Bitcoin Haberleri

Hafta sonu büyük değer kaybı yaşayan Bitcoin, ralliye kaldığı yerden devam ediyor

Bitcoin şu anda hafta sonu yaşanan düşüşünü toparlama aşamasına girdi. Günümüzde piyasa katılımcılarının genellikle kurumsal şirketlere hizmet verdiğinden dolayı bu toparlanma şaşırtıcı olmadı.

Günlük olarak Bitcoin %7’nin üzerine değer kazandı ve 38.000 doların üzerinde işlem görüyor. Geçtiğimiz hafta sonu başlayan düşüşler ve long pozisyonların tasfiye edilmesi ile BTC 30.000 dolara kadar düşmüştü. Cambrian CEO Martin Green, “Perakende tüccarlar Bitcoin’den çıkarken kurumsal şirketler yüklü miktara BTC satın aldı.” dedi.

Martin Green:

Kurumsal yatırımcılar bu dip seviyelerden perakendenin kaldıracını kaldırarak Bitcoin alıyor. Grafiklere bakarsanız dip seviyelerin hemen alındığını fark edersiniz.

Aşağıdaki grafik Bitcoin’in geçtiğimiz hafta sonu fiyat hareketini temsil etmektedir.

https://www.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Bitcoin tekrardan 40.000 dolara çıkacak mı?

Gerçekten de geçtiğimiz hafta sonu Bitcoin finansal servis sağlayıcısı NYDIG kurumsal müşterilerinin büyük oranda satın alım odaklı olduğunu ve böylece piyasanın kısa süre içinde toparlanacağını açıkladı.

NYDIG:

Kurumsal müşteri tabanımız son düşüşü satın alım fırsatı olarak gördü. Son düşüşlerde tüm müşterilerimizin %89’u satın alım siparişi girdi. Sigorta şirketleri gibi uzun vadeli hedefleri olan müşterilerimiz ise son düşüşü pozisyonlarını büyütme fırsatı olarak aldı.

Yukarıdaki açıklamalarına ek olarak NYDIG, kurumsal piyasa katılımcılarının hala satın alım yaptığını ve fiyatın hafta sonuna doğru tekrardan 40.000 doların üzerine çıkması durumunda hiç şaşırmayacağını söyledi.

NYDIG:

Diğer market katılımcıları arasında da benzer bir görüş hakim. Çoğu kişi hafta sonu yaşanan düşüşte satarken bazı kişiler dip seviyelerde Bitcoin’e destek çıkmaya karar verdi. Şu anda çoğu yatırımcı Bitcoin’in tekrardan 40.000 doların üzerine çıkmasına şaşırmayacağını söyledi.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu