Anasayfa Analiz Halving Sonrası Litecoin Analizi: Sert Düşüş Devam Edecek Mi?

Halving Sonrası Litecoin Analizi: Sert Düşüş Devam Edecek Mi?

Analiz

Halving sonrası satış baskısıyla karşılaşan Litecoin için hangi seviyeler kritik olarak gözüküyor? Nelere dikkat edilmeli? Hepsi şimdi Koinbox'ta...

Halving Sonrası Litecoin Analizi: Sert Düşüş Devam Edecek Mi?
Hızlı İçerik

Litecoin (LTC) fiyatı, önemli bir direnç seviyesinin üzerinde bir sapma oluşturduktan sonra önemli bir düşüş yaşadı. Son satışlar, bu tür olaylardan sonra sıklıkla görülen bir fenomen olan "haberleri satmak" olarak değerlendirilebilecek başarılı Litecoin (LTC) halving (yarılanma) ile aynı zamana denk geldi.

Litecoin (LTC) fiyatı, 19 Aralık 2022'den beri yükselen bir üçgen içinde işlem görüyor. Bu, çoğu durumda kırılmalara yol açan bir yükseliş formasyonudur.

Fiyat, 26 Haziran-2 Temmuz arasındaki hafta boyunca üçgenin üzerinde kırılsa da, bunun yanlış bir kırılım (kırmızı elips) olduğu ortaya çıktı. Böyle bir sinyali tipik olarak keskin bir düşüş izler.

Gerçekten de, Litecoin (LTC) fiyatı o zamandan beri önemli bir düşüş yaşadı ve şu anda haftalık zaman diliminde başka bir düşüş mumu oluşturuyor.

Halving Sonrası Litecoin Analizi: Sert Düşüş Devam Edecek Mi?

Haftalık RSI göstergesi 50'nin altına düştü ve aşağı doğru eğiliyor, bu da daha fazla düşüş potansiyeline işaret ediyor.

Bu nedenle, Litecoin (LTC) fiyatının yükselen üçgenin destek hattı olan 75$'a doğru düşmeye devam etmesi muhtemeldir diyebiliriz.

Kısa Vadeli Görünüm

4 saatlik grafik biraz daha iyimser bir görünüm sunuyor. Litecoin (LTC) fiyatının, alçalan destek çizgisi ve yatay destek bölgesi tarafından oluşturulan 81 dolarlık destek seviyelerinin birleşmesinden geri döndüğünü gösteriyor.

Halving Sonrası Litecoin Analizi: Sert Düşüş Devam Edecek Mi?

Ek olarak, 4 saatlik RSI gösterge aşırı satım bölgesine girdi ve bu da bir rahatlama rallisi veya konsolidasyona işaret ediyor.

Sonuç olarak, Litecoin (LTC) fiyatı, 0.382-0.5 Fibonacci düzeltme seviyesi ve önceki destek bölgesinin oluşturduğu 86-87$ bölgesine doğru toparlanabilir.

Sonuç

Uzun vadeli grafik, Litecoin (LTC) fiyatının muhtemelen yükselen üçgenin destek hattı olan 75$'a doğru düşmeye devam edeceğini gösteriyor. Ancak, bu gerçekleşmeden önce 86-87 dolar aralığına doğru kısa vadeli bir toparlanma gerçekleşebilir.

Ancak yine de, yüksek volatiliteli mevcut süreç göz önüne alındığında yatırımcıların dikkatli bir şekilde hareket etmesinde fayda var.

Halving Sonrası Litecoin Analizi: Sert Düşüş Devam Edecek Mi? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik