Kripto Para HaberleriBlockchain Haberleri

Hacettepe’de Blockchain derslerine başlandı

Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü görevli eğitmen Doç. Dr. Adnan Özsoy’un gelecek haftadan itibaren kripto para ve Blockchain konusunda öğrencilere ders verecek olduğu açıklandı. Kripto paralar hakkında ABD’de verilen eğitimlerin dikkat çektiği bu dönemde, Türkiye’de Hacettepe’de bir ilk adım atıldı ve Türk öğrencilerinde bu konuda bilgi sahibi olması ve daha iyi bu konuyu kavramaları için eğitimlerin sürecek olduğu açıklandı.

Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü görevli eğitmen Doç. Dr. Adnan Özsoy tarafından verilecek olan derslerde kripto paraların son durumu ve geçmişi, nasıl ortaya çıktıkları gibi tüm detaylar öğrenciler ile paylaşılacak ve Blockchain teknolojisi sayesinde neler yapılabilecek olduğu ve öğrencilerin bu alanda neler yapabilecek olduklarına dair bilgi paylaşımında bulunulacak.

Bitcoin anlatılacak

Özsoy tarafından sadece kripto paralar değil, kripto paralar tek tek anlatılacak. Eğer basında çıkan haberler doğru ise Bitcoin, Ethereum ve diğer birçok kripto para birimi ile ilgili olarak öğrenciler bu süreç sonucunda daha iyi bilgi edinecek ve bilgi sahibi olacaklar. Yatırımcıları bekleyen büyük gelişmeler, geçmişte yaşananlar, kripto paraların asıl amacının ve diğer tüm soruların bu dersler kapsamında öğretilmesi ve öğrenciler ile paylaşılması bekleniyor. Öğrencilerin bu konuda görüşleri ise henüz bilinmezken, olumlu olarak karşılanabilecek olduğu ve gerekli bir bilgi olabilecek olduğu değerlendirmesi yapılmakta.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Binance bazı koinlerin alım ve satımını durduruyor

Türkiye’de ilk defa bir üniversitede verilecek olan bu eğitimin ne kadar faydalı olacak olduğunu ise gelecek süreçte öğrencilerin son durumu ve yaptıkları yorumlar ile ders sonrası notlarından belli olacak. Henüz bir bilgi olmadığı için konu üzerinde konuşmak için çok erken.

Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü görevli eğitmen Doç. Dr. Adnan Özsoy’un ekonomik olarak değil, teknik olarak bilgi vermesi tahmin ediliyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu