Anasayfa Altcoin Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 2 - 8 Ekim 2023

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 2 - 8 Ekim 2023

Altcoin

Kripto piyasası heyecanlı bir haftaya giriyor ve işte Gods Unchained (GODS) staking duyurusundan Floki (FLOKI) AMA'ya kadar birkaç gelişme:

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 2 - 8 Ekim 2023

Kripto para dünyası açısından oldukça hareketli geçen Eylül ayı bitti ve Ekim ayı ile beraber yepyeni bir sayfa açıyoruz. Ne kadar kapsamlı olduğunu hayal bile edemeyeceğimiz kripto para piyasasında tüm gelişmeleri takip etmek oldukça zor olabilir, dolayısıyla Ekim ayının ilk haftasında ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz birbirinden heyecan verici gelişmeleri sizler için derledik. 

İşte önümüzdeki hafta 2 Ekim 2023 ila 8 Ekim 2023 günleri arasında takip edilmesi gereken, SmartCon 2023'ten Star Atlas (ATLAS) ve Star Atlas DAO (POLIS) delist haberine kadar kadar kaçırmamanız gereken birkaç etkinlik:

Floki (FLOKI)

Floki (FLOKI), başlangıçta Elon Musk'ın köpeğine dayanan bir meme coin olarak başlayan ancak merkeziyetsiz finans (DeFi), NFT'ler ve Metaverse'ü kapsayan bir Web3 projesine dönüşen bir kripto para birimidir. Şu anda en popüler meme coin'lerin arasında yer alan Floki cephesinde bu hafta heyecan verici bir AMA oturumu var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 2 - 8 Ekim 2023

 • 2 Ekim 2023 tarihinde; AMA oturumu gerçekleştirilecek.

Bana her şeyi sor (ask me anything) anlamına gelen AMA, Flokish ile ilgili her şeyi tartışmak için Floki çekirdek ekip üyesi "B" ile 2 Ekim Pazartesi günü 11:00 UTC'de (Türkiye saatiyle 14:00) gerçekleştirilecek. 

Azbit (AZ)

Azbit (AZ), işletmelere, tüccarlara ve her kripto kullanıcısına spot ticaret, marj ticareti, kripto para destekli krediler gibi hizmetler sağlayan bir kripto borsasıdır. Finansal ürünlerin yanı sıra geleneksel borç verme hizmetleri sunmayı da amaçlayan Azbit, bu hafta yerel tokenini yakacak. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 2 - 8 Ekim 2023

 • 2 Ekim 2023 tarihinde; Azbit, 9,154,670 AZ tokenini yakacak.

Azbit, AZ sayısı 138.888.888'e (ilk arzın %0,1'i) düşene kadar haftalık olarak tokenleri dolaşımdan kaldıracaktır. Toplam AZ token arzı 138.888.888.888'den 62.630.472.894,83'e düşmüştür -ki bu da ilk arzın %45,0939'una denk gelmektedir.

SmartCon 2023

Chainlink (LINK) liderliğindeki SmartCon 2023, finans ve teknoloji dünyasının en büyük isimleriyle bir araya gelebileceğiniz, deneyimli geliştiricilerin desteğiyle odaklanmış öğrenme oturumlarına katılabileceğiniz ve geliştiricilerle, proje ekipleriyle ve kurumsal profesyonellerle tanışabileceğiniz dev bir konferanstır.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 2 - 8 Ekim 2023

 • 2 - 3 Ekim tarihleri arasında; SmartCon 2023 Barselona, İspanya'da gerçekleştirilecek.

Konuşmacılar arasında; Chainlink'in Kurucu Ortağı Sergey Nazarov, teknoloji devi Google'ın eski CEO'su Eric Schmidt, Google'ın yapay zekâ (AI) lideri Lurence Moroney ve Chainlink Labs'in Seçkin Bilim İnsanı Dahlia Malkhi gibi sektör liderleri bulunuyor. Ek olarak, konferans öncesi atölye çalışmaları ve etkinlikler 30 Eylül ve 1 Ekim 2023 tarihlerinde gerçekleşecek.

Radiant Capital (RDNT)

Radiant Capital (RDNT), kullanıcıların herhangi bir büyük zincire herhangi bir büyük varlığı yatırabileceği ve birden fazla zincirde çeşitli desteklenen varlıkları ödünç alabileceği ve likidite silolarına olan ihtiyacı ortadan kaldıran bir omnichain para piyasasıdır.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 2 - 8 Ekim 2023

 • 3 Ekim 2023 tarihinde; Radiant, Ethereum'a iniş için kolları sıvadı ve ETH Mainnet'i başlatacak.

2023'te Katman 2 (L2) çözümlerinin büyümesine rağmen Ethereum (ETH), Arbitrum (ARB) ve BNB Chain'in toplam değerinin 5 katı olan 22 milyar dolarlık Toplam Kilitli Değere (TVL) sahiptir. ETH Mainnet, merkeziyetsiz finans (DeFi) alanına yeni giren bir şirket için en karmaşık rekabet ortamını sunacak.

Gods Unchained (GODS)

Gods Unchained (GODS), oyunculara koleksiyonlarının gerçek sahipliğini veren nihai dijital ticaret kartı oyunudur. Oyna-kazan (P2E) modeline dayalı çevrim içi bir strateji oyunu olan Gods Unchained cephesinde bu hafta önemli bir duyuru var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 2 - 8 Ekim 2023

 • 4 Ekim 2023 tarihinde; 1 Ekim'de yayınlanan yeni ve geliştirilmiş manuel staking programı sonlanacak.

Gelecekte, tüm stake talepleri her ayın son Cuma günü ödenecektir. Gods Unchained'da gerçekleşen bu güncellemeler bundan sonra şeffaflık ve görünürlük konusunda çok ihtiyaç duyulan iyileştirmeleri sağlayacak. 

Dimecoin (DIME)

Dimecoin (DIME), geleneksel itibari ve blockchain teknolojisi arasındaki boşluğu doldurmayı amaçlayan bir dijital para birimidir. Bugün var olan en eski UTXO blok zincirlerinden biri olan Dimecoin cephesinde bu hafta, bir güncelleme duyurusu var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 2 - 8 Ekim 2023

 • 4 Ekim 2023 tarihinde; Dimecoin Core sürüm 2.3.0.0 güncellenecek.

Dimecoin Core v2.3.0.0 artık kullanılabilir, lütfen 5500000 numaralı bloktan önce cüzdanlarınızı/nodelarınızı güncelleyin. İndirdiğiniz arşivin hash'lerini doğrulamayı unutmayın. Bazıları için önemsiz görünse de, indirdiğiniz dosyaların hash'lerini kontrol etmek, istemcilerinizi güncellemede önemli bir adım olarak görülmelidir. Bozuk bir indirme, para kaybına veya tehlikeye atılmış bir cüzdana neden olabilir.

Star Atlas (ATLAS) & Star Atlas DAO (POLIS)

Star Atlas (ATLAS), son teknoloji blockchain, gerçek zamanlı grafikler, çok oyunculu video oyunu ve merkeziyetsiz finans (DeFi) teknolojilerin birleşiminden ortaya çıkan yeni nesil bir oyun metaverse evrenidir. Star Atlas DAO (POLIS) ekosistemi, oyuncu loncaları (DAC'ler), bölgesel ve yerel çıkarları yansıtan alt DAO'lardan oluşan çok katmanlı bir platformdur. ATLAS ve POLIS cephesinde bu hafta bir delist haberi var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 2 - 8 Ekim 2023

 • 5 Ekim 2023 tarihinde; Bitfinex, en iyi ticaret deneyimini sunma taahhüdü doğrultusunda ATLAS ve POLIS tokenlerini delist edecek.

ATLAS ve POLIS için para yatırma ve alım satım işlemleri 5 Ekim 2023 tarihinde 10:00 UTC'de (Türkiye saatiyle 13:00) kapatılacaktır. ATLAS ve POLIS için para çekme işlemleri 28 Kasım 2023 saat 10:00 UTC'ye kadar açık kalacaktır. Müşteriler bu tokenleri mümkün olan en kısa sürede çekmelidir.

Cyber Arena (CAT)

Cyber Arena (CAT), artırılmış ve sanal gerçeklik (AR/VR) özelliklerini ve kripto para ekonomisini entegre eden bir projedir. Web2 oyunlarının sınırlarını aşarak, sürükleyici deneyimler ve değer katan beceri oyunları için yeni olanaklar sunan Cyber Arena cephesinde bu hafta bir borsa listeleme duyurusu var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 2 - 8 Ekim 2023

 • 5 Ekim 2023 tarihinde; kripto para borsası Bybit, CAT/USDT ticaret çiftini listeleyecek.
 1. Abonelik: 25 Eylül, 10:00 UTC - 1 Ekim, 10:00 UTC
 2. Snapshot: 1 Ekim, 10:00 UTC - 5 Ekim, 10:00 UTC  
 3. CAT/USDT Bybit Listeleme 5 Ekim, 10:00 UTC (Türkiye saatiyle 13:00)

Soil

Soil, geleneksel finans ile kripto dünyası arasındaki boşluğu doldurarak kurumsal borç ve sabit gelirli yatırımları yeniden şekillendiren blockchain  tabanlı bir borç verme protokolüdür. Yerleşik şirketlerin finansman sağlayabildiği Soil cephesinde bu hafta bir dizi IDO duyurusu var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 2 - 8 Ekim 2023

 • 5 Ekim 2023 tarihinde; Soil, farklı platformlar üzerinden IDO etkinliği gerçekleştirecek.
 1. 5 Ekim 2023: Enjinstarter (EJS) ve Seedify.fund (SFUND)

Hedera (HBAR)

Kullanıcı isteklerine göre inşa edilmiş olan Hedera (HBAR), bireysel ve kurumsal katılımcıların kendi merkeziyetsiz uygulamalarını (dApps) oluşturmasına imkân tanıyan herkese açık bir ağdır. Hedera cephesinde bu hafta bir topluluk duyurusu var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 2 - 8 Ekim 2023

 • 6 - 8 Ekim tarihleri arasında; HelloFutureLIVE gerçekleştirilecek.

Siz de Leemon Baird, ManceHarmon, CMO Christian Hasker ve Kıdemli Ürün Pazarlama Müdürü Devin Saxon'a 6-8 Ekim 2023 tarihlerinde güneşli Los Angeles'ta HBAR topluluğunun bir araya gelmesi için katılabilirsiniz.

2 - 8 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek kripto para etkinlikleri yazımızın sonuna geldik ve bu hafta oldukça heyecan verici olacak. Siz de birbirinden önemli yenilikleri ve çarpıcı gelişmeleri kaçırmak istemiyorsanız, her hafta bizi yakından takip etmeyi unutmayın. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 2 - 8 Ekim 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar