Anasayfa Altcoin Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 24 - 30 Nisan 2023

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 24 - 30 Nisan 2023

Altcoin

Kripto piyasası etkinliklerle dolu bir haftaya giriyor ve işte MOBIX Marketplace Türkiye haberinden, Zilliqa güncellemesine kadar birkaç heyecan verici gelişme:

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 24 - 30 Nisan 2023

Kripto para sektörü açısından oldukça hareketli geçen Nisan ayı bitiyor ve son haftasını heyecan verici gelişmelerle kapatıyor. Binlerce kripto para birimini barındıran bir piyasada, tüm gelişmeleri takip etmek oldukça zor olabilir; dolayısıyla Nisan ayının son haftasında ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz birbirinden heyecan verici gelişmeleri sizler için derledik. 

İşte, önümüzdeki hafta 24 Nisan 2023 ila 30 Nisan 2023 günleri arasında takip edilmesi gereken, Celo'dan (CELO) Gitcoin'e (GTC) kadar kaçırmamanız gereken birkaç etkinlik:

SingularityDAO (SDAO)

SingularityDAO (SDAO), DynaSet'leri yönetmekle görevli, SDAO tokeni tarafından yönetilen merkezi olmayan bir platformdur. DynaSet cephesinde bu hafta bir duyuru var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 24 - 30 Nisan 2023

 • 24 Nisan 2023 tarihinde; DynaSet para yatırma penceresi açıldı ve işlemler bu tarihte başlayacak. 

DynaSet, yapay zekâ (AI) tabanlı sinyaller ve algoritmalar aracılığıyla "Dynamic Asset Manager" tarafından otomatik olarak yeniden dengelenen, dinamik olarak yönetilen bir varlık grubudur.

Zilliqa (ZIL)

Zilliqa (ZIL), yüksek performanslı bir blok zinciridir ve aynı zamanda, dünyanın oyun taleplerine mükemmel şekilde uyan bir ölçeklendirme çözümü olan sharding'i başlatan ilk blok zinciridir. Zilliqa cephesinde bu hafta bir entegrasyon haberi var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 24 - 30 Nisan 2023

 • 25 Nisan 2023 tarihinde; EVM uyumluluğu Zilliqa ana ağına gelecek.

Bu güncelleme, kullanıcıların ZIL coini MetaMask ile aktarmasına, Solidity merkeziyetsiz uygulamalarını (dApps) ağ üzerinde dağıtmasına ve daha fazlasına olanak tanıyacak.

Ultra (UOS)

Ultra (UOS), hem oyunculara hem de oyun geliştiricilere yeni fırsatlar sağlamak için tasarlanmış, blockchain tabanlı bir PC oyun dağıtım platformudur. Ultra cephesine bu hafta, kullanıcılarını sevindirecek bir haber var.  

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 24 - 30 Nisan 2023

 • 25 Nisan 2023 tarihinde; Ultra Games başlayacak. 

Kullanıcılar, Ultra Games sayesinde çeşitli oyunları keşfedebilir, özel turnuvalara katılabilir ve arkadaş davet ederek ödül kazanabilir. Ultra Games, 25 Nisan 16:00 UTC'de resmi olarak halka açılacak.

Gitcoin (GTC)

Gitcoin (GTC), kodlayıcılara ve geliştiricilere çok çeşitli programlama dillerinde açık kaynaklı yazılımlar üzerinde çalışmak için ödeme alabildiği bir platformdur. Dijital olarak yerel toplulukları önemli olan şeyleri finanse etmek, inşa etmek ve korumak için güçlendiren çözümler yaratan Gitcoin'de bu hafta, heyecan verici bir haber var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 24 - 30 Nisan 2023

 • 25 Nisan 2023 tarihinde; Gitcoin Grants Beta Round başlayacak.

Gitcoin Hibe programı, karesel finansman (QF) dağıtım mekanizmasının kullanımıyla bireysel bağışların etkisinin büyütülmesiyle, günlük inananları önemli olduğuna inandıkları şeylere fon sağlamaya teşvik eden üç ayda bir yapılan bir girişimdir.

BRN Metaverse (BRN)

BRN, 2022'nin ilk çeyreğinde BNB Chain ağı üzerinde oluşturulan Metaverse, GameNFT ve Web3 destekli bir token projesidir. Token, oyuncular ve oyun ekibi tarafından oluşturulan benzersiz NFT'ler, avatarların ilerlemesi ve oluşturulması için oyun içi öğeler satın almaya yardımcı olur. BRN cephesinde bu hafta bir listeleme haberi var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 24 - 30 Nisan 2023

 • 27 Nisan 2023 tarihinde; BRN, Gate.io borsasında listelenecek.

BRN'nin Gate.io borsasında listelenmesi, BRN Metaverse ve bir bütün olarak blockchain endüstrisi için önemli bir kilometre taşıdır.

Celo (CELO)

Celo (CELO), mobil kullanıcıları arasında kripto para birimlerinin benimsenmesini amaçlayan kripto para birimleri için küresel ödeme altyapısı görevi gören bir blockchain ekosistemidir. Celo cephesinde bu hafta bir etkinlik var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 24 - 30 Nisan 2023

 • 28 Nisan 2023 tarihinde; Celo ve Flowcarbon, Google Cloud ve CloudWerx sponsorluğunda bir panel gerçekleştirecek. 

Bu etkinliğe katılarak, DEI hedefleri olan girişimleri ve işletmeleri ölçeklendirmede teknolojinin önemi temasıyla iklim, blockchain ve sürdürülebilirlik sektörlerindeki düşünce liderleri ve profesyonellerle bir araya gelin.

Seedify.fund (SFUND)

Seedify.fund (SFUND), oyun ve blok zincirinin geleceğini yönlendirmeye yardımcı olmak için finansman, topluluk ve ortaklık oluşturmayı sağlayan bir tohum fonlama inkübatörü ve launchpad platformudur. Platformda bu hafta özel bir gelişme var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 24 - 30 Nisan 2023

 • 28 Nisan 2023 tarihinde; yapay zekâ + oyun projesi Seedify Launchpad'de özel olacak.

Kullanıcıları oldukça heyecanlandıran bir haber olmasına karşın, Seedify'da özel bir lansman yapılacak.

MOBIX (MOBX)

MOBIX (MOBX), mikromobilite uygulamaları, ürünleri ve çözümlerinin tedarikçileri ve müşterileri için merkezi olmayan bir dijital pazar yeridir. Kentsel mobilite hizmet ve altyapı sağlayıcıları, hizmetlerini ve kaynaklarını metropol alanlardaki bireysel ve kurumsal kullanıcılara sunan MOBIX cephesinde bu hafta, bir Türkiye duyurusu var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 24 - 30 Nisan 2023

 • 29 Nisan 2023 tarihinde; İzmir MOBIX Günü 2023 – MOBIX Marketplace Türkiye lansmanı yapılacak.

2023, MOBIX pazarının yılı olabilir ve MOBIX, ilk hedef ülkelerden birini Türkiye olarak seçti. 

KRYZA Network (KRN) 

KRYZA Network (KRN), bağlantıları, satın almaları ve eğlenceyi en güvenli şekilde kapsayan, izlenebilir bir sistem oluşturmayı hedefleyen bir blockchain ağıdır. KRYZA cephesinde bu hafta bir yapay zekâ gelişmesi var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 24 - 30 Nisan 2023

 • 30 Nisan 2023 tarihinde; KRYZA Network için yapay zekâ (AI) destekli sohbet ve metin yazma botu başlatılacak.
 1. 30.04.2023: AI sohbet ve metin yazma 
 2. 26.05.2023: AI tarafından oluşturulan NFT görselleri
 3. 29.09.2023: KRYZA Network üzerinde yapay zekâ destekli flört 
 4. 30.12.2023: Yapay zekâ destekli ticaret botları ve teknik analist

24 Nisan ila 30 Nisan 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek haftalık kripto para etkinlikleri yazımızın sonuna geldik ve bu hafta, oldukça heyecan verici bir hafta bizi bekliyor gibi duruyor. Eğer siz de her hafta gerçekleşecek etkinlik ve güncellemeleri kaçırmak istemiyorsanız, bizi düzenli olarak takip etmeyi unutmayın. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 24 - 30 Nisan 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik