Anasayfa Altcoin Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 25 Eylül - 1 Ekim 2023

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 25 Eylül - 1 Ekim 2023

Altcoin

Kripto para piyasası etkinliklerle dolu bir ayı sonunda bitiriyor ve işte OKX delist haberinden CyberConnect'e (CYBER) kadar önemli birkaç gelişme:

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 25 Eylül - 1 Ekim 2023

Kripto para sektörü açısından oldukça hareketli geçen Eylül ayı bitiyor ve son haftasını heyecan verici gelişmelerle kapatıyor. Binlerce kripto para birimini barındıran bir piyasada, tüm gelişmeleri takip etmek oldukça zor olabilir; dolayısıyla Eylül ayının son haftasında ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz birbirinden heyecan verici gelişmeleri sizler için derledik. 

İşte, önümüzdeki hafta 25 Eylül 2023 ila 1 Ekim 2023 günleri arasında takip edilmesi gereken, Polygon'dan (MATIC) The Sandbox'a (SAND) kadar kaçırmamanız gereken birkaç etkinlik:

Chiliz (CHZ)

Chiliz (CHZ), spor hayranlarının favori takımlarıyla benzersiz deneyimler yaşamasına olanak tanıyan bir fan tokendir. Taraftarlar ve favori spor takımları arasında yeni bir tür doğrudan etkileşim sağlamak için blockchain teknolojisinden yararlanan Chiliz cephesinde ise bu hafta heyecan verici bir lansman var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 25 Eylül - 1 Ekim 2023

 • 25 Eylül 2023 tarihinde; Genesis NFT Koleksiyonu piyasaya sürülecek. 

Chiliz Chain'de Legend'ın efsanevi Genesis NFT Koleksiyonu için 18:00 CEST'de (Türkiye saatiyle 19:00) hazır olun, çünkü Genesis NFT'lerden 1.000 tanesinden birini basma şansına sahip olacaksınız. 

CyberConnect (CYBER)

CyberConnect (CYBER), geliştiricilerin sosyal özellikleri blok zincirleri üzerine inşa edilmiş uygulamalara entegre etmeleri için merkezi olmayan bir sosyal ağ protokolüdür. CyberConnect cephesinde bu hafta, heyecan verici bir gelişme var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 25 Eylül - 1 Ekim 2023

 • 25 Eylül 2023 tarihinde; CyberAccount, opBNB ağına entegre edilecek. 

opBNB, BNB ekosistemi içinde yer alan ve OP Stack kullanılarak geliştirilen yüksek performanslı bir katman 2 (L2) çözümüdür. CyberAccount ise Web3'ü dünyaya getirmek için hesap soyutlamasından yararlanan ERC-4337 uyumlu bir akıllı sözleşme hesabıdır. 

CyberAccount; Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları boyunca altı blockchain ağına dağıtılacaktır. Şu ana kadar gerçekleştirilen entegrasyonlar; Polygon (MATIC), Linea, Optimism (OP), Base ve Arbitrum (ARB). 

OKX Delist

Seyşeller merkezli OKX, çeşitli kripto para birimlerinin ticaretine olanak sağlayan bir kripto para borsasıdır. OKX, Spot platformunda güvenilir bir alım-satım ortamının sürdürülebilmesi için listelenen tüm işlem çiftlerinin performanslarını aralıksız izler ve listelenme niteliklerini düzenli olarak değerlendirir. Bu sebeple;

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 25 Eylül - 1 Ekim 2023

 • 25 Eylül 2023 tarihinde; listeleme kriterlerini karşılamayan 11 işlem çiftini delist edecek.

Delist edilecek işlem çiftleri; ETC/ETH, ETC/OKB, ETHW/BTC, FLOW/BTC, GLMR/USDC, KSM/BTC, LRC/BTC, LUNA/BTC, LUNC/BTC, OM/ETH, OMG/BTC.

 • 26 Eylül 2023 tarihinde; listeleme kriterlerini karşılamayan 11 işlem çiftini delist edecek.

Delist edilecek işlem çiftleri; RVN/BTC, SNX/ETH, USTC/USDC, WAVES/BTC, XEM/BTC, XEM/USDC, XTZ/BTC, YFI/BTC, ZEC/ETH, ZIL/BTC, ZRX/BTC.

Söz konusu listelemeler sonlandırılmadan önce bu işlem çiftlerine ilişkin emirlerinizi iptal etmeniz önemle tavsiye edilir. Aksi takdirde, sistem bu emirleri otomatik olarak iptal edecektir. İptal işlemi 1 ila 3 iş günü sürebilir.

Proof-of-Work Summit 2023

Proof of Work Summit 2023, iş kanıtı (PoW) etrafındaki yanıltıcı ana akım anlatıları çürüten ve bu devrim niteliğindeki özgürlük teknolojisinin temellerine odaklanan cypherpunk temelli bir konferanstır ve dünyanın en etkili ve güvenli konsensüs mekanizmasının bir kutlamasıdır.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 25 Eylül - 1 Ekim 2023

 • 25 - 27 Eylül 2023 tarihleri arasında; PoW Summit 2023 etkinliği Prag'ta gerçekleştirilecek.

Konuşmacılar arasında; Bitcoin Öncüsü Charlie Shrem, Litecoin Kurucusu Charlie Lee, Custodia Bank'ın Kurucu ve CEO'su Caitlin Long, Litecoin Vakfı Stratejik Ortaklıklar Direktörü David Schwartz gibi önemli isimler bulunuyor. 

Polygon (MATIC)

Polygon (MATIC), blok zinciri ağlarının bağlanmasını ve ölçeklenmesini sağlayan bir blockchain platformudur. Ethereum (ETH) ile uyumlu çok zincirli bir blockchain ekosistemi yaratmayı hedefleyen Polygon'da bu hafta bönemli bir duyuru var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 25 Eylül - 1 Ekim 2023

 • 26 Eylül 2023 tarihinde; Binance NFT, Polygon Network desteğini kaldıracak.

Kullanıcılar, 26 Eylül 2023 06:00 UTC'den (Türkiye saatiyle 09:00) itibaren Binance NFT Marketplace'te Polygon Ağından NFT satın alamayacak, yatıramayacak, teklif edemeyecek veya listeleyemeyecek. Etkilenen tüm listelemeler 26 Eylül 2023 06:00 UTC'de otomatik olarak iptal edilecek ve ilgili Polygon Network NFT'leri 28 Eylül 2023 02:00 UTC'den (Türkiye saatiyle 05:00) sonra kullanıcıların hesaplarına iade edilecek.

The Sandbox (SAND)

The Sandbox (SAND), özünde oyuncuların LAND adı verilen dijital araziler satın alabildiği ve diğer kullanıcılarla paylaşmak üzere bu araziler üzerinde deneyimler yaratabildiği 2D bir sanal arazi oyunudur.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 25 Eylül - 1 Ekim 2023

 • 26 Eylül 2023 tarihinde; Binance NFT, Sandbox NFT Staking Programını sonlandıracak.

26 Eylül 2023 06:00 UTC'den (Türkiye saatiyle 09:00) itibaren geçerli olmak üzere, kullanıcılar günlük The Sandbox (SAND) ödülleri kazanmak için Binance NFT Marketplace'te Polygon Network üzerinde barındırılan LAND NFT'leri stake edemeyecektir. 

Şu anda Binance NFT Marketplace'te stake edilen tüm LAND NFT'ler 27 Eylül 2023 tarihinde otomatik olarak stake edilmeyecek ve 28 Eylül 2023 02:00 UTC'den (Türkiye saatiyle 05:00) sonra kullanıcıların Binance hesaplarına iade edilecektir. 

Radix (XRD)

Radix (XRD), geliştiricilerin kolayca merkezi olmayan uygulama (dApps) oluşturmaları için bir platform sağlamayı amaçlayan merkezi olmayan, katman 1 (L1) dağıtık defter teknolojisidir (DLT). Radix cephesinde bu hafta bir yükseltme duyurusu var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 25 Eylül - 1 Ekim 2023

 • 27 Eylül 2023 tarihinde; Radix Public Network'te Babylon yükseltmesi gerçekleştirilecek.

Radix Public Network'ün Olympia'dan Babylon'a yükseltilmesi 27 Eylül 2023 tarihinde veya bu tarih civarında gerçekleşecek ve küresel Web3 ve ve merkezi olmayan finansın (DeFi) nihayet "teknoloji demosu" aşamasından ana akım bir ürünle çıkmasının önünü açacak. 

Ek olarak bu tarih yaklaşıktır, çünkü Babylon Otomatik Geçiş Kılavuzu'nda ayrıntılı olarak açıklandığı üzere, Babylon'a geri sayımı başlatacak protokol güncellemesini onaylamak nihayetinde Olympia doğrulayıcı setine bağlıdır.

Internet Computer (ICP)

Internet Computer (ICP), kullanıcıların uygulamalar, web siteleri ve diğer web tabanlı hizmetler oluşturmasına olanak tanıyan bir blockchain ağıdır. Internet Computer cephesinde bu hafta heyecan verici bir etkinlik var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 25 Eylül - 1 Ekim 2023

 • 28 Eylül 2023 tarihinde; Internet Computer, Hong Kong'da ICP Asya İttifakını açıklayacağı bir etkinlik gerçekleştirecek.

Bu etkinlikte şunları yapma şansına sahip olacaksınız:

 1. Bağlantı Kurun: DFINITY Foundation ekibi, yatırımcılar, girişimciler ve sektör uzmanları ile ağ kurma şansını yakalayın.
 2. Keşfedin: Dominic Williams'tan Internet Computer ve hızla büyüyen ekosistemi hakkında değerli bilgiler edinin.
 3. Katılım Sağlayın: Akşam için planlanan bir dizi büyüleyici panel tartışması ve ağ oluşturma anları aracılığıyla en son Web3 ve yapay zekâ (AI) gelişmeleri ve gelecekteki girişimler hakkında bilgi edinin.

Dejitaru Tsuka (TSUKA)

Dejitaru Tsuka (TSUKA), elinde tutan kişiye iyi şans getirdiğine inanılan Dejitaru Tsuka Dragon adlı özel bir ejderha türünün Japon efsanesine dayanan bir meme coin'dir. Dejitaru Tsuka cephesinde bu hafta heyecan verici bir lansman haberi var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 25 Eylül - 1 Ekim 2023

 • 30 Eylül 2023 tarihinde; URULOKI Trading DApp piyasaya sürülecek.

URULOKI, merkezi olmayan borsaları (DEX) geliştiren, topluluk tarafından oluşturulmuş merkezi olmayan bir uygulamadır (dApp). aEk olarak limit emirleri, Aktif Likidite Sağlama ve yeni ticaret stratejileri gibi özellikler sunar. 

Chromia (CHR)

Chromia (CHR), insanların daha iyi bir dünya için gerçek dünyada merkezi olmayan uygulamalar (dApps) oluşturmasını kolaylaştıran ilişkisel bir blockchain platformudur. Chromia cephesinde bu hafta bir staking duyurusu var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 25 Eylül - 1 Ekim 2023

 • 1 Ekim'den 31 Aralık 2023'e kadar; staking platformu, ödülleri %15 APR oranında dağıtacak.

Emisyon oranındaki bu ayarlamaların arka planda sorunsuz bir şekilde gerçekleşeceğini ve stake edenlerin herhangi bir işlem yapmasını gerektirmeyeceğini lütfen unutmayın. 2024 sonrası stake oranına ilişkin planlar zamanı gelince paylaşılacaktır.

25 Eylül - 1 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek kripto para etkinlikleri yazımızın sonuna geldik ve bu hafta oldukça heyecan verici olacak. Siz de birbirinden önemli yenilikleri ve çarpıcı gelişmeleri kaçırmak istemiyorsanız, her hafta bizi yakından takip etmeyi unutmayın. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 25 Eylül - 1 Ekim 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar