Anasayfa Altcoin Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 23 - 29 Ekim 2023

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 23 - 29 Ekim 2023

Altcoin

Kripto piyasası heyecanlı bir haftaya giriyor ve işte BNB listelenme duyurusundan, Terra Classic (LUNC) Teklif 4790 oylamasına kadar birkaç etkinlik:

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 23 - 29 Ekim 2023

Kripto para piyasası ve blockchain endüstrisi genişledikçe birbirinden farklı ve gelişmiş projeye ev sahipliği yapıyor. Oldukça çalkantılı geçen bir ayı kapatıyoruz ve Ekim ayı, son haftasında birçok lansman ve etkinliğe kucak açıyor. Tüm gelişmeleri takip etmenin ne kadar zor olduğunun farkındayız, dolayısıyla bu hafta ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz bazı gelişmeleri sizler için derledik. 

İşte önümüzdeki hafta 23 Ekim 2023 ila 29 Ekim 2023 günleri arasında takip edilmesi gereken, Floki'den (FLOKI) AI World Fair 2023'e kadar kaçırmamanız gereken birkaç etkinlik:

Build N Build (BNB)

Build N Build Chain, diğer adıyla BNB Chain, gelecekte halkın benimsemesi için gerekli olan temel altyapısını sunmaya kendini adayan en popüler blok zincirlerinden biridir. İzinsiz ve merkezi olmayan bir ortam üzerine inşa edilmiş BNB cephesinde bu hafta, bir borsa listelenme duyurusu var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 23 - 29 Ekim 2023

 • 23 Ekim 2023 tarihinde; kripto para borsası Bitbank, BNB'yi listeleyecek. 

Yeni kripto para birimi Build N Build (BNB) 23 Ekim'de listelenecek. Ek olarak "Sıfır İşlem Ücreti Kampanyası" da aynı tarihte başlayacak.

Saitama (SAITAMA)

Saitama (SAITAMA), amaçları kripto para birimi ve blockchain eğitimi ile uyumlu olan bir kripto para birimi ve merkezi olmayan bir projedir. Yerel token SAITAMA, platformdaki birincil ödeme aracıdır. Saitama cephesinde bu hafta heyecan verici bir lansman haberi var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 23 - 29 Ekim 2023

 • 23 Ekim 2023 tarihinde; köprü platformu Xbridge piyasaya sürülecek. 

 XBridge, Saitama ve proje sahipleri için güvenilir bir köprü platformudur. 23 Ekim 2023 tarihinden itibaren kullanılabilir olacak bu platformun, Saitama ekosistemindeki işlemlerin güvenilirliğini artırması bekleniyor. 

Tokamak Network (TON)

Tokamak Network (TON), birlikte çalışabilirliği, ölçeklenebilirliği, işlevselliği ve kullanılabilirliği artıran plazma ve roll-up içeren bir katman 2 (L2) protokolüdür. Güvenlik ve veri kullanılabilirliği ise merkezi olmayan Ethereum ETH) blockchain tarafından garanti edilen Tokamak Network cephesinde bu hafta bir yükseltme duyurusu var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 23 - 29 Ekim 2023

 • 24 Ekim 2023 tarihinde; sorunsuz bir geçiş sağlamak için ertelenen staking sözleşmesi yükseltmesi gerçekleştirilecek. 

Tokamak Network DAO ve Tokamak Network Staking, 24 Ekim 2023 tarihinden sonra açılacaktır. Bu arada, etherscan kullanan geçici bir staking kılavuzu sağlanacaktır. Ek olarak  yükseltme süresi boyunca stake edilen TON'dan elde edilen stake faizi, yükseltme tamamlandığında yansıtılacaktır.

Neoxa (NEOX)

Neoxa (NEOX), oyun ve kripto para sektörünü sorunsuz bir şekilde birleştiren yenilikçi bir iş kanıtı (Proof of Work) kripto para birimidir. Madencilik ve oyun dünyasını bir araya getiren Neoxa cephesinde bu hafta bir borsa listeleme haberi var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 23 - 29 Ekim 2023

 • 25 Ekim 2023 tarihinde; kripto para borsası MEXC, NEOX'u listeleyecek. 

Neoxa (NEOX) ile artık zamanınızı ücretsiz oyun oynayarak geçirmenize gerek yok. Onun yerine, oyun içi satın alımlarınızda ve çok daha fazlasında kullanabileceğiniz ödüller kazanmak için oyununuzun gücünden yararlanabilirsiniz.

Terra Classic (LUNC)

Terra Classic (LUNC), Ağustos 2018'de piyasaya sürülen Terra (LUNA) blok zincirinin ilk yerel tokenidir. Terra ekosisteminin orijinal koduyla çalışan Terra Classic cephesinde bu hafta, bir oylama duyurusu var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 23 - 29 Ekim 2023

 • 25 Ekim 2023 tarihinde; 18 Ekim'de başlayan Teklif 4790 oylaması sona erecek. 

Bu teklif, TFL'nin kaynaklarından ve uzmanlığından yararlanarak Terra ekonomisini canlandırmaya yönelik stratejik bir planın ana hatlarını çizmektedir. Teklif aracılığıyla talep edilen fonları korumak için, token kazandıran akıllı sözleşme SCV Security tarafından denetime tabi tutulmuştur.

Wizarre Scroll (SCRL)

Wizarre Scroll (SCRL), 2D büyülü bir fantezi dünyasında geçen NFT blockchain tabanlı bir oyna kazan (P2E) video oyunudur. Tüm oyun içi karakterlerin ve öğelerin nadir olduğu Wizarre Scroll cephesinde bu hafta, oyuncular için önemli bir güncelleme var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 23 - 29 Ekim 2023

 • 25 Ekim 2023 tarihinde; DEX havuzu SCRL/BUSD'den SCRL/USDT'ye dönüştürülecek.

Wizarre Scroll, kripto borsası Binance'in Şubat 2024'te Binance USD'yi (BUSD) desteklemeyi durdurması nedeniyle, merkeziyetsiz borsa (DEX) havuzunu SCRL/BUSD'den SCRL/USDT'ye 25 Ekim saat 10:00 UTC'de (Türkiye saatiyle 13:00) dönüştürmeye karar verdi. 

AI World Fair 2023

AI World Fair 2023, uzmanların yapay zekâ (AI) etrafındaki fikir sorunlarını ve fırsatları keşfedecekleri sanal bir etkinliktir. 3 gün boyunca, hızla gelişen bu sektördeki markalar ve şirketler çalışmalarını sergilerken, kullanıcılar oyunlaştırılmış bir ekosistemde yeni araçları ve özellikleri deneyimleyecek.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 23 - 29 Ekim 2023

 • 25 - 27 Ekim 2023 tarihleri arasında; AI World Fair 2023 etkinliği gerçekleştirilecek.

Konuşmacılar arasında; robot Sophia, SingularityNET CEO'su Ben Goertzel, The Sandbox Kurucu ve COO'su Sebastien Borget, Decentraland Vakfı İcra Direktörü Yemel Jardi ve Rainbird'ün Kurucu ve CEO'su James Duez gibi sektörün önemli isimleri bulunuyor. 

Avalanche (AVAX)

Avalanche (AVAX), Ethereum'a rakip olan bir blockchain platformudur. Ethereum (ETH) gibi çeşitli blok zinciri projelerini desteklemek için akıllı sözleşmeler kullanan Avalanche cephesinde bu hafta geliştiriciler için bir gelişme var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 23 - 29 Ekim 2023

 • 26 Ekim 2023 tarihinde; "The Developer Community Call" geri dönecek.

Geliştirici Topluluğu Çağrısı önümüzdeki hafta yeni bir zamanda, 26 Ekim Perşembe günü saat 15:00 ET'de (Türkiye saatiyle 22:00) geri dönecek. Siz de aşağıdakiler de dahil olmak üzere en son platform gelişmelerini ve mühendislik araştırmalarını öğrenin: 

 • Paralel İşlem Yürütme 
 • Eşzamanlı Mesaj İşleme 
 • Çözgü Yükü Türleri 
 • AvalancheTopluluğu Önerileri (ACP) 

Floki (FLOKI)

Floki (FLOKI), başlangıçta Elon Musk'ın köpeğine dayanan bir meme coin olarak başlayan ancak merkeziyetsiz finans (DeFi), NFT'ler ve Metaverse'ü kapsayan bir Web3 projesine dönüşen bir kripto para birimidir. Şu anda en popüler meme coin'lerin arasında yer alan Floki cephesinde bu hafta birçok heyecan verici gelişme var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 23 - 29 Ekim 2023

 • 27 Ekim 2023 tarihinde; Floki STAKING programı ve iki önemli yol haritası öğesi Project TL + Mystery Project hayata geçecek.

Ek olarak, Floki staking programı için bir ödül tokeni tanıtılacak. Ödül tokenini kazanmanın ana yolu, 3 aydan 4 yıla kadar bir süre boyunca FLOKI'yi kilitlemek ve stake etmek olacaktır. Token lansmanı için ön satış, özel satış veya bağış toplama yapılmayacaktır. Token, trilyon dolarlık potansiyele sahip gelişen bir sektörde bir yardımcı token olacaktır.

Hydranet (HDN)

Hydranet (HDN), Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi temelde uyumsuz blok zincirlerinin Katman 3 soyutlamalarını kullanarak birbirleriyle birlikte çalışmasına olanak tanıyan çözümlere odaklanan merkezi olmayan özerk bir kuruluştur (DAO). Hydranet cephesinde bu hafta bir borsa listeleme duyurusu var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 23 - 29 Ekim 2023

 • 28 Ekim 2023 tarihinde; HDN tokeni başka bir büyük CEX'te işlem görecek.

Gizlilik Anlaşması gereklilikleri nedeniyle, merkezi borsa (CEX) ile ilgili daha fazla ayrıntı 27 Ekim tarihinde açıklanacak. Bu yeni borsanın, HDN tokeninin daha geniş bir kitleye ulaşmasına ve Hydranet için yeni ufuklar yakalamasına olanak tanıyacaktır.

23 - 29 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek kripto para etkinlikleri yazımızın sonuna geldik ve bu hafta oldukça heyecan verici olacak. Siz de birbirinden önemli yenilikleri ve çarpıcı gelişmeleri kaçırmak istemiyorsanız, her hafta bizi yakından takip etmeyi unutmayın.  

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 23 - 29 Ekim 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar