Anasayfa Sektörel Haftanın Öne Çıkanları: 16 Nisan 2023

Haftanın Öne Çıkanları: 16 Nisan 2023

Sektörel

Kripto para piyasasında bu hafta en çok hangi haberler öne çıkmış olabilir? Hepsi ve daha fazlası şimdi tüm ayrıntılarıyla Koinbox'ta...

Haftanın Öne Çıkanları: 16 Nisan 2023

Nisan ayının ikinci haftasıyla birlikte kripto para sektöründe yine oldukça hareketli bir hafta geride kaldı. 8 Haziran 2022'den itibaren ilk kez 31.000 dolara yükselen Bitcoin, bu süreçte tüm piyasayı beraberinde yukarıya doğru sürükledi diyebiliriz.

Peki sektörde bu hafta en çok hangi haberler öne çıkmış olabilir? Gelin şimdi bunlara hep birlikte bakalım.

Ethereum Yükseltmesini Tamamladı

Haftanın Öne Çıkanları: 16 Nisan 2023

Ethereum'un "Shapella" olarak da anılan Shanghai hard fork'u sonuçlandırıldı ve ETH'lerini "stake" eden kullanıcıların para çekmelerini mümkün kıldı. 13 Nisan saat 01.30'da gerçekleşen işlemin ardından beklentiler, bu hamle ile fiyatların ciddi şekilde düşeceği yönündeydi ancak işler tam tersi şekilde ilerledi ve Ethereum roketlemeye başladı.

Yaklaşık 241 gün sonra 2.000 dolar sınırı aşmayı başaran lider altcoin, bununla da sınırlı kalmadı ve geri çekilmeden önce neredeyse 2.150 dolara kadar tırmandı diyebiliriz.

Twitter - eToro Anlaşması

Haftanın Öne Çıkanları: 16 Nisan 2023

Elon Musk'ın sektör üstündeki hakimiyeti, yaptığı son hamlelerin ardından yükselmeye devam ediyor. Bununla ilgili son gelişme ise, 13 Nisan Perşembe günü gerçekleşti.

Musk'ın sahibi olduğu Twitter, eToro ile yeni bir ortaklık duyurdu. Bu iş birliği, kullanıcılarının hem piyasa grafiklerini görüntülemelerine hem de hisse senedi ve kripto alıp satmalarına izin verecek.

FTX'in Potansiyel Dönüşü!

Haftanın Öne Çıkanları: 16 Nisan 2023

Kasım ayında kripto para piyasasını felakete sürükleyen FTX enkazı, son dönemde yeniden gündeme girmeye başladı. İflas etmiş kripto para borsası FTX, müşterilerine borçlu olduğu varlıklarının çoğunu geri almayı başardı. Söz konusu kripto para borsası, gelecek yıl yeniden hizmet vermeye başlayabilir.

Toparlanma, kısmen son birkaç ay içerisinde kripto varlık fiyatlarında yaşanan değerlenmeyle desteklendi. Bu, FTX'in bilançosunu güçlendirmeye yardımcı oldu. 

Uzmanlar net bir tarih belirtmedi, ancak beklentiler sektörün yeniden canlanmasında oldukça önemli bir rol oynadı diyebiliriz.

Haftanın Öne Çıkanları: 16 Nisan 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik