Anasayfa Sektörel Hack'lenen Borsadan Yeni Duyuru Geldi! 24 Saate İşaret Edildi...

Hack'lenen Borsadan Yeni Duyuru Geldi! 24 Saate İşaret Edildi...

Sektörel

Hack'lenen kripto para borsası HTX, 24 saat içinde hizmetlerine devam etmeyi planlıyor.

Hack'lenen Borsadan Yeni Duyuru Geldi! 24 Saate İşaret Edildi...

Daha önce Huobi Global olarak bilinen HTX, tahmini 30 milyon dolar kaybetmesine neden olan büyük bir hack olayının ardından 24 saat içinde hizmetlerine devam etmeyi planlıyor.

HTX, kullanıcılara kayıpları için tam tazminat garantisi verdi ve gelecekteki saldırıları önlemek için artırılmış güvenlik özellikleri uygulama sözü verdi.

HTX, 24 Saat İçinde Hizmetlerine Devam Etmeyi Planlıyor

Kripto para borsası HTX, yaşadığı önemli ihlâle hızlı bir yanıt olarak 24 saat içinde hizmetlere devam etme planlarını açıkladı. Borsa, para yatırma ve para çekme hizmetlerinin 24 saat içinde çalışır hale geleceğini belirtti. Borsa, ayrıca saldırıdan etkilenen kullanıcılara tam tazminat ödeme sözü verdi ve kullanıcı fonlarının güvenliğini garanti etti.

HTX, önümüzdeki 24 saat içinde para yatırma ve para çekme hizmetlerine devam edecek. Yeniden başlatma için kesin zamanlama ayrı bir duyuru ile bildirilecektir. Kullanıcıların olaydan kaynaklanan kayıplarını tamamen telafi etme ve kullanıcı varlıklarının tam güvenliğini sağlama taahhüdümüzü yineliyoruz. Kaybedilen varlık miktarı, toplam platform fonlarına kıyasla minimum düzeydedir. HTX'in düzenli operasyonlarının bu olaydan etkilenmeyeceği konusunda sizi temin etmek isteriz.

Hack'lenen Borsadan Yeni Duyuru Geldi! 24 Saate İşaret Edildi...

Saldırı, 22 Kasım'da meydana geldi ve bu sırada borsanın sıcak cüzdanları ele geçirilerek bilgisayar korsanının 13,6 milyon doları boşaltmasına izin verildi. Hack olayıyla ilgili daha fazla ayrıntı ortaya çıktıkça bu rakam daha sonra 30 milyon dolara yükseldi.

Saldırı, Tron ve BitTorrent gibi başka kuruluşlara da sahip olan HTX Eco (HECO) Chain köprüsüne karşı bilgisayar korsanları tarafından gerçekleştirilen daha büyük bir operasyonun parçasıydı. Saldırıdan etkilenen tüm platformlar, önde gelen blockchain girişimcisi Justin Sun ile bağlantılı.

HTX, kullanıcı varlıklarını ve bilgilerini korumanın borsanın en önemli önceliği olduğunu ve borsanın böyle bir olayın tekrarlanmasını önlemek için önlemler alacağını belirtti. 

Proaktif Bir Yaklaşım

Saldırının ardından Justin Sun, sarsılan kullanıcı tabanını yatıştırmak için proaktif bir yaklaşım benimsedi. Sun, istismarın temel nedenini belirlemek için hack'le ilgili bir soruşturma yürütüldüğünü belirtti. Sun, ayrıca Poloniex hack'inden çalınan fonları iade etmesi için hacker'a 10 milyon dolarlık bir beyaz şapka ödülü teklif ederek kriptoda siber suçlara karşı alınan agresif tutumun altını çizdi.

Hacker saldırısının spesifik nedenlerini araştırıyoruz. Soruşturmayı tamamladığımızda ve nedenini belirlediğimizde hizmetlere devam edeceğiz.

HTX'in tepkisi, gelişen ve genellikle öngörülemeyen bir kripto ekosisteminde hack'leri ve diğer krizleri yönetmek için bir plan görevi görebilir. Saldırı, aynı zamanda sıkı güvenlik önlemlerinin önemini de hatırlatıyor.

Hack'lenen Borsadan Yeni Duyuru Geldi! 24 Saate İşaret Edildi... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi 12 Türk Bitcoin Borsası
Rehber Burak Atik