Kripto Para Haberleri

Hackerlar Gözlerini Kripto Para Birimlerine Çevirdikten Beri DDoS Saldırıları Azaldı

Politik aktivizm ya da bir nevi tehdit… Aslında sanal tehdit demek daha doğru olacaktır. Hackerlar, yeni hedef olarak kripto paraları gözüne kestirmiş durumda ve bu andan itibaren ddos saldırılarının azaldığını da net bir şekilde görebiliyoruz. Peki ama kripto paralar ya da borsalar güvende mi? Kesinlikle değil. Borsalar hali hazırda çok fazla açık barındırıyor ve bu açıklar yüzünden kripto paralara olan güven de her geçen gün azalıyor. Geleneksel piyasaların bu denli çok tercih ediliyor olmaları ya da güvenli olmalarının en önemli nedenlerinden bir tanesi de saldırıya kapalı olmasıdır. Yani dijital olarak gerçekleştirilen eylemlerin sayısı çok daha az ve açıkların sayısı da bir hayli az.

Kripto Para Borsaları Tehdit Altında…

Kripto para borsaları hali hazırda güven vermiyor ve insanların dijital paralardan uzak durmalarının en önemli nedenleri arasında da bu neden gösteriliyor. Cüzdanlara çok kısa süre içerisinde ve yine çok kolay bir şekilde ulaşılabiliyor ve hali hazırda cüzdanı boşaltılan binlerce yatırımcı olduğunu da unutmamak gerekiyor. Beyaz hekır desteği ile birlikte açıkların tespit edilmesi ve bu açıkların kapatılması doğru sonuçlar veriyor olabilir ancak dolandırıcılığın önüne tam manasıyla geçilebilmiş değil.

Kripto Para Borsa

Yakın zamanda bununla ilgili bir haber daha paylaşmıştık. Borsalar, beyaz hekırlara yüksek ödemeler yaparak açıklarını tespit etmeleri için bir çalışma imkanı ve ortamı sunuyor. Öyle zannediyoruz ki yakın gelecekte bunu yapan borsaların sayısı artacak ve bu sayede güvenlik önlemleri de arttırılmış olacaktır.

İnsanların kripto para varlıklarına ve aynı şekilde piyasalara güvenmeleri gerekiyor. Bunu sağlamak adına ünlü isimler de devreye girmiş durumda. Attıkları tivitler ile birlikte dijital paraları ve borsaları kabul ettiklerini dile getiriyorlar. Fakat güvenlik açıkları ve sorunları devam ettiği sürece geleneksel yatırımcıları kazanmak pek de kolay olmayacaktır. Saldırılar hali hazırda devam ediyor ve yine cüzdanı boşaltılan yatırımcıların haberini de çok sık alıyoruz. Yeni gelişmeler var olduğu sürece paylaşmaya devam edeceğiz.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu