Blockchain HaberleriKripto Para Haberleri

Gürcistan, kripto paraların merkezi olabilecek mi?

ABONE OL:

Gürcistan hükümeti yoğun tempoda çalışmayı sürdürüyor. Hükümet, kripto para ve Blockchain teknolojisi şirketleri için merkez olmak, dünyaya hükmeden kripto para şirketlerinin gelecekte Gürcistan merkezli çalışmasını sağlamak için ne gerekiyorsa, nasıl yasalar çıkarılması ve nasıl imkanlara ihtiyaç varsa bu kategorideki şirketlere tüm bu imkanları sunmaya yönelik olarak adımlar atıyor.

Gürcistan hükümeti, bir süredir aldığı kararlar nedeniyle kripto para şirketlerinin ülkeye gelmesi ve ülkede hizmet sunup istihdam sağlaması durumunda bazı avantajlara sahip ve kripto para madenciliği şirketleri içim enerji fiyatlarının aşırı uygun olması ve doğal iklim şartları olarak çok sıcak ülke olmaması, ılımlı iklime sahip, kış aylarında ise soğuk iklime sahip olması nedeniyle kripto para madenciliği şirketlerinin merkez kurabilecek oldukları ülkelerde birisi.

Gürcistan hükümeti, kripto para borsaları, kripto para şirketleri, blockchain teknolojisi şirketleri ve kripto para madenciliği şirketlerinin ülkede hizmet sunması için yasaklar yerine özgür ve serbest haklar sunmaya yönelik düzenlemeler yapıyor. hükümetin düzenlemelerine bazı vatandaşlar tepki gösterirken, bazı vatandaşlar ise yerel şirketlere bu hakların sunulmasını, kripto paralar ve blockchain teknolojisi şirketlerinin yabancı merkezli olması durumunda kendilerinin sadece yasal imkanlardan yararlanmasını ve ekonomik hak verilmesini istemiyor.

Ülkede, şirketlere uygulanan avantajlar henüz çok fazla değil ancak yakın zamanda imkanların daha büyük oranda artması bekleniyor. Gürcistan’da kripto para şirketleri sayısı bilinmezken ülke dünyanın en büyük 2. madencilik üretiminin yapıldığı ülke, Çin ise 1.

Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Tagomi Libra Derneğine Katıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu