Anasayfa Altcoin Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 13 - 19 Kasım 2023

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 13 - 19 Kasım 2023

Altcoin

Kripto para piyasası heyecan verici bir haftaya giriyor ve işte, Devconnect İstanbul'dan Arbitrum Günü'ne kadar birkaç önemli etkinlik:

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 13 - 19 Kasım 2023

Kripto para piyasasında oldukça çalkantılı geçen bir haftayı geride bıraktık ve Kasım ayının ortasında yepyeni bir sayfa açtık. Binlerce dijital varlığı ve projeyi barındıran bir sektörde, gelişmeleri takip etmenin ne kadar zor olabileceğiniz farkındayız. Dolayısıyla, bu hafta ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz, heyecan verici etkinlik ve gelişmeleri sizler için derledik. 

İşte önümüzdeki hafta 13 Kasım 2023 ila 19 Kasım 2023 günleri arasında takip edilmesi gereken, Avalanche House İstanbul'dan Nakamoto Games (NAKA) borsa listelenme duyurusuna kadar kaçırmamanız gereken birkaç etkinlik:

Devconnect İstanbul

Devconnect, birlikte öğrenmek, paylaşmak ve ilerleme kaydetmek için bağımsız Ethereum (ETH) etkinliklerinin bir hafta süren bir buluşmasıdır. Bu etkinlik, Ethereum'un en önemli kurucularını, araştırmacılarını ve topluluğunu bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 13 - 19 Kasım 2023

 • 13 - 19 Kasım tarihleri arasında; Devconnect, İstanbul/Türkiye'de gerçekleştirilecek.

Siz de, İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan Devconnect etkinliklerine katılarak, Ethereum'daki trend konular hakkında derin tartışmalar yapabilir ve şu anda çözmeye çalıştığınız sorunlar üzerinde yüz yüze iş birliği yapabilirsiniz. Bir yandan da İstanbul'un zengin tarihini ve kültürünü keşfedebilirsiniz.

The Graph (GRT)

The Graph (GRT), blockchain verilerini indekslemek ve sorgulamak için merkezi olmayan bir protokoldür. Doğrudan sorgulanması zor olan verilerin sorgulanmasını mümkün kılan The Graph cephesinde bu hafta, heyecan verici bir topluluk duyurusu var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 13 - 19 Kasım 2023

 • 13 Kasım 2023 tarihinde; Graph Vakfı, Web3 veri yeniliklerine odaklanan bir gün olan Datapalooza'nın açılışını gerçekleştirecek.

İstanbul/Türkiye'de gerçekleştirilecek olan Devconnect'te açılışı yapılacak etkinlik, The Graph (GRT) ekosistemindeki ve Web3'teki Ar-Ge ve araçları kapsayacak ve saat 10.00'da merkeziyetsiz uygulamalar (dApps) için kullanım durumlarına odaklanacak. Siz de geliştiriciler, araştırmacılar ve uzmanlar tarafından gerçekleştirilen bu tam gün süren konuşma, panel ve çalıştayları kaçırmayın. 

Nakamoto Games (NAKA)

Nakamoto Games (NAKA), şanstan ziyade beceri, strateji ve derinlemesine oyun bilgisine dayanan oyunlar için bir platform sağlayan, güçlü bir Web3 oyun ekosistemidir. Kullanıcıların ödüller kazanmak için becerilerini ve oyun bilgilerini kullanmalarına olanak tanıyan Nakamoto Games cephesinde bu hafta, bir borsa listeleme duyurusu var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 13 - 19 Kasım 2023

 • 13 Kasım 2023 tarihinde; kripto para borsası Bitget, NAKA tokenini listeleyecek.

Mevduat işlemleri 13 Kasım 2023 tarihinde saat 11:00 UTC'de (Türkiye saatiyle 14:00) başlayacak şekilde başladı. NAKA token gelecekte daha stratejik listelemeler vadederek erişimini genişletmeye devam ediyor.

Chappyz (CHAPZ)

Chappyz (CHAPZ), projelerin veya topluluk sahiplerinin bu protokolü sohbetlerinde uygulamalarına ve kullanıcıların kendi AI LLM’lerini kullanarak etkileşimleri için token kazanmalarına olanak tanıyan bir Web2/Web3 protokolüdür. CHAPZ cephesinde bu hafta, 3 borsada listelenme haberi var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 13 - 19 Kasım 2023

 • 13 Kasım 2023 tarihinde; CHAPZ tokeni Bitget, Gate.io ve PancakeSwap borsalarında listelenecek.
 1. İşlem Çifti: CHAPZ/USDT 
 2. İşlem Başlangıcı: 13 Kasım 2023, 12:00 UTC (Türkiye saatiyle 15:00)

Avalanche House İstanbul

Avalanche House, benzer düşünen bireylerle bağlantı kurabileceğiniz, düşündürücü tartışmalara katılabileceğiniz ve en yeni fikirleri keşfedebileceğiniz bir topluluk etkinliğidir. Etkinlikte saygın konuşmacılar, büyüleyici performanslar, interaktif sanat ve oyun aktivasyonları yer alıyor ve hepsi size ilham vermek için özenle seçilmiştir.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 13 - 19 Kasım 2023

 • 14 Kasım 2023 tarihinde; Avalanche House, Devconnect kapsamında İstanbul/Türkiye'ye gelecek.

Ek olarak, etkinlik canlı yayınlanmayacak ancak etkinliği takip eden haftalarda tüm konuşma oturumları YouTube sayfasında yayınlanacak. Siz de Avalanche House İstanbul'un bir parçası olmak için bu olağanüstü fırsatı kaçırmayın.

eCash (XEC)

eCash (XEC), elektronik nakit olarak işlev görmek üzere tasarlanmış bir kripto para birimidir. Bitcoin Cash ABC'nin yeniden markalaşmış hali olan eCash cephesinde bu hafta, bir ağ yükseltmesi ve staking ödülleri duyurusu var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 13 - 19 Kasım 2023

 • 15 Kasım 2023 tarihinde; eCash ağ yükseltmesi gerçekleştirilecek. 

Bir Bitcoin ABC tam düğümünün (node) tüm operatörleri en son ana sürüme (0.28.x) yükseltmelidir. Hızlı gelişim yol haritasının bir parçası olarak, eCash ağı periyodik ağ yükseltmelerinden geçmektedir. Öngörülebilir bir zamanda güvenilir bir şekilde etkinleştirmek için, ağ yükseltmesi "Median Time Past" mekanizmasını kullanır. 

Yükseltme, son 11 bloğun ortancası 1700049600 zaman damgasına (12:00 UTC Türkiye saatiyle 15:00) ulaştığında etkinleştirilir. Bu, yükseltmenin aslında tam olarak o anda değil, genellikle yaklaşık bir saat sonra, etkinleştirme zamanından daha büyük zaman damgalarına sahip 6 blok üretildiğinde etkinleştirileceği anlamına gelir.

 • 15 Kasım 2023 tarihinde; eCash ağ yükseltmesi, eCash'te Avalanche staker'ları için stake ödülleri uygulayacak.

Blok ödülünün %10'unun stake ödülü olarak tahsis edileceği bir blok politikası eklenmiştir. Her blokta Avalanche çekirdeğinden seçilen bir alıcı vardır. 

BlackHat Coin (BLKC)

BlackHat Coin (BLKC), Electric Coin Company tarafından zk-SNARK Sapling protokolünde uygulanan, gizlilik odaklı, topluluk odaklı, kendi kendini finanse eden merkezi olmayan bir blok zinciridir. BlackHat Coin cephesinde bu hafta, bir token yakma duyurusu var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 13 - 19 Kasım 2023

 • 15 Kasım 2023 tarihinde; geleneksel hale gelen üç ayda bir 250.000 BLKC yakma işlemi gerçekleştirilecek.

250.000 BLKC'nin yakılması, projenin sağlam ve yatırımcı dostu bir ekosistem kurma yolculuğunda önemli bir kilometre taşını ifade ediyor. Bu stratejik hamle, BlackHat Coin'in sürdürülebilir ve değerli bir dijital varlık yaratma, uzun vadeli büyümeyi teşvik etme ve projenin gelişimine aktif olarak katılanları ödüllendirme konusundaki kararlılığının altını çizmektedir.

Arbitrum Day

Arbitrum Day, açılış konuşmaları, panel tartışmaları, teknik çalıştaylar, yönetişim konuşmaları ve daha fazlasıyla dolu 3 günlük bir etkinliktir. Arbitrum Ekosistemi hakkında güncellemeler sunarken Arbitrum Vakfı'ndan ve DAO'nun önemli üyelerinden bilgi alabileceksiniz.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 13 - 19 Kasım 2023

 • 16 - 18 Kasım tarihleri arasında; ikinci Arbitrum Günü Devconnect sırasında sanal olarak gerçekleşecek.

Siz de, bir dizi üst düzey sunum, panel ve atölye çalışmasına dahil olmak istiyorsanız ikinicisi gerçekeleşen Arbitrum Günü'ne katılmayı ihmal etmeyin. Ekosistemde yer alan panellerin yanı sıra, Offchain Labs kurucuları ve Vitalik Buterin gibi sektör liderlerinden ilgi çekici açılış konuşmaları da olacaktır.

Internet Computer (ICP)

Internet Computer (ICP), kullanıcıların uygulamalar, web siteleri ve diğer web tabanlı hizmetler oluşturmasına olanak tanıyan bir blockchain ağıdır. Internet Computer cephesinde bu hafta heyecan verici bir etkinlik var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 13 - 19 Kasım 2023

 • 17 Kasım 2023 tarihinde; Internet Computer, DevConnect'te heyecan verici CryptoFriday etkinliğini gerçekleştirecek.

ICP Hub Türkiye, kapsamlı yerel ve küresel girişimlerine kısa bir göz atarak, Türkiye'de ve dünya çapında ICP'nin benimsenmesini teşvik etme yönündeki inanılmaz misyonunu açıklayacak. Siz de, Internet Computer (ICP) ile blockchain dünyası arasındaki son teknoloji entegrasyonu ortaya çıkarırken hayret verici faktöre hazır olun.

Nervos Network (CKB)

Nervos Network (CKB), güvenli ve esnek bir Katman 1 (L1) olan Ortak Bilgi Tabanı (CKB) üzerine inşa edilmiş modüler bir blockchain ağıdır. Olağanüstü güvenlik, merkeziyetsizlik, esneklik ve birlikte çalışabilirlik sağlamak için sıfırdan inşa edilen bir ağ olan Nervos Network bu hafta bir yarılanma (halving) duyurusu var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 13 - 19 Kasım 2023

 • 19 Kasım 2023 tarihinde; ilk CKB yarılanması (halving) gerçekleşecek. 

İlk halving sonrasında, CKB'nin reel enflasyon oranı %7,92'den %3,77'ye düşecektir. Halving olayları sisteme dahil edilmiştir ve Nervos topluluğunun ezici bir çoğunluğu protokolü hard-fork (sert çatallanma) yapmaya ve farklı tokenomiklere sahip bir zincir oluşturmaya karar vermedikçe kimse tarafından değiştirilemez.

13 Kasım ila 19 Kasım 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek kripto para etkinlikleri yazımızın sonuna geldik ve bu hafta oldukça heyecan verici olacak. Siz de birbirinden önemli yenilikleri ve çarpıcı gelişmeleri kaçırmak istemiyorsanız, her hafta bizi yakından takip etmeyi unutmayın.  

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 13 - 19 Kasım 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar