Anasayfa Altcoin Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 18 - 24 Aralık 2023

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 18 - 24 Aralık 2023

Altcoin

Kripto para piyasası heyecan verici bir haftaya giriyor ve işte, OKX token listeleme duyurularından Polygon'a (MATIC) kadar birkaç önemli etkinlik:

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 18 - 24 Aralık 2023

Kripto para piyasası ve blockchain teknolojisinin büyülü dünyası bu hafta da kullanıcılarını cezbetmeye devam ediyor ve yeni hafta ile birlikte kaçırmamanız gereken birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. On binlerce dijital varlığı barındıran bir sektörde, ilgilendiğiniz kripto para projeleri hakkındaki gelişmeleri takip etmenin ne kadar zor olduğunun farkındayız. Dolayısıyla bu hafta ilginizi çekebileceğini ve önemli olduğunu düşündüğümüz gelişmeleri sizler için derledik. 

İşte önümüzdeki hafta 18 Aralık 2023 ila 24 Aralık 2023 günleri arasında takip edilmesi gereken, Stellar (XLM) yükseltme duyurusundan Omni by Beta'ya kadar kaçırmamanız gereken birkaç etkinlik:

OKX Listeleme

Seyşeller merkezli OKX, çeşitli kripto para birimlerinin ticaretine olanak sağlayan bir kripto para borsasıdır. Dünya çapında 50 milyondan fazla kişiye hizmet veren, işlem hacmine göre en büyük borsalardan biri olan OKX, bu hafta 2 yeni kripto para listeleyecek.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 18 - 24 Aralık 2023

 • 18 Aralık 2023 tarihinde; OKX, ACE/USDT ticaret çiftini listeleyecek.
 1. Yatırma: 13 Aralık 2023 05:00 (Türkiye saatiyle)
 2. Ticaret: 18 Aralık 2023 13:00 (Türkiye saatiyle)
 3. Çekme: 19 Aralık 2023 13:00 (Türkiye saatiyle)

Fusionist (ACE), Unity ve HDRP teknolojileri ile AAA kalitede bağımsız bir Web3 oyunudur. Çeşitli oyuncular için birbirine bağlı üç oyun modu sunar. Fusionist’in önemli bir yeniliği de yerel tokeni olarak ACE’ye sahip olan Endurance blok zinciridir. Endurance ekosistemi içerdiği cüzdan hizmetleri, oyun yayıncıları, blockchain teknolojisi ve geliştiriciler sayesinde potansiyeli yüksek bir ekosistem oluşturmaktadır.

 • 18 Aralık 2023 tarihinde; OKX, SATS/USDT ticaret çiftini listeleyecek.
 1. Yatırma: 15 Aralık 2023 08:00 UTC (Türkiye saatiyle 11:00)
 2. Ticaret: 18 Aralık 2023 08:00 UTC (Türkiye saatiyle 11:00)
 3. Çekme: 19 Aralık 2023 10:00 UTC (Türkiye saatiyle 13:00)

SATS, Bitcoin'in (BTC) en küçük birimi olan Satoshis'in kısaltmasıdır. Her bir Bitcoin 100.000.000 satoshiye bölünebilir. SATS (Ordinals) (SATS), Bitcoin blok zincirinde belirgin bir şekilde yer alan ve BRC-20 token standardına göre kodlanan bir token ekonomisinde Satoshis kullanan bir dijital varlık olarak öne çıkmaktadır.

Marblex (MBX)

Marblex (MBX), AAA başlıklar üreterek diğer tüm şirketlerden daha yüksek kalitede blockchain oyunlarını pazara sunmayı hedefleyen oyun tabanlı bir blok zinciri hizmet şirketidir. Kripto cüzdanı, merkezi olmayan borsa (DEX), token stake etme ve NFT Marketplace gibi hizmetler sunarak kullanıcıların optimum blok zinciri tabanlı oyun ekosistemini deneyimlemelerine olanak tanıyan Marblex cephesinde bu hafta, bir borsa listeleme duyurusu var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 18 - 24 Aralık 2023

 • 18 Aralık 2023 tarihinde; kripto borsası Bitget, MBX/USDT ticaret çiftini listeleyecek. 
 1. Çekme: 19 Aralık 2023 20:00 UTC (Türkiye saatiyle 23:00)

Stellar (XLM)

Stellar (XLM), bir değere sahip tüm varlıklar arasında transferleri ve ödemeleri gerçekleştirmeye yarayan açık kaynak kodlu bir ödeme ağıdır. Stellar (XLM) cephesinde bu hafta önemli yükseltme gelişmeleri var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 18 - 24 Aralık 2023

 • 19 Aralık 2023 tarihinde; Stellar Core, Horizon ve Soroban RPC kararlı sürümleri yayınlanacak.

30 Ocak 2024 hazırlık tarihinden önce, kullandığınız Stellar ile ilgili tüm yazılımların güncel sürümlerini yüklemeyi planlayın. Bunu yapmazsanız, Stellar entegrasyonunuz Protokol 20 ile uyumsuz olacak ve bir yükseltme gerçekleştiğinde muhtemelen bozulacaktır.

WEMIX (WEMIX)

WEMIX (WEMIX), WEMADE'in yan kuruluşu olan Wemade Tree Pte. Ltd tarafından amiral gemisi blockchain oyun hizmetleri kolu olarak geliştirilen blockchain tabanlı bir küresel oyun platformudur. WEMIX cephesinde bu hafta, bir airdrop duyurusu var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 18 - 24 Aralık 2023

 • 19 Aralık 2023 tarihinde; WEMIX, LUS264 sahiplerine NEITH NFT'leri verecek.

LUS264, Londra Metrosu'nun tarihi değeri ve sembolizminin yanı sıra mekânlar aracılığıyla kurulan bağları sergileyen sofistike ve minimal piksellerden oluşan WEMIX'in ilk sanat projesidir. Bu koleksiyon sanatçılar Zeeha ve Locho tarafından beş yıl gibi uzun bir süre boyunca hazırlanmıştır. LUS264 koleksiyonunu satın alarak destekleyenlere minnettarlıklarını ifade etmek için, People PFP NFT olarak NEITH NFT'lerden bir airdrop planlandı.

Ultima (ULTIMA)

Ultima (ULTIMA), modern kripto cüzdanları, benzersiz kripto banka kartı, kitle fonlaması platformu, kendi pazarı ve daha fazlasını bir araya getiren bir kripto para ekosistemidir. İnsanların dünya çapında kripto para birimi ile etkileşim biçimini dönüştürmeyi amaçlayan Ultima cephesinde bu hafta, bir borsa listeleme duyurusu var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 18 - 24 Aralık 2023

 • 19 Aralık 2023 tarihinde; Gate.io borsası, ULTIMA/USDT ticaret çiftini 09:00 UTC'de (Türkiye saatiyle 12:00) listeleyecek.

Şu anda Ultima ekosistemi, kullanıcıların ULTIMA tokenleri ile ödüller almasına olanak tanıyan bir teknoloji olan DeFi-U ve bir pazar yeri gibi bir dizi yenilikçi blockchain ürününü içeriyor. Mart 2023’te piyasaya sürülen Ultima, şu anda 120 ülkeden 2,8 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmıştır. 

Polygon (MATIC)

Polygon (MATIC), blok zinciri ağlarının bağlanmasını ve ölçeklenmesini sağlayan bir blockchain platformudur. Ethereum (ETH) ile uyumlu çok zincirli bir blockchain ekosistemi yaratmayı hedefleyen Polygon'da bu hafta bönemli bir duyuru var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 18 - 24 Aralık 2023

 • 20 Aralık 2023 tarihinde; kurumsal benimseme ve RWA'lar hakkında kamuoyu duyurusu yapılacak. 

Gerçek dünya varlıklarının (RWA) alım satımı ve yatırımına ilişkin mevcut süreç çeşitli aracıları, karmaşık prosedürleri ve coğrafi kısıtlamaları içermektedir. Bu durum, küresel finans piyasalarına katılmak isteyen bireyler için engeller yaratmaktadır.

RWA'ları zincir üzerine (on-chain) getirerek, bu engelleri ortadan kaldırmak, erişilebilirliği artırmak ve geleneksel finansal araçlarda alım satım ve yatırım için basitleştirilmiş bir kullanıcı deneyimi sağlamak amaçlanmaktadır. Bu, küresel katılım için yeni fırsatlar yaratmakta, finansal varlıklara erişimi demokratikleştirmekte ve işlemlerin verimliliğini artırmaktadır.

Beta Finance (BETA)

Beta Finance (BETA), Ethereum (ETH) üzerinde kripto para birimleri ödünç almak, ödünç vermek ve açığa çıkarmak için izinsiz bir para piyasasıdır. Kullanıcıların, tokenlerin izinsiz ve otomatik olarak listelenebileceği ve bu tokenleri kısaltabileceği ölçeklenebilir ve erişilebilir bir para piyasasına erişmelerini sağlayan Beta Finance cephesinde bu hafta, heyecan verici bir duyuru var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 18 - 24 Aralık 2023

 • 20 Aralık 2023 tarihinde; Omni by Beta, BNB Chain'de yayına girecek.

Omni by Beta, benzersiz ikili risk havuzu ve risk derecesi modeliyle merkezi olmayan finans (DeFi) kredilendirmeyi yeniden tanımlıyor. Bu yenilik, borç verenlere ve alanlara risk ve ödül tercihleri için gelişmiş kontrol ve esnek seçenekler sunarak kişiselleştirilmiş kredilendirmeyi gerçekleştirecektir.

Genius Yield (GENS)

Genius Yield (GENS), Cardano'nun (ADA) EUTxO tabanlı defterinden tam olarak yararlanmak için sıfırdan inşa edilmiş, hem yeni başlayanlar hem de deneyimli tüccarlar için erişilebilir olan hepsi bir arada merkeziyetsiz finans (DeFi) platformudur. Genius Yield cephesinde bu hafta, heyecan verici bir lansman haberi var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 18 - 24 Aralık 2023

 • 21 Aralık 2023 tarihinde; Genius Yield, Cardano (ADA) tabanlı DEX'ini başlatacak.

Genius Yield'ın sipariş defteri DEX, Otomatik Piyasa Yapıcı (AMM) modellerinin karşılaştığı ortak zorlukları etkili bir şekilde ele almasıyla öne çıkıyor. AMM'lerin aksine Genius Yield, kalıcı kayıpları ortadan kaldırarak kullanıcılara güvenli ve istikrarlı bir ticaret ortamı sağlıyor.

TonUP (UP)

TonUP (UP), TON blok zinciri üzerinde çalışan, yüksek potansiyelli projeleri keşfetmeye ve teşvik etmeye ve tüm topluluğa yeni fırsatlar sunmaya adanmış olağanüstü bir Launchpad platformudur. TonUP cephesinde bu hafta önemli bir duyuru var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 18 - 24 Aralık 2023

 • 22 Aralık 2023 tarihinde; BGB taahhüt süresi dolacak. 

Dünyanın önde gelen kripto para borsası ve Web3 şirketi Bitget, yüksek potansiyelli blockchain projesi TonUP'un ilk borsa arzını (IEO) Bitget Launchpad platformunda listeleyeceğini duyurdu. Taahhüt süresi boyunca kullanıcılar, TonUP IEO'ya katılmak için Bitget'in yerel tokeni BGB'yi taahhüt edebilirler. 

BGB swap fiyatı, bekletme hesaplama dönemi sona erdikten sonra açıklanacaktır. Taahhüt penceresinin kapanmasının ardından, TonUP tokenleri taahhüt ettikleri BGB'ye göre her kullanıcıya tahsis edilecektir. Unutmayın, ne kadar çok BGB taahhüt ederseniz, payınız o kadar büyük olacaktır.

KRYZA Exchange (KRX)

KRYZA Exchange (KRX), minimum 5.000 tokeni listeleyen ve tokenleri profesyonel olarak tanıtmayı hedefleyen kripto para borsasıdır. Bu hafta, borsa kullanıcıları için oldukça heyecan verici bir duyuru var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 18 - 24 Aralık 2023

 • 24 Aralık 2023 tarihinden itibaren; KRX, Binance likiditesinin gücünden yararlanacak.

Bu entegrasyon KRX'in erişimini genişletecek ve likiditeyi artırarak KRYZA Exchange kullanıcıları için yeni ve gelişmiş ticaret fırsatları sunacaktır. 

18 - 24 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek kripto para etkinlikleri yazımızın sonuna geldik ve bu hafta oldukça heyecan verici olacak. Siz de birbirinden önemli yenilikleri ve çarpıcı gelişmeleri kaçırmak istemiyorsanız, her hafta bizi yakından takip etmeyi unutmayın. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 18 - 24 Aralık 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar