Anasayfa Altcoin Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 28 Ağustos - 3 Eylül 2023

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 28 Ağustos - 3 Eylül 2023

Altcoin

Kripto para piyasası heyecan verici bir haftaya başlıyor ve işte, Optimism ana ağı yükseltmesinden OKX delist haberine kadar birkaç önemli gelişme:

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 28 Ağustos - 3 Eylül 2023

Kripto piyasası açısından oldukça hareketli geçen 2023 Ağustos ayı bitiyor ve Eylül ayı ile yepyeni bir sayfa açıyoruz. Binlerce kripto para biriminin barındığı bir piyasada, tüm gelişmeleri takip etmenin ne kadar zor olabileceğinizi tahmin ediyoruz. Dolayısıyla bu hafta ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz birbirinden heyecan verici gelişmeleri sizler için derledik. 

İşte, önümüzdeki hafta 28 Ağustos 2023 ila 3 Eylül 2023 günleri arasında takip edilmesi gereken, Bitstamp işlemleri askıya alma duyurusundan World Blockchain Summit'e kadar kaçırmamanız gereken birkaç etkinlik:

Optimism (OP)

Optimism (OP), düşük maliyetli ve neredeyse anlık Ethereum (ETH) işlemlerine olanak sağlamayı amaçlayan bir Katman 2 (L2) protokolü ve akıllı sözleşme platformudur. Optimism bu hafta, bir yükseltme haberiyle karşımıza çıkıyor.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 28 Ağustos - 3 Eylül 2023

 • 28 Ağustos 2023 tarihinde; OP ana ağı yükseltmesi yapılacak.

28 Ağustos Pazartesi günü saat 17:00 UTC'de (Türkiye saatiyle 20:00), gelecekteki sıfır kesinti süresi dağıtımlarını etkinleştirmek için sıralayıcı dağıtım yapılandırması yükseltileceğinden, OP ana ağında 5 dakikaya kadar kesinti olacak. 

EOS (EOS)

EOS (EOS), yüksek performansa, esnekliğe, güvenliğe ve geliştirici deneyimine öncelik veren açık kaynaklı bir blok zinciri platformudur. EOS Network Foundation (ENF) ise başarılı ve merkezi olmayan bir gelecek vizyonuyla kurulmuştur. ENF cephesinde bu hafta önemli bir topluluk duyurusu var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 28 Ağustos - 3 Eylül 2023

 • 29 Ağustos 2023 tarihinde kadar; EOS Ağı Vakfı, EOS topluluğunu Block.one uzlaşmasını reddetmeye çağırıyor.

Eğer bu tarihe kadar vazgeçmezseniz, otomatik olarak sınıfa dahil edilebilirsiniz ve gelecekte Block.one aleyhine bir talepte bulunma haklarınız zarar görebilir.

Bitstamp

Bitstamp, Lüksemburg merkezli küresel bir kripto para borsasıdır. Herkesin geleneksel para birimlerini dünyanın önde gelen kripto para birimleriyle değiştirebileceği güvenilir bir platform sunmayı hedefleyen Bitstamp cephesinde bu hafta, önemli bir gelişme var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 28 Ağustos - 3 Eylül 2023

 • 29 Ağustos 2023 tarihinde; Bitstamp, 7 kripto para biriminin alım satımını ABD'de askıya alacak.

Bitstamp 29 Ağustos'ta ABD'de Axie Infinity (AXS), Chiliz (CHZ), Decentraland (MANA), Polygon (MATIC), Near Protocol (NEAR), The Sandbox (SAND) ve Solana (SOL) için alım satımı askıya alacak.

Synthetix Network (SNX)

Synthetix (SNX), kripto para ekosistemini genişletmek için oluşturulmuş merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolüdür. SNX ise protokolün yerel tokenidir. Protokolde bu hafta, konsey üyelerinin seçimleri hakkında önemli bir duyuru var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 28 Ağustos - 3 Eylül 2023

 • 30 Ağustos 2023 tarihinde; Synthetix Konseylerinin (Spartan, Hibeler, Hazine ve Elçi Konseyi) bir sonraki dönemi için oylama süresi sona erecek.
 1. 17 Ağustos: Adaylıklar açıldı.
 2. 21 Ağustos: Oylama başladı.
 3. 30 Ağustos: Oylama sona erecek ve adaylıklar kapanacak.

Synthetix'teki konseylerin her biri, Synthetix protokolünün yürütülmesinde farklı ve hayati bir role sahiptir. Ek olarak, seçilen tüm konsey üyeleri, Synthetix Hazinesinden ayda 2.000 SNX tutarında aylık maaş alacak.

Bitgert (BRISE)

Bitgert (BRISE), Temmuz 2021 tarihinde başlatılan, blockchain ürünleri ve merkezi borsa (CEX) konusunda uzmanlaşmış bir kripto mühendisliği projesidir. Bitgert cephesinde bu hafta, kripto topluluğu tarafından en çok beklenen lansmanlardan biri var.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 28 Ağustos - 3 Eylül 2023

 • 30 Ağustos 2023 tarihinde; P2P Exchange piyasaya sürülecek. 

Bitgert'in P2P borsası, kullanıcıların aracılar veya ücretler olmadan doğrudan birbirleriyle kripto para ticareti yapmalarına olanak tanıyacak. Bu aynı zamanda BRISE tokenleri için büyük bir talep yaratacak.

Project TXA (TXA)

TXA (TXA), mutabakat katmanının üzerine inşa etmek isteyen borsalara merkezi olmayan mutabakat hizmetleri sağlayan açık kaynaklı bir projedir. En iyi yetenekleri bir araya getiren TXA cephesinde bu hafta heyecan verici bir haber var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 28 Ağustos - 3 Eylül 2023

 • 31 Ağustos 2023 tarihinde; TXA borsası ve ana ağı başlatılacak. 

XA'nın Merkezi Olmayan Mutabakat Katmanı, yeni bir tür kripto para borsasının temelini oluşturacak: Hibrit-Merkezi Olmayan Borsa anlamına gelen hDEX. Ek olarak token yakma kampanyası 1 Ekim 2023 tarihinde kadar devam edecek. 

Akash Network (AKT)

Akash Network (AKT), teknoloji ve risk sermayesi alanında önde gelen küresel kuruluşlar tarafından desteklenen dünyanın ilk merkezi olmayan ve açık kaynaklı bulut platformudur. Akash Network cephesinde bu hafta bir ana ağ yükseltmesi var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 28 Ağustos - 3 Eylül 2023

 • 31 Ağustos 2023 tarihinde; Akash Mainnet 6 yükseltmesi gerçekleştirilecek. 

Akash Mainnet 6 yükseltmesi, 31 Ağustos 2023 tarihinde ulaşılması öngörülen 12.606.074 blok yüksekliğinde gerçekleşecek. 

PulseChain (PLS)

PulseChain (PLS), HEX'in kurucusu Richard Heart tarafından oluşturulan bir katman-1 (L1) blok zinciridir. Ethereum (ETH) ağından daha çevre dostu olduğunu iddia eden PulseChain cephesinde bu hafta, bir delist haberi var. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 28 Ağustos - 3 Eylül 2023

 • 31 Ağustos 2023 tarihinde; kripto borsası OKX, PLS/USDT ticaret çiftini delist edecek. 

Seyşeller merkezli bir kripto para borsası olan OKX, PLS/USDT Spot İşlem çiftini 31 Ağustos günü 08:00 UTC'den (Türkiye saatiyle 11:00) itibaren listeden çıkaracak. 

Neutrinos (NEUTR)

MIT'den blockchain mühendisleri tarafından oluşturulan Neutrinos (NEUTR), gerçek zamanlı işlem doğrulaması ile Yapay Zekâ Kanıtı (PoAI) mutabakat mekanizması tarafından desteklenen ve yapay sistemlerin karmaşık ağı kullanılarak işletilen dünyanın ilk 3. nesil blok zinciridir. Neutrinos cephesinde bu hafta, heyecan verici bir lansman gerçekleşecek. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 28 Ağustos - 3 Eylül 2023

 • 1 Eylül 2023 tarihinde; Neutrinos Farming Pool piyasaya sürülecek. 

Bu tarihte, pasif gelir elde edebilmek için NEUTR tokenine yatırım yapmaya hazır olun.

World Blockchain Summit

World Blockchain Summit, küresel sektör uzmanlarından bilgi edinebileceğiniz, kariyer gelişiminizi hızlandırabileceğiniz, sektörünüzde uzmanlaşabileceğiniz, sektör liderleriyle iletişim kurabileceğiniz dünyanın en uzun soluklu blockchain zirve serisidir.

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 28 Ağustos - 3 Eylül 2023

 • 2 ve 3 Eylül 2023 tarihleri arasında; Singapur'da bulunan şık bir otelde World Blockchain Summit etkinliği gerçekleştirilecek. 

Marina Bay Sands Singapur'da gerçekleştirilecek etkinlikteki konuşmacılar arasında; Coinbase, Algorand Foundation, The Sandbox (SAND), Nordek, Ripple, EMURGO, Crypto.com ve W3GG gibi kripto para ve blockchain sektörünün yıldız şirketlerinden önemli isimler yer alıyor. 

28 Ağustos - 3 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek kripto para etkinlikleri yazımızın sonuna geldik ve bu hafta oldukça heyecan verici olacak. Siz de birbirinden önemli yenilikleri ve çarpıcı gelişmeleri kaçırmak istemiyorsanız, her hafta bizi yakından takip etmeyi unutmayın. 

Haftalık Kripto Para Etkinlikleri: 28 Ağustos - 3 Eylül 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar