Anasayfa Altcoin Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 11 - 17 Eylül 2023

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 11 - 17 Eylül 2023

Altcoin

Kripto para piyasası heyecan verici bir haftaya giriyor ve işte, CyberConnect entegrasyon haberinden Binance USD delist haberine kadar birkaç önemli etkinlik:

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 11 - 17 Eylül 2023

Kripto para piyasasında oldukça çalkantılı geçen bir haftayı geride bıraktık ve Eylül ayının ortasında yepyeni bir sayfa açtık. Binlerce dijital varlığı ve projeyi barındıran bir sektörde, gelişmeleri takip etmenin ne kadar zor olabileceğiniz farkındayız. Dolayısıyla, bu hafta ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz, heyecan verici etkinlik ve gelişmeleri sizler için derledik. 

İşte önümüzdeki hafta 11 Eylül 2023 ila 17 Eylül 2023 günleri arasında takip edilmesi gereken, Polygon (MATIC) Dragon Fruit yükseltmesinden Enjin Blockchain lansmanına kadar kaçırmamanız gereken birkaç etkinlik:

CyberConnect (CYBER)

CyberConnect (CYBER), geliştiricilerin sosyal özellikleri blok zincirleri üzerine inşa edilmiş uygulamalara entegre etmeleri için merkezi olmayan bir sosyal ağ protokolüdür. CyberConnect cephesinde bu hafta, heyecan verici bir gelişme var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 11 - 17 Eylül 2023

 • 11 Eylül 2023 tarihinde; CyberAccount, Arbitrum (ARB) ağına entegre edilecek. 

CyberAccount, Web3'ü dünyaya getirmek için hesap soyutlamasından yararlanan ERC-4337 uyumlu bir akıllı sözleşme hesabıdır. Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları boyunca altı blockchain ağına dağıtılacaktır. Şu ana kadar gerçekleştirilen entegrasyonlar; Polygon (MATIC), Linea, Optimism (OP) ve Base. 

Sweat Economy (SWEAT)

Sweat Economy (SWEAT), M2E (Move to Earn, Kazanmak için Hareket Et) ödül modelini kolaylaştıran bir zincir üstü kripto para ekosistemi ve mobil uygulamadır. Ekibin 58 ülkede 2022'nin 1 numaralı indirilen sağlık ve fitness uygulaması olduğunu iddia ettiği mevcut Web2 "Sweatcoin" uygulamasının bir Web3 uygulamasıdır. Sweat Economy cephesinde bu hafta, bir lansman haberi var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 11 - 17 Eylül 2023

 • 11 Eylül 2023 tarihinde; Sweat Wallet ABD piyasaya sürülecek. 

Sweatcoin uygulamasını yüklediyseniz ve kriptoyu para birimlerini tercih ettiyseniz tokenlerinize erişmek için SWEAT Wallet uygulamasına ihtiyacınız var.

ApeCoin (APE)

ApeCoin (APE), Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT koleksiyonunun arkasına inşa edilen APE ekosistemini çevreleyen topluluğu güçlendirmek için oluşturulmuş bir yardımcı program ve yönetişim tokenidir. ApeCoin cephesinde bu hafta önemli bir duyuru var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 11 - 17 Eylül 2023

 • 11 Eylül 2023 tarihinde; güncellenmiş ve onaylanmış Rift'in çıkış tarihi paylaşılacak.

ApeCoin ekibi, son testler sırasında Rift'in 7 Eylül'de açılmasını engelleyen birkaç hata keşfetti. Sonuç olarak Rift, herkesin sorunsuz bir deneyim yaşamasını sağlamak için önümüzdeki hafta içinde açılacak.

 • 12 Eylül 2023 tarihinde; haftalık güncelleme yapılacak.

Her Salı ApeCoin, ApeCoin DAO ve Yönetişim Çalışma Grubunda (GWG) olup bitenlerden haberdar olmanız için haftalık güncellemeler sağlayacak. Ne beklemelisiniz?

 1. Toplulukta Öne Çıkanlar
 2. GWG Güncellemeleri
 3. AIP Uygulama Haberleri
 4. DAO Topluluk Takvimi
 5. Haber Bülteni
 • 16 Eylül 2023 tarihinde veya öncesi; Rift, herkesin sorunsuz bir deneyim yaşamasını sağlamak için önümüzdeki hafta içinde açılacak.

Astar (ASTR)

Astar (ASTR), bir sonraki büyük Web3 yenilikleri için ölçeklenebilir, merkezi olmayan bir blok zinciridir. Birlikte çalışabilir Web3 altyapısı, finansal teşvikler ve teknik destek sağlayarak geliştiricilerin merkeziyetsiz uygulamalar (dApps) ve katman 2 (L2) çözümleri oluşturmalarına yardımcı olan Astar cephesinde bu hafta, tarihinin en büyük duyurusu var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 11 - 17 Eylül 2023

 • 13 Eylül 2023 tarihinde; Astar Network, tarihinin en büyük duyurusunu açıklayacak.

Bir Süpernova'nın 5 aşaması vardır. Beşinci ve son aşamada, Astar Network tarihindeki en büyük duyuru açıklanacak. 

Enjin Coin (ENJ)

Enjin Coin (ENJ), birbirine bağlı, blockchain tabanlı oyun ürünleri ekosistemi sağlayan bir şirket olan Enjin'in bir projesidir. Oyun geliştiricilerinin oyun içi öğeleri Ethereum (ETH) blok zinciri üzerinde tokenize etmesine olanak tanıyan Enjin cephesinde bu hafta, heyecan verici bir açılış var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 11 - 17 Eylül 2023

 • 13 Eylül 2023 tarihinde; Enjin Blockchain kullanıma açıklacak. 

Singapur saatiyle 19:00'da (GMT+8) kullanıma açılacak Enjin Blockchain, protokol katmanında değiştirilemez token (NFT) işlevleri ile özel olarak oluşturulmuş yeni bir Katman 1'dir (L1). Efinity Matrixchain, Enjin Blockchain'deki öncü matrixchain olarak Enjin Matrixchain'e resmen entegre edilecek

Swap oranları aşağıdaki gibidir:  

 1. ENJ geçişi: ERC-20'den 1:1
 2. EFI swap: 4:1'den ENJ'ye

CHAVO (CHA)

CHAVO (CHA), Binance tarafından başlatılan bir blockchain olan BNB Chain üzerinde konuşlandırılmış bir kripto para birimidir. BEP-20 token standardıyla oluşturulmuş CHA cephesinde bu hafta, bir borsa listeleme duyurusu var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 11 - 17 Eylül 2023

 • 14 Eylül 2023 tarihinde; BitMart borsası, CHA/USDT ticaret çiftini listeleyecek. 

BitMart, 12 Eylül 2023 tarihinde CHAVO (CHA) 24h Flash Sale'i (24 saatlik flaş satış) başlatacak. Kullanıcılar, etkinliğe yalnızca BitMart Launchpad aracılığıyla katılabilir ve lotu kazanmak için bilet alabilir.

Binance USD (BUSD)

Binance USD (BUSD), kripto borsası Binance ve Paxos tarafından oluşturulan bir stablecoindir. Dijital varlık piyasasının oynaklığından kaçınmak isteyen yatırımcılar için daha istikrarlı bir kripto para alternatifi sunmayı amaçlayan BUSD cephesinde bu hafta, bir delist haberi var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 11 - 17 Eylül 2023

 • 15 Eylül 2023 tarihinde; Binance USD (BUSD), Dex-Trade platformundan kaldırılacak.

Bu tarihte Binance USD (BUSD), kripto para ticaret platformu Dex-Trade'den kaldırılacak. Ek olarak, tüm BUSD işlem çiftleri kapalıdır ve para çekme işlemleri 15 Eylül 2023 tarihine kadar yapılabilecektir.

Polygon (MATIC)

Polygon (MATIC), blok zinciri ağlarının bağlanmasını ve ölçeklenmesini sağlayan bir blockchain platformudur. Ethereum (ETH) ile uyumlu çok zincirli bir blockchain ekosistemi yaratmayı hedefleyen Polygon'da bu hafta bir yükseltme haberi var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 11 - 17 Eylül 2023

 • 16 Eylül 2023 tarihinde; Polygon zkEVM Mainnet Beta'da, Dragon Fruit yükseltmesi gerçekleştirilecek.

Dragon Fruit yükseltmesi, en son Ethereum (ETH) işlem kodu PUSH0 desteği de dahil olmak üzere ağda yapılan bir dizi iyileştirmeyi kapsıyor. ForkID5 olarak da bilinen Dragon Fruit iki yeni özellik içeriyor:

 1. PUSH0, Shanghai hard fork'una dahil edilen en yeni EVM işlem kodudur. Dragon Fruit uygulandığında, Polygon zkEVM Mainnet Beta, Solidity'nin en son sürümüyle güncel olacak ve rollup'ın EVM ile eşdeğerliğini koruyacaktır.
 2. ‍RLP ayrıştırma: İşlemlerin ayrıştırılmasındaki kritik olmayan bir hata düzeltildi.

Swiss Web3 Fest

Swiss Web3 Fest, çok çeşitli Web3 konularını kapsayan kapsamlı bir programla aydınlatıcı konuşmalar ve çığır açan bilgiler sunan bir konferanstır. Etkinlik, ortakları ve dostları bir araya getirirken her iki ekosistem arasındaki işbirliğini ve köprüyü sergilemeyi amaçlıyor. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 11 - 17 Eylül 2023

 • 12 - 17 Eylül 2023 tarihleri arasında; Swiss Web3 Fest, İsviçre/Zug ve Zürih'te gerçekleştirilecek.

Etkinlik, İsviçre'deki kongreye ek olarak, Metaverse'de de gerçekleşecek. Konuşmacılar arasında; Web3 Vakfı, Cosmiq Universe AG, DFINITY ve Bittrex Global gibi Web3 sektörünün önemli şirketlerinden değerli kişiler yer alıyor. 

11 - 17 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek kripto para etkinlikleri yazımızın sonuna geldik ve bu hafta oldukça heyecan verici olacak. Siz de birbirinden önemli yenilikleri ve çarpıcı gelişmeleri kaçırmak istemiyorsanız, her hafta bizi yakından takip etmeyi unutmayın. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 11 - 17 Eylül 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar