Anasayfa Altcoin Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 18 - 24 Eylül 2023

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 18 - 24 Eylül 2023

Altcoin

Kripto para piyasası heyecan verici bir haftaya giriş yapıyor ve işte, Chiliz'den (CHZ) Baby Doge Coin'e (BABYDOGE) kadar birkaç önemli gelişme:

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 18 - 24 Eylül 2023

Kripto para piyasası ve blockchain teknolojisinin büyülü dünyası bu hafta da kullanıcılarını cezbetmeye devam ediyor ve yeni hafta ile birlikte kaçırmamanız gereken birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Binlerce kripto para birimini ve projeyi barındıran bir sektörde, gelişmeleri takip etmenin ne kadar zor olabileceğiniz farkındayız. Dolayısıyla, bu hafta ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz, heyecan verici etkinlik ve gelişmeleri sizler için derledik. 

İşte önümüzdeki hafta 18 Eylül 2023 ila 24 Eylül 2023 günleri arasında takip edilmesi gereken, Hydranet DEX Mainnet Beta sürümünden Mainnet 2023 etkinliğine kadar kaçırmamanız gereken birkaç etkinlik:

Chiliz (CHZ)

Chiliz (CHZ), spor hayranlarının favori takımlarıyla benzersiz deneyimler yaşamasına olanak tanıyan bir fan tokendir. Taraftarlar ve favori spor takımları arasında yeni bir tür doğrudan etkileşim sağlamak için blockchain teknolojisinden yararlanan Chiliz cephesinde ise bu hafta heyecan verici bir duyuru var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 18 - 24 Eylül 2023

 • 18 Eylül 2023 tarihinde; Chiliz, Football at AlphaVerse ile X'te konuşma gerçekleştirecek.

 Chiliz ile Football at AlphaVerse stratejik ortaklığını ve özel avantajlarını daha derinlemesine incelemeyi kaçırmak istemiyorsanız, siz de 15:00 CEST'te sosyal medya platformu X'in "Sohbet Odası"nda olmayı unutmayın.

Baby Doge Coin (BABYDOGE)

Baby Doge Coin (BABYDOGE), orijinal Dogecoin'in (DOGE) "çocuğu" olma hedefiyle ortaya çıkan, BNB Chain üzerine inşa edilmiş meme tabanlı kripto para birimidir. Baby Doge Coin cephesinde bu hafta, heyecan verici bir lansman var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 18 - 24 Eylül 2023

 • 19 Eylül 2023 tarihinde; yeni Yapay Zekâ Görüntü Oluşturucusu (AI Image Generator) piyasaya sürülecek. 

Kullanıcılar, Baby Doge Coin (BABYDOGE) kullanarak kredi kazanabilir ve değiştirilemez token (NFT) basabilir. Bu ücretlerin bir kısmı Baby Doge'u yakmak için ayrılabilir. 

Callisto Network (CLO)

Callisto Network (CLO), İş Kanıtı (PoW) blok zincirine dayanan akıllı bir sözleşme platformudur. thereum Commonwealth'in geliştiricileri tarafından başlatılan Callisto Network cephesinde bu hafta, heyecan verici bir duyuru var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 18 - 24 Eylül 2023

 • 19 Eylül 2023 tarihinde; Callisto Network liderleri Çek Parlamentosu'nda konuşacak.

Takvimler 19 Eylül 2023 tarihini gösterirken, Callisto Network COO'su Vladimir Vencalek ve CSO'su Karel Fillner, Çek Parlamentosu'nda kripto para birimi ve siber güvenlik konularında konuşma yapacak.

Horizen (ZEN)

Horizen (ZEN), muazzam ölçeklenebilirlik ve isteğe bağlı gizlilik özellikleri sunan, tamamen merkezi olmayan, sıfır bilgi (zero-knowledge) özellikli bir blockchain ekosistemidir. Horizen cephesinde bu hafta bir yükseltme duyurusu var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 18 - 24 Eylül 2023

 • 19 Eylül 2023 tarihine kadar; tüm kullanıcılar Zen 4.1.0 yükselmesini yapmalıdır.

Tüm borsa ortakları, madencilik havuzları, düğüm (node) operatörleri ve tam düğüm cüzdan kullanıcıları, 19 Eylül 2023 tarihinde yaklaşık 19:00 UTC'de (Türkiye saatiyle 22:00) gerçekleşecek olan #1422426 numaralı bloktan önce ZEN 4.1.0'a yükseltme yapmalıdır.

Shiba Saga (SHIA)

Shiba Saga (SHIA), meme coin'lerini gerçek fayda ile birleştirme çabasıyla, token sahiplerinin stake ödüllerinin keyfini çıkarabileceği, oyun oynayıp kazanabileceği ve bir metaverse katılabileceği bir ekosistemdir. Shiba Saga cephesinde bu hafta, bir borsa listeleme duyurusu var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 18 - 24 Eylül 2023

 • 19 Eylül 2023 tarihinde; Bitget borsası, SHIA/USDT ticaret çiftini listeleyecek.

Kripto para borsası Bitget, SHIA/USDT'yi 19 Eylül, 11:00 UTC'de (Türkiye saatiyle 14:00) yakalamanız için 50.000 SHIA ile listeleyecek. Ek olarak para yatırma işlemleri şu anda açıktır. 

Mainnet 2023

Mainnet, profesyonellerin kripto para birimleri ve Web3 dünyasında gezinmelerine yardımcı olan pazar istihbarat ürünlerinin lider sağlayıcısı Messari tarafından her yıl düzenlenen sürükleyici, gündem belirleyici bir zirvedir.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 18 - 24 Eylül 2023

 • 20 - 22 Eylül 2023 tarihleri arasında; Mainnet 2023 New York, ABD'de gerçekleştirilecek.

Konuşmacılar arasında; Coinbase Baş Yöneticisi Brian Armstrong, Galaxy Kurucusu Michael Novogratz, Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ve Circle Kurucu Ortağı Jeremy Allaire gibi kripto para sektöründen önemli kişiler ile beraber ABD Senatörü Kirsten Gillibrand ve ABD Başkan Adayı Vivek Ramaswamy gibi politikacılar da yer alıyor. 

DSLA Protocol (DSLA)

DSLA Protocol (DSLA), blockchain teknolojisinde kullanıcılar için staking riskini azaltan bir platformdur. Üçüncü taraf riskinin ekonomik etkisini dengelemek için basit bir araç olarak eşler arasında hizmet kredilerinin verilmesine ve aktarılmasına izin veren DSLA Protocol'de bu hafta, heyecan verici bir lansman var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 18 - 24 Eylül 2023

 • 21 Eylül 2023 tarihinde; DSLA Wallet Beta sürümü piyasaya sürülecek. 

Beta sürümüyle karşımıza çıkacak DSLA Wallet, DSLA Protocol v2.0'ın Risk Yönetimi özellikleriyle tüm favori çevrim içi pazarlarınızın alışveriş deneyimini artıran, DSLA Hizmet Kredilerine adanmış bir kripto para cüzdanıdır. 

HiveFest 2023

HiveFest, blockchain meraklıları ve merkezi olmayan teknoloji meraklıları için olağanüstü bir etkinliktir. Her yıl düzenlenen bu etkinlik, dünya çapında geliştiricileri, içerik oluşturucuları, yatırımcıları ve vizyonerleri bir araya getirerek gelişen Hive ekosistemini kutluyor.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 18 - 24 Eylül 2023

 • 22 - 26 Eylül 2023 tarihleri arasında; HiveFest 2023 Meksika'da gerçekleştirilecek.

2022'de Amsterdam'a geri döndükten sonra HiveFest, bu yıl 22-  26 Eylül 2023 tarihleri arasında Meksika'nın güzel sahil kenti Rosarito'da gerçekleştirilecek. Bu yıl 8'incisi düzenlenecek olan festivaldeki konuşmacılar arasında; LeoFinance, Waivio ve DBuzz gibi şirketlerden önemli isimler bulunuyor. 

WEB3FC

WEB3FC, insan boyutunda, uygun fiyatlı ve zincirden bağımsız bir etkinliktir. Web3 Ailesi olarak Barselona'da tabandan gelen kripto para topluluğu etkinlikleri düzenliyor ve Nisan 2022'den beri, 30'dan fazla etkinlik gerçekleştirilmiştir.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 18 - 24 Eylül 2023

 • 22 - 23 Eylül 2023 tarihlerinde; WEB3FC konferansı Barselona'da gerçekleştirilecek.

Yürütülen etkinlik türleri:

 1. Konuşmalar, tartışmalar ve atölye çalışmalarından oluşan eğitim etkinlikleri. 
 2. Halka açık ve özel akşam yemekleri gibi sosyal etkinlikler.
 3. En büyük toplantı olan Web3 Aile Konferansı.

Hydranet (HDN)

Hydranet (HDN), Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi temelde uyumsuz blok zincirlerinin Katman 3 soyutlamalarını kullanarak birbirleriyle birlikte çalışmasına olanak tanıyan çözümlere odaklanan merkezi olmayan özerk bir kuruluştur (DAO). Hydranet cephesinde bu hafta heyecan verici bir lansman duyurusu var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 18 - 24 Eylül 2023

 • 23 Eylül 2023 tarihinde; Hydranet DEX'in Mainnet Beta sürümü piyasaya sürülecek.

Merkezi olmayan borsasının (DEX) amacı, çiftlerin doğrudan Bitcoin ve Ethereum ile takas edilebilmesini sağlamaktır. Şimdi geri sayım başladı ve Hydranet DEX Beta Mainnet'e geliyor. Bu sebeple yeni bir kripto para ticareti çağının kilidini açmaya hazır olun. 

18 - 24 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek kripto para etkinlikleri yazımızın sonuna geldik ve bu hafta oldukça heyecan verici olacak. Siz de birbirinden önemli yenilikleri ve çarpıcı gelişmeleri kaçırmak istemiyorsanız, her hafta bizi yakından takip etmeyi unutmayın. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 18 - 24 Eylül 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar