Anasayfa Bitcoin Halving için Geri Sayım Başladı! Binance CEO'su da Katıldı...

Halving için Geri Sayım Başladı! Binance CEO'su da Katıldı...

Bitcoin

Kripto topluluğu, Bitcoin halving için geri sayıma başladı. Binance CEO'su da söz konusu etkinlik için geri sayımın yer aldığı bir ekran görüntüsü paylaştı.

Halving için Geri Sayım Başladı! Binance CEO'su da Katıldı...

Kripto para topluluğu ve en önemli oyuncularının birçoğu, odak noktalarını Bitcoin piyasa arzını yarıya indiren 4 yıllık döngüsel bir olay olan Bitcoin halving'ine kaydırmaya başladı. Nisan 2024 için planlanan bir sonraki halving olayıyla birlikte Bitcoin madencilik ödülü, blok başına mevcut 6,25 BTC'den blok başına 3,125 BTC'ye düşecek.

Binance CEO'su Changpeng Zhao, bir sonraki BTC halving etkinliğine sadece 135 gün kaldığını hatırlatmak istedi.

 Söz konusu isim, X (eski adıyla Twitter) üzerinden yaptığı bir paylaşımda bu etkinlik için geri sayımın yer aldığı bir ekran görüntüsü paylaştı. 

Tarihsel olarak Bitcoin halving, artan talebin ortasında arzın yarıya indirilmesinin BTC fiyatını halving zamanı civarında yeni zirvelere ittiği arz-talep dinamikleri nedeniyle BTC fiyatındaki yükseliş ivmesiyle de bağlantılıdır.

Mayıs 2020'deki halving ile başlayan son boğa döngüsü sırasında BTC fiyatı, halving döneminden neredeyse iki ay önce 10.000 doların altında işlem gördü. Bununla birlikte halving öncesi yükseliş ivmesi, BTC fiyatının önceki döngünün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 17.000 doları aştığını gördü. Halving'in ardından BTC fiyatı parabolik bir ivme yakaladı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.0000 doların üzerine çıktı.

Halving Öncesi ve Sonrası Neler Yaşanıyor?

Halving için Geri Sayım Başladı! Binance CEO'su da Katıldı...

X'teki profil adı "Rekt Capital" olan teknik analistler, BTC boğa döngüsünün farklı aşamalarını detaylandırmak istediler. Analistler, zaman çizelgesini halving öncesi ve halving sonrası olaylara ayırdılar. Söz konusu analistler, halving'den yaklaşık 60 gün önce yatırımcıların "haberi satmak" için "hype'ı satın almak" eğiliminde olmaları nedeniyle halving öncesi bir rallinin meydana gelme eğiliminde olduğuna dikkat çektiler.

Fakat halving öncesi dönemde yaşanan bu coşkulu fiyat artışını, halving'in gerçekleştiği dönemde bir geri çekilme izliyor. 2016'da halving öncesi geri çekilme yüzde 38 iken bu halving öncesi geri çekilme yüzde 20 olmuştur.

Halving öncesi geri çekilmeyi, BTC fiyatının daha da birikmeye başladığı birkaç aylık bir yeniden birikim aşaması izler. Birçok yatırımcı, bu aşamada can sıkıntısı, sabırsızlık ve halving'in hemen ardından BTC yatırımlarında önemli sonuçların olmamasından kaynaklanan hayal kırıklığı nedeniyle sarsılır.

Birikim aşamasını, Bitcoin'in yeniden birikim alanından çıkarak yeni zirvelere ulaştığı parabolik dalgalanma izler. Bu aşamada Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşma yolunda hızlı bir büyüme yaşar.

Halving için Geri Sayım Başladı! Binance CEO'su da Katıldı... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar