Anasayfa Altcoin Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 16 - 22 Ekim 2023

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 16 - 22 Ekim 2023

Altcoin

Kripto piyasası heyecan verici bir haftaya giriş yapıyor ve işte, OKX delist duyurusundan Apecoin (APE) "Organya" lansmanına kadar birkaç önemli gelişme:

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 16 - 22 Ekim 2023

Kripto para piyasası ve blockchain teknolojisinin büyülü dünyası bu hafta da kullanıcılarını cezbetmeye devam ediyor ve yeni hafta ile birlikte kaçırmamanız gereken birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Binlerce kripto para birimini ve projeyi barındıran bir sektörde, gelişmeleri takip etmenin ne kadar zor olabileceğiniz farkındayız. Dolayısıyla, bu hafta ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz, heyecan verici etkinlik ve gelişmeleri sizler için derledik. 

İşte önümüzdeki hafta 16 Ekim 2023 ila 22 Ekim 2023 günleri arasında takip edilmesi gereken, Arbitrum (ARB) duyurusundan Future Blockchain Summit'e kadar kaçırmamanız gereken birkaç etkinlik:

Future Blockchain Summit

Future Blockchain Summit, MENA bölgesinin en sürükleyici büyük ölçekli blockchain etkinliğidir. Etkinlik,  değişim yaratanları güçlendirmek ve Web3, Blockchain, Kripto, NFT, Metaverse ve Oyun topluluğunun yenilikçilerine ilham vermek için tasarlanmış yeni bir konseptle yenileniyor.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 16 - 22 Ekim 2023

  • 15 - 18 Ekim 2023 tarihleri arasında; Future Blockchain Summit Dubai'de gerçekleştirilecek.

Konuşmacılar arasında; The Sandbox'tan Sebastien Borget, Bitget'ten Gracy Chen, Aminoca Brands'ten Yat Siu, Fireblocks'tan Michael Shaulov ve 1inch Network'ten Sergej Kunz gibi önemli isimler bulunuyor. Future Blockchain Summit'te 4 gün boyunca sektör liderleri sayısız ağ oluşturma fırsatından yararlanacak, güç dolu bir gündemden bilgi edinecek, Supernova Challenge'ın yanı sıra Yatırımcılar Programı ve Forumu'nda büyüme finansmanı için adım atacaktır.

EOS (EOS)

EOS (EOS), yüksek performansa, esnekliğe, güvenliğe ve geliştirici deneyimine öncelik veren açık kaynaklı blockchain platformudur. 3. nesil bir blockchain platformu olan EOS cephesinde bu hafta, heyecanla beklenen bir lansman var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 16 - 22 Ekim 2023

  • 16 Ekim 2023 tarihinde; EOS EVM v0.6.0 piyasaya sürülecek.

EOS EVM v0.6.0 güncellemesi, yalnızca EVM'nin temel altyapısına önemli teknik iyileştirmeler getirmekle kalmıyor, aynı zamanda ekosistemin merkeziyetsiz finans (DeFi) yeteneklerini geliştirmek için yeni bir özellikler paketi de sunuluyor. Belki de bu sürümün en çok beklenen unsuru, kullanıcıların Tether'i (USDT) EOS Native katmanından EOS EVM'ye tamamen güvenilmez bir şekilde köprüleme yeteneğidir.

OKX Delist

Seyşeller merkezli OKX, çeşitli kripto para birimlerinin ticaretine olanak sağlayan bir kripto para borsasıdır. OKX, Spot platformunda güvenilir bir alım-satım ortamının sürdürülebilmesi için listelenen tüm işlem çiftlerinin performanslarını aralıksız izler ve listelenme niteliklerini düzenli olarak değerlendirir. Bu sebeple;

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 16 - 22 Ekim 2023

  • 16 Ekim 2023 tarihinde; OKX, listeleme kriterlerini karşılamayan 9 işlem çiftini delist edecek.

Delist edilecek işlem çiftleri; KOL/USDT, GM/USDT, SRM/USDT, SRM/USDC, UMEE/USDT, VALUE/USDT, MITH/USDT, JFI/USDT ve SOS/USDT'dir.

Söz konusu listelemeler sonlandırılmadan önce bu işlem çiftlerine ilişkin emirlerinizi iptal etmeniz önemle tavsiye edilir. Aksi takdirde, sistem bu emirleri otomatik olarak iptal edecektir. İptal işlemi 1 ila 3 iş günü sürebilir.

Arbitrum (ARB)

Arbitrum (ARB), Ethereum (ETH) için, işlem hızını artırarak, ölçeklenebilirliği geliştirmeye yardımcı olarak ve gizlilik özellikleri ekleyerek ağın yeteneklerini geliştirmek üzere tasarlanmış bir Katman-2 (L2) ölçeklendirme çözümüdür. Arbitrum cephesinde bu hafta önemli bir duyuru var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 16 - 22 Ekim 2023

  • 16 Ekim 2023 tarihinden itibaren; Arbitrum Odyssey: Reignited devam edecek.

Arbitrum Odyssey: Reignited, katılan tüm kullanıcılar için daha yüksek derecede güvenlik sağlamak ve bu görevleri tamamlamak veya talep etmek için daha fazla zaman tanımak amacıyla 16 Ekim tarihinde 2. hafta ile devam edecek.

Mina Protocol (MINA)

Mina Protocol (MINA), ağa kaç işlem yapıldığına bakılmaksızın sadece 22 kB'lık sabit bir boyutu koruyan bir blok zinciridir. Bu boyut ile herkesin bir düğümü çalıştırmasına ve sofistike bilgisayar donanımına ihtiyaç duymadan ağının güvenliğini sağlamaya yardımcı olan Mina cephesinde bu hafta, heyecan verici bir haber var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 16 - 22 Ekim 2023

  • 17 Ekim 2023 tarihinde; Testworld Mission 2.0'ın bir sonraki aşaması başlatılacak.

265 deneyimli düğüm (node) operatörü bu yılın başlarında Testworld Track 3 için ağ omurgasını sağlamak üzere seçildi. Bu, Mina'nın ana ağda daha kolay ZK programlanabilirliği sağlayacak olan yaklaşan ağ yükseltmesi öncesinde yüksek düzeyde bir güvene sahip olmak içindir. 

Eğer seçildiyseniz, ilginizi yeniden teyit etmek için bir e-posta alacaksınız. Ek olarak geliştiriciler ve ekipler, Protocol Performance Testing Track'in daha sonraki bir aşamasında yeniden dağıtmak üzere zkApps'lerini hazırlamaya davet edilecektir.

ApeCoin (APE)

ApeCoin (APE), Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT koleksiyonunun arkasına inşa edilen APE ekosistemini çevreleyen topluluğu güçlendirmek için oluşturulmuş bir yardımcı program ve yönetişim tokenidir. ApeCoin cephesinde bu hafta önemli bir duyuru var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 16 - 22 Ekim 2023

  • 17 Ekim 2023 tarihinde; ApeCoin, 15.600.000 APE tokeninin kilidini açacak.

15.600.000 APE tokeni, dolaşımdaki arzın yaklaşık %4,23'üne tekabül ediyor. Önde gelen Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT koleksiyonlarının yaratıcısı ve CryptoPunks ile Meebits'in hak sahipleri olan Yuga Labs, APE'yi yeni ürün ve hizmetleri için baş token olarak entegre etmiştir.

RealFevr (FEVR)

RealFevr (FEVR), lisanslı spor dijital koleksiyonları ve video oyunları etrafında iddialı bir Spor GameFi Ekosistemi kuran bir Web3 projesidir. Tam lisanslı spor videosu anlarını dijital koleksiyon parçaları olarak toplayabileceğiniz, satın alabileceğiniz ve satabileceğiniz RealFevr cephesinde bu hafta heyecan verici bir lansman var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 16 - 22 Ekim 2023

  • 18 Ekim 2023 tarihinde; RealFevr, Organya'yı piyasaya sürecek.

Organya, özel IP'ye sahip gezegenler arası bir Futbol Strateji Oyunudur. Liderleri olarak, bu strateji oyununda takımınıza zafere ulaşmaları için rehberlik edeceksiniz. Organya, diğer oyunculara karşı rekabet etmenize olanak tanıyan çeşitli oyun modları sunar. RealFevr, ileriye dönük olarak Web3 Endüstrisindeki Oyun Prodüksiyonuna odaklanacak ve Organya, RealFevr tarafından üretilen ilk blockchain tabanlı oyun olacaktır. 

Hedera (HBAR)

Kullanıcı isteklerine göre inşa edilmiş olan Hedera (HBAR), bireysel ve kurumsal katılımcıların kendi merkeziyetsiz uygulamalarını (dApps) oluşturmasına imkân tanıyan herkese açık bir ağdır. Hedera cephesinde bu hafta birkaç önemli gelişme var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 16 - 22 Ekim 2023

  • 19 Ekim 2023 tarihinde; Hedera, finansal ve RWA tokenizasyonu için blockchain kullanımının etkileri hakkında röportaj verecek.

Gelecek Perşembe günü saat 11:00 PT'de (Türkiye saatiyle 21:00), Hedera Yönetim Konseyi Üyesi David Berlind, Kıdemli Yatırım Müdürü Duncan Moir ile finansal ve RWA tokenizasyonu için blockchain kullanmanın sonuçları hakkında röportaj yapacak.

  • 20 Ekim 2023 tarihinde; Hethers.js kullanımdan kaldırılacak.

Hethers.js, Hedera Hashgraph ve daha spesifik olarak Akıllı Sözleşme Hizmeti ile etkileşim için eksiksiz ve kompakt bir kütüphanedir. Hedera'nın giderek EVM'ye eşdeğer hale gelmesiyle, Hethers.js gibi ayrı bir kitaplık bulundurma ihtiyacı azaldı. Bu sebeple kitaplık kullanımdan kaldırılıyor.

Verus Coin (VRSC)

Verus Coin (VRSC) güvenilir bir kamu altyapısı ve tüm dünya için inşa edilmiş açık kaynaklı, merkezi olmayan bir blockchain platformudur. Verus Coin cephesinde bu hafta heyecan verici bir lansman var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 16 - 22 Ekim 2023

  • 20 Ekim 2023 tarihinde; Verus-Ethereum Bridge kullanıma açılacak. 

Verus-Ethereum Köprüsü, sektördeki ilk gözetimsiz ve güvensiz köprüdür ve fonların muhasebesinin fikir birliği ile kanıtlandığı ve doğrulandığı yerdir. BRIDGE para birimi 20 Ekim'de piyasaya sürüldüğünde, ilk 100.000 arz, protokol tarafından tüm ön dönüştürücüler arasında dağıtılacak.

16 - 22 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek kripto para etkinlikleri yazımızın sonuna geldik ve bu hafta oldukça heyecan verici olacak. Siz de birbirinden önemli yenilikleri ve çarpıcı gelişmeleri kaçırmak istemiyorsanız, her hafta bizi yakından takip etmeyi unutmayın.  

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 16 - 22 Ekim 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar