Anasayfa Analiz Halving Olayına Son 1: Litecoin (LTC) 100 Dolara Ulaşabilir mi?

Halving Olayına Son 1: Litecoin (LTC) 100 Dolara Ulaşabilir mi?

Analiz

Litecoin fiyatı kritik bir yatay alanın altına düştü. Peki LTC, yarılanma (halving) sonrası 100$'a ulaşabilir mi?

Halving Olayına Son 1: Litecoin (LTC) 100 Dolara Ulaşabilir mi?

Litecoin (LTC) fiyatı kısa vadeli bir yükseliş modelinden çıktı ancak yükselişini sürdüremedi. Fiyat şimdi patlama öncesi seviyelerine yakın işlem görüyor. Her halükarda, fiyat patlama öncesi seviyelerin altında kapanmadığı sürece trend hala yükseliş olarak kabul edilebilir.

Haftalık zaman çerçevesinin teknik analizi, fiyat hareketi ve Göreceli Güç Endeksi (RSI) göstergesinden gelen düşüş okumaları nedeniyle düşüş eğilimi gösteriyor.

Litecoin (LTC) 100 dolarlık yatay alanın üzerinde saptığını (kırmızı daire) gösterdiği ve ardından bunu tekrar direnç olarak doğruladığı için fiyat hareketi düşüş eğilimi gösteriyor. Sapma, düşüş işareti olarak kabul edilir ve çoğu zaman önemli düşüş hareketlerine yol açar. Şu anda 90 dolardan işlem gören Litecoin'de (LTC) durum buydu.

Bir yıldan uzun süredir yürürlükte olan uzun vadeli artan destek hattı şu anda 72 dolarda. Ek olarak, haftalık RSI aşağı yönlü ve düşüşün devam etmesini destekliyor. Tüccarlar, bir piyasanın aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu değerlendirmek ve bir varlığı biriktirip satmayacağına karar vermek için RSI'yı bir momentum göstergesi olarak kullanır.

Halving Olayına Son 1: Litecoin (LTC) 100 Dolara Ulaşabilir mi?

RSI okuması 50'nin üzerindeyse ve trend yukarı yönlüyse, boğalar hala avantajlıdır, ancak okuma 50'nin altındaysa bunun tersi doğrudur. Gösterge hala 50'nin üzerinde olmasına rağmen, sapma sırasında düşüş eğilimi (yeşil çizgi) oluşturdu. Bu, fiyat artışının ivme düşüşüyle ​​birleştiği düşüş eğilimi gösteren bir gelişmedir. Bu, trendin düşüş eğilimi gösterme olasılığını destekliyor.

Litecoin Fiyat Tahmini: LTC Fiyatı Neden Kırılmayı Gerçekleştiremedi?

Harekete daha yakından bakıldığında, Litecoin (LTC) fiyatının 28 Temmuz'da alçalan bir takozdan çıktığını görüyoruz. Takoz bir yükseliş paterni olarak kabul ediliyor ve ondan kırılım önemli bir yukarı harekete yol açması bekleniyordu.

Litecoin (LTC) fiyatı, kırılım kısa bir süre sonra düştü ve takoz direnç çizgisini 88 dolardan onayladı. Bu, uzun bir alt fitil (yeşil simge) oluşturduğundan, önceki direncin yeniden test edilmesi mümkündür. Ancak, RSI bu olasılığı desteklemiyor. Gösterge 50'nin (kırmızı daire) altına düştü ve aşağı doğru hareket ediyor. Bu, düşüş eğiliminin bir işaretidir ve yükseliş modellerinden kopuşlarla ilişkili değildir.

Halving Olayına Son 1: Litecoin (LTC) 100 Dolara Ulaşabilir mi?

Her halükarda, halving (yarılanma) yaklaşırken balinaların Litecoin'e (LTC) yüklendiğini belirtmekte fayda var. Ancak blok ödülleri düştüğü için Binance'in havuzundaki madencilik hash oranını saniyede 28 terahash'e düştü.

Bu çelişkili okumalar nedeniyle, Litecoin (LTC) fiyat tahmini, fiyatın 88$'lık direnç çizgisinin altına düşüp düşmeyeceğine veya sıçramaya devam edip etmeyeceğine göre belirlenecek. Altına düşerse, %9 daha düşerek 82 dolarlık yatay destek alanına düşebilir. Ancak sıçrama devam ederse, Litecoin (LTC) fiyatı %13 yükselebilir ve 102$ direnç alanına ulaşabilir.

Kaynak: BeInCrypto

Halving Olayına Son 1: Litecoin (LTC) 100 Dolara Ulaşabilir mi? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Layer 1 / Layer 2 Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan