Anasayfa Sektörel Hack'lenen Kripto Borsası Duyurdu: Hizmetleri Tekrar Başlatıyor!

Hack'lenen Kripto Borsası Duyurdu: Hizmetleri Tekrar Başlatıyor!

Sektörel

Hack'lenen kripto para borsası CoinEx, bazı kripto para birimleri için para çekme ve para yatırma hizmetlerini tekrar başlatıyor.

Hack'lenen Kripto Borsası Duyurdu: Hizmetleri Tekrar Başlatıyor!

Geçtiğimiz hafta bir hack saldırısına kurban giden kripto para borsası CoinEx, 21 Eylül'den itibaren Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) dâhil olmak üzere başlıca kripto para birimleri için para yatırma ve para çekme hizmetlerini başlatacak.

Çarşamba günü yapılan resmî bir duyuruya göre; CoinEx, para çekme işlemlerine devam etmenin yanı sıra cüzdan sisteminin yeniden inşasını ve dağıtımını tamamlamak için çalıştığını söyledi.

Borsa, ayrıca tüm kullanıcılar için para yatırma adreslerini yükseltiyor. CoinEX, kullanıcıları eski adreslere para yatırmaları halinde tokenlerini kaybedebilecekleri konusunda uyardı.

Lütfen kaydetmiş olabileceğiniz eski para yatırma adreslerini KULLANMAYIN - Eski adresler ARTIK çalışmayacak ve bunlara gönderilen varlıklar kalıcı olarak kaybolacaktır.

Borsa, 13 Eylül'de "daha fazla güvenlik" için para yatırma ve para çekme hizmetlerini geçici olarak askıya aldı ve yalnızca "kapsamlı bir incelemeden" sonra devam edeceğini söyledi.

Ayrıca, tüm para çekme taleplerinin işlenmesi normalden daha uzun sürebileceği için "çok sayıda bekleyen para çekme işlemi" olabileceğinden kullanıcılardan sabırlı olmalarını istedi.

Yeni cüzdan sisteminin istikrarlı olmasını sağlıyoruz ve daha fazla varlık için para yatırma ve para çekme hizmetlerine kademeli olarak devam edeceğiz.

CoinEX, kullanıcılara bu yükseltme sonrasında şirketin güvenlik yapısını, risk sistemlerini iyileştirmek ve güvenlik alanına daha fazla yatırım yapmak için çalışacağına söz verdi.

Saldırganlar Büyük Miktarda Varlığı Çaldılar

Hack'lenen Kripto Borsası Duyurdu: Hizmetleri Tekrar Başlatıyor!

CoinEx 12 Eylül'de bir güvenlik ihlâli yaşadı ve dört sıcak cüzdanından önemli bir miktarı kaybetti. Saldırganların, yaklaşık 53 milyon dolarlık varlığı boşalttığı ve borsanın para çekme işlemlerini durdurmasına neden olduğu bildirildi.

Saldırının ardından bilgisayar korsanlarının Kuzey Kore destekli meşhur Lazarus Group olduğu tespit edildi. Firma, 15 Eylül'de yayınladığı açık bir mektupta, bu olayın kendisine bir ders verdiğini ve sağlam bir güvenlik sağlama konusunda kendisini daha sorumlu hale getirdiğini belirtti.

CoinEx, saldırganlara ihlâlin ardından borsa ile müzakere etmelerini teklif etti. Daha sonraki raporlar, platformdan yaklaşık 70 milyon dolar çalındığını ortaya koydu - bildirilen miktardan daha yüksek.

Borsa; çalınan miktarın, toplam varlıklarının yalnızca küçük bir bölümünü temsil ettiğini belirtti. Borsa, son duyurusunda "Kullanıcı varlıklarının güvenliğini korumak için yüzde 100 rezerv taahhüt ettik ve uyguladık." ifadelerine yer verdi. 

Kaynak: Cryptonews

Hack'lenen Kripto Borsası Duyurdu: Hizmetleri Tekrar Başlatıyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar