Anasayfa Altcoin Haftanın En Çok Değer Kazanan Coin'i Çift Haneli Düşebilir!

Haftanın En Çok Değer Kazanan Coin'i Çift Haneli Düşebilir!

Altcoin

Haftalık bazda en çok değer kazanan kripto para birimi olan Toncoin (TON), yüzde 17'lik bir düzeltme riski ile karşı karşıya.

Haftanın En Çok Değer Kazanan Coin'i Çift Haneli Düşebilir!

Toncoin (TON), şu anda haftalık listelerde ilk 100 proje arasında en iyi performans gösteren kriptodur. Token, son yedi günde yüzde 28,9 ve bir önceki aya göre yüzde 57,1 değer kazandı.

Toncoin, kripto topluluğunda çok popüler olan Telegram mesajlaşma uygulamasıyla yakından bağlantılı olmaya devam ediyor. Yazının hazırlandığı sırada Toncoin, Mayıs 2023'ten Ağustos 2023'e kadar süren 3 aylık bir düşüşten kurtulmayı başarmış durumdadır.

Şu anki değeri olan 1,88 dolar, 12 Haziran'da kaydedilen 0,96 dolarlık en düşük noktasından neredeyse yüzde 100'lük bir toparlanma anlamına geliyor. Bununla birlikte 1,985 dolarlık bir dirençle, önümüzdeki birkaç gün içinde bir düzeltme potansiyeli var.

TON için ilk destek, düşüş döneminde birkaç kez direnç olarak test edilen 1,523 dolar civarında bulunuyor. Göreceli Güç Endeksi (RSI) şu anda aşırı alım bölgesinde olduğundan varlık için ileriye dönük alım baskısı azalabilir. VPVR göstergesi de mevcut fiyat aralığında güçlü bir işlem hacmi eksikliği olduğunu gösterdi.

Haftanın En Çok Değer Kazanan Coin'i Çift Haneli Düşebilir!

Toncoin Fiyatı Neden Yükseliyor?

TON'un mevcut rallisi, Telegram botlarının popülaritesindeki artışa bağlanabilir. Son haftalarda Telegram botları kripto alanında sıcak bir konu haline geldi.

Dahası, TON'un sosyal hâkimiyetinde bir artış oldu ve bu da Telegram'a bağlı botların popülaritesindeki artışla bir korelasyona sahip. TON'un sosyal hâkimiyeti H2, 2023'ün başından bu yana yüzde 320 arttı.

En iyi performans gösteren Telegram-Bot tokenlerinden biri UNIBOT'tur. Token, tekrar düşüşe geçmeden önce 115 dolardan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 240 dolara sıçradı.

MoonBOT (MBOT), önemli bir yükseliş gösteren bir başka Telegram-Bot tokenidir. Token, 4 Ağustos ile 3 Eylül arasında neredeyse yüzde 125 oranında yükseldi ve fiyatı 2,4 dolardan 6,12 dolara çıktı.

Toncoin Fiyatı Yüzde 17 Düzeltme Yapabilir

Bununla birlikte Toncoin'in yükselmeye devam edip etmeyeceği tartışmalıdır. Toncoin'in Fibonacci Retracement'ına göre; token, daha fazla hamle yapmadan önce 1,5655 dolar civarına düşebilir.

Bu, daha önce bahsedilen 1,52 dolarlık destekle aynı çizgiye düşüyor. Fakat 1,56 doların altındaki seviye, fiyatı desteklemek için yeterli hacme sahip. Bu da yüzde 17,46'lık bir düzeltme anlamına geliyor. Yazının hazırlandığı sırada TON fiyatı, son 24 saatte yüzde 1,1 artışla 1,89 dolardan işlem görüyor.

Haftanın En Çok Değer Kazanan Coin'i Çift Haneli Düşebilir! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)