Anasayfa Sektörel Hack'lenen Kripto Platformu, Çalışanlarının Yarısını İşten Çıkardı!

Hack'lenen Kripto Platformu, Çalışanlarının Yarısını İşten Çıkardı!

Sektörel

KyberSwap CEO'su, güvenlik ihlalinin etkisi sürerken çalışanların yüzde 50'sinin işten çıkarıldığını bildirdi.

Hack'lenen Kripto Platformu, Çalışanlarının Yarısını İşten Çıkardı!

Kyber Network CEO'su ve kurucu ortağı Victor Tran, kısa süre önce yayınladığı bir yazıda, toplam iş gücünü azaltmaya yönelik bir karar verildiğini duyurdu. 

Bununla birlikte Tran, KyberSwap'in bir güvenlik ihlalinin ardından benzeri görülmemiş zorluklarla karşılaşmasına rağmen, platformun esneklik gösterdiğini de sözlerine ekledi.

Ünlü merkeziyetsiz borsa KyberSwap, kısa bir süre önce 50 milyon dolarlık kripto varlık kaybıyla sonuçlanan önemli bir ihlalle karşılaştı. Bu da platformun iş gücünün yüzde 50 oranında azaltılmasına neden oldu. 

KyberSwap, Çalışanlarının Yarısını İşten Çıkardı

Hack'lenen Kripto Platformu, Çalışanlarının Yarısını İşten Çıkardı!

KyberSwap CEO'su Tran, son dönemde yaşanan engelleri kabul ederek, Elastic istismarının ortasında KyberSwap'in temel işlevlerinin dayanıklılığı için minnettarlığını dile getirdi. Aksaklıklara rağmen platform, merkeziyetsiz finans (DeFi) likidite protokollerine erişilebilirliği artıran öncü bir gelişme olan Zap API'yi başlatmaya hazırlanıyor.

Bu arada Tran; KyberSwap'in, etkilenen kullanıcıları Hazine Hibe Programı aracılığıyla destekleme ve kayıpların yüzde 100'ünü karşılama taahhüdünü vurguladı. Bununla birlikte ileriye dönük sürdürülebilir bir yol ihtiyacını ele alan KyberSwap, likidite protokolü girişimlerini ve KyberAI projesini geçici olarak durdurdu.

Buna ek olarak KyberSwap CEO'su, kaynakları yeniden düzenlemek amacıyla iş gücünü yüzde 50 oranında azaltmak gibi zorlu bir karar aldı. Tran, ayrılan ekibin bağlılığını ve dürüstlüğünü överken onları hızlı tempolu DeFi endüstrisinde nadir bulunan varlıklar olarak nitelendirdi.

Ayrılan ekip üyelerine yardımcı olmak için KyberSwap, onları Web3 alanındaki potansiyel fırsatlarla buluşturan gönüllü bir veri tabanı oluşturuyor. Tran; Web3 kurucularını, bu yetenekli kişileri kendi ekipleri için değerlendirmeye teşvik ediyor. 

Geçen ay yaşanan ve yaklaşık 50 milyon dolarlık kripto varlığın kaybına neden olan güvenlik ihlali, KyberSwap'in kilitli toplam değerinde bir düşüşe yol açtı. Bu gerilemeye rağmen X platformundaki son duyuru ve yenilikçi Zap API, KyberSwap'in yalnızca iyileşmekle kalmayıp DeFi ekosistemine önemli ölçüde katkıda bulunma kararlılığını da gösteriyor.

Tran'ın liderliğindeki KyberSwap, zorluklar karşısında dirençli bir duruş sergileyerek kullanıcılara, yeniliğe ve ayrılan ekip üyelerinin refahına olan bağlılığını ortaya koyuyor. Bu arada yazım sırasında Kyber Network Crystal v2 (KNC) fiyatı yüzde 1,31 artışla 0,7223 dolar olurken, işlem hacmi yüzde 6,37 düşüşle 15,71 milyon dolara geriledi. KNC fiyatı son 30 günde yüzde 1'in üzerinde düşerken, geçen hafta yaklaşık yüzde 8 değer kazandı.

Kaynak: CoinGape

Hack'lenen Kripto Platformu, Çalışanlarının Yarısını İşten Çıkardı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik