Anasayfa Altcoin Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 27 Kasım - 3 Aralık 2023

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 27 Kasım - 3 Aralık 2023

Altcoin

Kripto para piyasası heyecan verici bir haftaya başlıyor ve işte, Avalanche'ın Avascan'e geçişinden dYdX token kilidi açımına kadar birkaç önemli gelişme:

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 27 Kasım - 3 Aralık 2023

Kripto piyasası açısından oldukça hareketli geçen 2023 Kasım ayı bitiyor ve Aralık ayı ile yepyeni bir sayfa açıyoruz. Binlerce kripto para biriminin barındığı bir piyasada, tüm gelişmeleri takip etmenin ne kadar zor olabileceğinizi tahmin ediyoruz. Dolayısıyla bu hafta ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz birbirinden heyecan verici gelişmeleri sizler için derledik. 

İşte, önümüzdeki hafta 27 Kasım 2023 ila 3 Aralık 2023 günleri arasında takip edilmesi gereken, Near Protocol (NEAR) Explorer Selector'a geçiş duyurusundan Abu Dhabi Finance Week'e kadar kaçırmamanız gereken birkaç etkinlik:

Abu Dhabi Finance Week

Abu Dhabi Finance Week, 2022'de 100'den fazla ülkeyi temsilen 8.000'den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşen ilk etkinliğin muazzam başarısı üzerine inşa edilen ve hafta boyunca 30'dan fazla farklı aktivite sunacak olan dev bir etkinliktir.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 27 Kasım - 3 Aralık 2023

 • 27 - 30 Kasım 2023 tarihleri arasında; Abu Dhabi Finance Week'in ikincisi gerçekleştirilecek.

Küresel ekonomik değişimlerin damgasını vurduğu bir çağda, finans sektörünün dünya çapındaki sorunların üstesinden gelmek için birleşmesine yönelik acil bir talep var. ADFW 23, küresel ekonomik manzarayı etkileyen ekonomik, teknolojik ve sürdürülebilirlik değişimlerinin sunduğu fırsatları ve zorlukları incelemek üzere küresel finans sektörü liderlerini bir araya getirecek. 

Beldex (BDX)

Beldex (BDX), sansürden arınmış ve kullanıcı gizliliğini koruyan dünyanın en büyük, özerk, birlikte çalışabilir ve merkezi olmayan uygulamalarını (dApps) oluşturma vizyonuna sahip, gizliliği artırılmış bir ekosistemdir. 2030 yılına kadar milyonlarca kullanıcıyı blockchain ve kripto para endüstrisine dahil etme misyonuna sahip olan Beldex cephesinde bu hafta, bir dizi heyecan verici gelişme var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 27 Kasım - 3 Aralık 2023

 • 27 Kasım 2023 tarihinde; Beldex, iOS kullanıcıları için güncellenmiş bir cüzdan sürümü yayınlayacak.

Beldex Wallet, BDX token için merkezi olmayan bir cüzdandır ve tokenlerini saklamayı ve özel anahtarları üzerinde tam kontrole sahip olmayı tercih eden gizlilik severler içindir. Bu yeni ve geliştirilmiş kullanıcı dostu cüzdan, hareket halindeyken BDX işlemi yapmanızı sağlayan gelişmiş özelliklere sahiptir.

 • 28 Kasım 2023 tarihinde; Gate.io, Beldex Ürün Uzmanı Shawn Gabriel ile birlikte bir AMA gerçekleştirecek.

"Bana her şeyi sor" anlamına gelen AMA etkinliği, 11:30 UTC'de gerçekleştirilecek ve etkinlik esnasında, 1.000 dolar değerinde 23.256 BDX Airdrop'u paylaşmak için 20 gleam kazananı ve 5 canlı soru kazananı seçilecektir.

EOS (EOS)

EOS (EOS), yüksek performansa, esnekliğe, güvenliğe ve geliştirici deneyimine öncelik veren açık kaynaklı blockchain platformudur. 3. nesil bir blockchain platformu olan EOS cephesinde bu hafta, kullanıcıları sevindirecek heyecan verici 2 duyuru var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 27 Kasım - 3 Aralık 2023

 • 27 Kasım 2023 tarihinde; Binance Japan, EOS'u listeleyecek. 

Binance'in Japonya kolu olan Binance Japan, EOS'un Japonya'daki diğer kayıtlı borsalarda zaten listelendiğini ve Japonya'daki öz düzenleyici kurum olan Japonya Sanal ve Kripto Varlıklar Borsası Birliği tarafından basitleştirilmiş bir değerlendirme süreci için uygun tokenler olarak sınıflandırıldığını söyledi.

 • 28 Kasım 2023 tarihinde; EOS, yeni konsensüs mekanizmasını başlatacak.

EOS, 28 Kasım'da yeni bir konsensüs mekanizmasının başlatılmasının planlandığını duyurdu. Şu anda EOS Vakfı, kötü niyetli saldırılara karşı dirençli olmasını sağlayan yetkilendirilmiş hisse kanıtı (Delegated Proof-of-Stake, DPoS) mekanizmasını kullanmaktadır. Ağ, blok ödülleri kazanan ve EOS ekosisteminin güvenliğine ve ademi merkeziyetçiliğine katkıda bulunan 21 doğrulayıcıya dayanmaktadır.

Chainlink (LINK), blockchain olmayan işletmelerin blockchain platformlarına güvenli bir şekilde bağlanmasını sağlayan bir kripto para ve teknoloji platformudur. Bu hafta merkezi olmayan bilgi işlem platformu Chainlink cephesinde önemli bir yükseltme duyurusu var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 27 Kasım - 3 Aralık 2023

 • 28 Kasım 2023 tarihinde; Chainlink Staking v0.2'nin lansmanı, 12:00 ET'de (Türkiye saatiyle 20:00) 9 günlük Öncelikli Geçiş dönemiyle başlayacak.

Bu süre zarfında stake edilmiş LINK'lerini ve ödüllerini taşıyan v0.1 stakerları, v0.2'ye garantili erişime sahip olacaktır. Öncelikli Geçiş döneminin 7 Aralık 2023'te 12:00 ET'de sona ermesinin ardından, Erken Erişime uygun stake yapanlar, Genel Erişim açılmadan önce v0.2'de dört günlük 15.000 LINK stake etme fırsatına sahip olacak. Daha sonra, 11 Aralık 2023 saat 12:00 ET'de, havuzun henüz dolmaması koşuluyla  herkes 15.000 LINK'e kadar stake etme fırsatına sahip olacak.

5ireChain (5IRE)

5ireChain (5IRE), Birleşmiş Milletler (BM) tarafından tanımlanan Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SKH'ler) temelinde fayda amaçlı bir blockchain ekosistemi geliştirmeye odaklanan katman-1 (L1) EVM uyumlu bir akıllı sözleşme platformudur. 5IRE cephesinde bu hafta bir borsa listeleme duyurusu var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 27 Kasım - 3 Aralık 2023

 • 28 Kasım 2023 tarihinde; 5IRE, kripto para borsası Bybit'te listelenecek.

Başlangıçta, 5IRE tokeni Bybit borsasında bir ERC-20 tokeni olarak tanıtılacak ve güvenli bir köprü aracılığıyla ana ağdaki 5IRE tokenine sorunsuz bir şekilde geçiş yapılacak. Siz de bu heyecan verici gelişmeyi Koinbox sayesinde yakından takip edin. 

Oasis Network (ROSE)

Oasis Network (ROSE), gizlilik ve hisse kanıtına (PoS) odaklanan, katman 1 (L1) ölçeklenebilir bir blockchain ağıdır. Kullanıcıların, gizli bilgi işlem sayesinde çeşitli uygulama ve hizmetlerde kullanırken bile verilerini kontrol edebileceği ve koruyabileceği Oasis cephesine bu hafta, bir lansman haberi var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 27 Kasım - 3 Aralık 2023

 • 29 Kasım 2023 tarihinde; Oasis Core v.23.0 piyasaya sürülecek. 

Oasis Network, 29 Kasım 2023 tarihinde saat 8:30 UTC'de (Türkiye saatiyle 11:30) 28017 döneminde gerçekleşecek olan Oasis Core v.23.0'ın yayınlanacağını duyurdu. Bu sürüm, ağın esnekliğini, performansını ve güvenliğini artıran yeni özellikler sunacak. 

Avalanche (AVAX)

Avalanche (AVAX), Ethereum'a (ETH) rakip olan bir blockchain platformudur. Ethereum (ETH) gibi çeşitli blok zinciri projelerini desteklemek için akıllı sözleşmeler kullanan Avalanche cephesinde bu hafta, önemli bir geçiş duyurusu var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 27 Kasım - 3 Aralık 2023

 • 30 Kasım 2023 tarihinde; Avascan artık Avalanche'ın yeni blockchain tarayıcısı olacak.

Avalanche (AVAX), Avascan'in dizginleri eline almasıyla blockchain tarayıcısı Snowtrace'in artık çalışmayacağını açıkladı. Böylelikle, Avalanche'ın yeni blockchain tarayıcısı Avascan olacak ve kullanıcılar için hizmette kesinti olmadan sorunsuz bir geçiş sağlayacak. 

Avascan, Avalanche platformunda işlemler, doğrulayıcılar, delegatörler, varlıklar ve akıllı sözleşmeler dahil olmak üzere blockchain keşfi için kapsamlı bir araç seti sunacak. Avalanche'ın X-Chain, P-Chain ve C-Chain olmak üzere 3 ana blok zinciri Primary Network tarafından korunmaya devam edecek.

NEAR Protocol (NEAR)

Near Protocol (NEAR) bir katman 1 (L1) blockchain ağıdır. Geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar (dApps) oluşturabileceği bir platform sağlayan ve Ethereum'a rakip görülen Near Protocol cephesinde bu hafta, önemli bir duyuru var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 27 Kasım - 3 Aralık 2023

 • 30 Kasım 2023 tarihine kadar; Explorer.near.org, Explorer Selector'a geçiş yapacaktır. 

Ek olarak Explorer DB'ye kamu erişimi 30 Kasım 2023 tarihinde kapatılacaktır. Eski NEAR Explorer ise 31 Ocak 2024 tarihinde kapatılacaktır. NEARBlocks.io blok gezgini bu geçiş boyunca aktif olarak sürdürülmeye devam edecektir.

dYdX (DYDX)

dYdX (DYDX), akıllı sözleşme işlevselliğine sahip açık kaynaklı bir merkezi olmayan borsadır (DEX). Kullanıcıların kripto para birimlerini ödünç almasına, ödünç vermesine ve takas etmesine olanak tanıyan dYdX cephesinde bu hafta, heyecan verici bir duyuru var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 27 Kasım - 3 Aralık 2023

 • 1 Aralık 2023 tarihinde; yatırımcılara tahsis edilen 83 milyon DYDX tokeninin kilidi açılacak. 

3 Şubat 2023 tarihinde, ilk yatırımcılara ve dYdX kurucu ekip üyelerine 150 milyondan fazla tokenin piyasaya sürülmesi planlanmıştı ancak bu planlar artık Aralık ayına kadar rafa kaldırıldı. Şimdi, yatırımcılara tahsis edilen tokenlerden 83 milyonunun kilidi 1 Aralık 2023 tarihinde açılacak ve bu da gelecek ay arzda planlanan artışı azaltacak.

27 Kasım - 1 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek kripto para etkinlikleri yazımızın sonuna geldik ve bu hafta oldukça heyecan verici olacak. Siz de birbirinden önemli yenilikleri ve çarpıcı gelişmeleri kaçırmak istemiyorsanız, her hafta bizi yakından takip etmeyi unutmayın. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 27 Kasım - 3 Aralık 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar