiyatının son zamanlardaki en yüksek seviyesi olan 64.000 dolardan %44’lük bir düşüşle 36.000 dolar civarında seyrettiği sırada ortaya çıktı. Bitcoin fiyat düşüşünün nedenleri üzerine yapılan spekülasyonlar, Tesla CEO’su Elon Musk’ın tweet’lerinden Çin’deki Bitcoin madencilerine yönelik baskıya kadar uzanıyor.

Diğer zincir üstü ölçümler de bunlardan etkilendi. Aynı zaman diliminde Bitcoin ağındaki günlük aktif adres sayısının yedi günlük hareketli ortalaması dün itibariyle 940.000’e düştü. Bu seviyeler en son Mayıs ayında görülmüştü. Günlük yeni adres sayısı da Mart ayı seviyeleri olan 372.000’e düştü.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto para sahiplerini bu sene iyi son beklemiyor olabilir

btc

Hem Bitcoin fiyat düşüşünün hem de Bitcoin’in düşük hacimlerinin bir sonucu olarak, dolar cinsinden zincir içi hacim miktarı günde 17,3 milyar dolardan 7,7 milyar dolara düştü. Bu %55’lik bir düşüş olduğu anlamına geliyor.

Olumlu yönde ise Bitcoin işlem ücretleri azalıyor ve bu da ağın kullanımını daha ucuz hale getiriyor. Ortalama işlem ücreti %87’lik bir düşüşle 53 dolardan sadece 7 dolara düştü.

Microstrategy 400.000 Milyon Dolarlık Bitcoin Alabilir

Microstrategy CEO’su Michael Saylor bugün de bildirdiğimiz gibi Cuma günü katıldığı Bitcoin 2021 Konferansında daha fazla Bitcoin satın almak istediğini söylemişti. CEO’nun şirketi Microstrategy 7 Haziran 2021 Pazartesi günü 400 milyon dolarlık borç satın alarak bu paranın büyük bir kısmının Bitcoin almak için kullanılacağını söyledi.

Geçtiğimiz Cuma günü Bitcoin 2021 Konferansında Microstrategy CEO’su Michael Saylor ayrıca şirketin Bitcoin yatırımları için MicroStrategy Services Corporation ve MacroStrategy LLC adlı iki şirket kurduğunu açıklamıştı. Microstrategy CEO’su Michael Saylor’ın Bitcoin 2021 Konferansında yaptığı en önemli açıklamalar ise aşağıdaki haberimizdedir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Galaxy Digital DBL'ye yatırım yaptı

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu