Anasayfa Altcoin Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 1 - 7 Mayıs 2023

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 1 - 7 Mayıs 2023

Altcoin

Kripto piyasası heyecanlı bir haftaya giriyor ve işte BitMart listelemelerinden, Baby Doge Coin (BABYDOGE) sanal kripto kartı lansmanına kadar birkaç gelişme

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 1 - 7 Mayıs 2023

Kripto para dünyası açısından oldukça hareketli geçen Nisan ayı bitti ve Mayıs ayı ile beraber yepyeni bir sayfa açıyoruz. Ne kadar kapsamlı olduğunu hayal bile edemeyeceğimiz kripto para piyasasında tüm gelişmeleri takip etmek oldukça zor olabilir, dolayısıyla Mayıs ayının ilk haftasında ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz birbirinden heyecan verici gelişmeleri sizler için derledik. 

İşte önümüzdeki hafta 1 Mayıs 2023 ila 7 Mayıs 2023 günleri arasında takip edilmesi gereken, KuCoin listeleme haberinden MELD (MELD) lansman haberine kadar kaçırmamanız gereken birkaç etkinlik:

Neutrinos (NEUTR)

MIT'den blockchain mühendisleri tarafından oluşturulan Neutrinos Blockchain, gerçek zamanlı işlem doğrulaması ile Yapay Zekâ Kanıtı (PoAI) mutabakat mekanizması tarafından desteklenen ve yapay sistemlerin karmaşık ağı kullanılarak işletilen dünyanın ilk 3. nesil blok zinciridir. Neutrinos cephesinde bu hafta, çarpıcı bir gelişme var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 1 - 7 Mayıs 2023

 • 1 Mayıs 2023 tarihinde; NeutrinosChain, resmi olarak ana ağda yayınlanacak.

Sıfır ücret işlemi, gerçek zamanlı işlem doğrulaması ve yapay zekânın gücü ile 3. Nesil blok zinciri, Neutrinos blok zincirini mevcut blok zincirlerinden üstün kılar.

SingularityDAO (SDAO)

SingularityDAO (SDAO), DynaSet'leri yönetmekle görevli, SDAO tokeni tarafından yönetilen merkezi olmayan bir platformdur. Bu hafta, SingularityDAO Launchpad cephesinde bir duyuru var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 1 - 7 Mayıs 2023

 • 1 Mayıs 2023 tarihinde; SingularityDAO Launchpad'de, üçüncü Token Üretim Etkinliği (TGE) olan HyperCycle gerçekleştirilecek. 

HyperCycle, SingularityNET'ten bağımsız bir Layer 0++ blok zinciridir ve sıfırdan yalnızca akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz finans (DeFi) gibi tüm olağan blok zinciri hizmetlerini değil, en özel olarak da yapay zekânın İnternetini etkinleştirmek için tasarlanmıştır.

Dijital Varlıklar Haftası (Digital Assets Week)

Dijital Varlıklar Haftası, teknoloji, kripto para ve menkul kıymetler dahil olmak üzere tüm yelpazeyi kapsayan dijital varlıkların kurumsal olarak benimsenmesine odaklanan bir etkinliktir. Dijital Varlıklar Haftası bu hafta San Francisco'da boy gösterecek.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 1 - 7 Mayıs 2023

 • 2 Mayıs - 3 Mayıs 2023 tarihleri arasında; San Francisco'da Dijital Varlıklar Haftası gerçekleştirilecek. 

Konuşmacılar arasında Ripple kurucu ortağı Chris Larsen başta olmak üzere, JP Morgan ve Circle gibi firmalardan da önemli isimler bulunuyor. 

MELD (MELD)

MELD, hem kripto hem de itibari para birimlerini kolaylıkla güvenli bir şekilde ödünç verip alabileceğiniz ve MELD tokenlerinizi APY için stake edebileceğiniz merkezi olmayan ve gözetimsiz merkeziyetsiz finans (DeFi) bankacılık protokolüdür. MELD cephesinde bu hafta bir dizi gelişme var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 1 - 7 Mayıs 2023

3 Mayıs 2023 tarihinde; 

 1. Katman 1 (L1) blockchain resmi olarak piyasaya sürülecek. 
 2. MELDapp cüzdanı resmi olarak piyasaya sürülecek. 

Avalanche Summit II

Avalanche Summit II, Avalanche ekosistemi, 5 farklı programlama aşaması, bir dekompresyon salonu ve çok daha fazlasını içeren bir alandan birçok farklı aktivite içeren bir konferanstır. Barcelona/İspanya'da gerçekleşecek konferans, tüm geliştirici ve araştırmacılara ev sahipliği yapmak için can atıyor.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 1 - 7 Mayıs 2023

 • 3 Mayıs - 5 Mayıs 2023 tarihleri arasında; "Avalanche Zirvesi II" konferansı gerçekleşecek.

Konuşmacılar arasında, Ava Labs, Circle, Chainalysis ve Coindesk gibi önemli firmalardan çalışanlar bulunuyor. 

Baby Doge Coin (BABYDOGE)

Baby Doge Coin (BABYDOGE), orijinal Dogecoin'in (DOGE) "çocuğu" olma hedefiyle ortaya çıkan, BNB Chain üzerine inşa edilmiş meme tabanlı kripto para birimidir. Bu hafta Baby Doge Coin cephesinde güzel bir gelişme var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 1 - 7 Mayıs 2023

 • 4 Mayıs 2023 tarihinde; sanal kripto kartının lansmanı yapılacak.

Baby Doge ile FCF PAY iş birliğinde ortaya çıkarılan sanal kripto kartını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Bu iş birliği, dijital ödemelerin geleceğini ilerletmede büyük bir adım olacaktır. 

Doge CEO (DOGECEO)

Doge CEO (DOGECEO), dünyanın her yerindeki insanların günlük yaşamlarını ve her yönünü geliştirmeyi amaçlayan bir topluluk projesidir. Doge CEO cephesinde bu hafta, bir listelenme haberi var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 1 - 7 Mayıs 2023

 • 4 Mayıs 2023 tarihinde; BitMart borsası DOGECEO/USDT ticaret çiftini listeleyecek. 
 1. Para Yatırma: 1 Mayıs 2023 10:00 UTC (Türkiye saatiyle 13:00)
 2. Alım Satım: 4 Mayıs 2023 10:00 UTC (Türkiye saatiyle 13:00)

VeChain (VET)

VeChain (VET), tedarik zinciri yönetimini ve iş süreçlerini geliştirmek için tasarlanmış bir blockchain platformudur. Kurumlar ve iş dünyasına altyapı, saklama, ödeme hizmetlerini kapsayan BaaS odaklı hizmet vadeden VeChain'de bu hafta, bir hatırlatma var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 1 - 7 Mayıs 2023

 • 4 Mayıs 2023 tarihinde; VechainThor mobil cüzdan yükseltmesi gerçekleşecek. 

4 Mayıs 06:00 ile 18:00 UTC+1 arasında gerçekleşecek olan VechainThor mobil cüzdan yükseltmesini hatırlatmak fayda var ve yeni mobil cüzdan 3. Çeyrek'te piyasaya sürülecek. 

OneLedger (OLT)

OneLedger (OLT), işletmelerin blockchain teknolojisine hızlı ve basitleştirilmiş bir şekilde uyum sağlamasına yardımcı olan bir platformdur. Birden fazla blok zincirinin platform zinciri aracılığıyla birbirleriyle etkileşime girebileceği bir platform oluşturmayı planlayan OneLedger cephesinde bu hafta bir listeleme haberi var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 1 - 7 Mayıs 2023

 • 5 Mayıs 2023 tarihinde; KuCoin borsası OLT/USDT ticaret çiftini listeleyecek. 

KuCoin, 5 Mayıs 2023 10:00 UTC'de (Türkiye saatiyle 13:00) OLT/USDT ticaret çifti için ticaret hizmetini açacaktır. OLT için şu anda açık olan ticaret çiftleri OLT/BTC ve OLT/ETH'dir.

RENEC (RENEC)

RENEC (RENEC), içerik oluşturucuların Web3 çağında milyarlarca kullanıcıya hizmet sağlayan deneyimler oluşturmasını sağlamak için tasarlanmış merkeziyetsiz bir blockchain platformudur. Platformun yerel tokeni RENEC cephesinde bu hafta, bir listelenme haberi var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 1 - 7 Mayıs 2023

 • 5 Mayıs 2023 tarihinde; BitMart borsası RENEC/USDT ticaret çiftini listeleyecek. 
 1. Depozito: 3 Mayıs 2023 10:00 UTC (Türkiye saatiyle 13:00)
 2. İşlem: 5 Mayıs 2023 10:00 UTC (Türkiye saatiyle 13:00)

KRYZA Exchange (KRX) ve KRYZA Network (KRN)

KRYZA Exchange (KRX), minimum 5.000 tokeni listeleyen ve tokenleri profesyonel olarak tanıtmayı hedefleyen kripto para borsasıdır. KRYZA Network (KRN) ise; bağlantıları, satın almaları ve eğlenceyi en güvenli şekilde kapsayan, izlenebilir bir sistem oluşturmayı hedefleyen bir blockchain ağıdır. Bu hafta, ikilinin müzik platformu projesinde bir yükseltme haberi var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 1 - 7 Mayıs 2023

 • 6 Mayıs 2023 tarihinde; müzik akış platformu KRYZA Sound yükseltmesi yapılacak. 

Macaristan'ın ilk resmi müzik akışı sağlayıcısı KRYZA Sound projesi ile en sevdiğiniz şarkıları ücretsiz, kesintisiz dinleyebilirsiniz.

1 Mayıs ila 7 Mayıs 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek haftalık kripto para etkinlikleri yazımızın sonuna geldik ve bu hafta, oldukça heyecan verici bir hafta bizi bekliyor gibi duruyor. Eğer siz de her hafta gerçekleşecek etkinlik ve güncellemeleri kaçırmak istemiyorsanız, bizi düzenli olarak takip etmeyi unutmayın. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 1 - 7 Mayıs 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik