Kripto Para HaberleriBlockchain Haberleri

Gürcistan ve IOHK, Blockchain anlaşması yaptı

Charles Hoskinson tarafından kurulan platform ile Gürcistan hükümeti Milli Eğitim Bakanlığı arasında yeni bir teknik anlaşma imzalandı. Blockchain teknolojisi konusunda yapılan anlaşmada Gürcistan Eğitim ve Bilim Bakanlığı ve IOHK arasında bundan sonra Blockchain teknolojisi ile ilgili eğitim alanında yararlı olabilecek proje ve işbirliklerinin yapılmasına karar verildi.

Her iki tarafında projelere destek olması ve Blockchain teknolojisinin geliştirilmesinde rol alması gerektiği ifade edilen anlaşmada, Gürcistan hükümetinin tüm gücü ile eğitim alanında faydası olabilecek projeleri destekleyecek olduğu açıklandı. Gürcistan hükümeti, kripto para birimleri konusunda olmasa bile madencilik konusunda ülkede olan bitenin farkında ve dünyanın en fazla madencilik yapan 2. ülkesi olduğu bilindiği için bu konuda yeni adımlar atma yönelimi var.

Blockchain teknolojisi konusunda ise atılan tüm adımlar başarılı olmayabilir. Ancak Gürcistan Eğitim ve Bilim Bakanlığı ve IOHK arasında atılan bu adımlar her iki tarafında ciddi bir kazanç elde etmesine yarayabilir. Charles Hoskinson tarafından kurulmuş olan platform ile Gürcistan Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan anlaşma Gürcistan eğitim sistemini daha iyi bir noktaya getirebilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  İspanya'da kripto para uyarısı işe yaramışa benziyor

Tüm bunlar Blockchain teknolojisinin ortak araştırılması ve ortak işbirlikleri sayesinde mümkün olabilir. Bunların yanısıra Blockchain teknolojisini her iki taraf ortak işbirliği içerisinde geliştirecek olduğu için Gürcistan hükümeti de bu konuda diğer ülkelere göre daha fazla büyük bir tecrübe elde etme fırsatı yakalamış olacak.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu