Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Hamas Bitcoin ile bağış istedi

ABONE OL:

ABD ve diğer Avrupa ülkeleri tarafından terör örgütü olarak kabul edilen aşırılık yanlısı bir grup olan Hamas, faaliyetlerini Gazze sınırında sürdürüyor ve Filistin iddiaları üzerine İsrail ordusuyla sık sık çatışıyor.

Hamas’ın askeri kanadı olan Al-Qassam Tugayları, Ocak ayında daha önce destekçilerinden isyanlarını sürdürmek için Bitcoin aracılığıyla para bağışında bulunmalarını istedi. Şimdi, Al-Qassam Tugayları “Filistin direnişi” programı için aynı öneride bulundu.

Hamas’ın resmi web sitesi, kullanıcıları “Direnişi Destekleme” kampanyası için bağışlar için hazırlanan özel bir sayfaya yönlendirir. Grup tarafından yayınlanan açıklamada, grubun taraftarlarının cihadı destekleme yükümlülüğü bulunduğunu, çünkü Kudüs İslam inancının ayrılmaz bir parçası olduğunu ve Filistin’in bunun bir parçası olması gerektiğini iddia ediyor. İsrail yönetimi ise bu konuda tek bir taviz vermeyeceklerini kendilerine karşı olabilecek en ufak bir saldırıda çok ağır karşılık vermeye devam edecek olduğunu açıklıyor.

Hamas, Bitcoin’le Bağış Almaya Çalışıyor

Bu yılın Ocak ayında, Hamas, hükümetlerin yasakladığı ve bankalardan aşırılık yanlısı gruba her türlü yardımı durdurmalarını ve grubun mali izolasyonunu sağlamasını kesin bir şekilde durdurmalarını istediğinden, Bitcoin sahibi destekçilerinden fon istedi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Dünyanın ve Türkiye’nin En Büyük Coin Borsaları

Ocak ayında yapılan öneride Al-Qassam Tugayları sözcüsü Bitcoin bağışlarını istedi ve fonları gönderme mekanizmasının ileriki bir tarihte açıklanacağını söyledi. Grubun sonunda platformunda bir Bitcoin ödeme portalı oluşturmak için teknolojiyi ele geçirdiği anlaşılıyor. Bitcoin ile ödeme almasına rağmen İsrail’in Bitcoin ile Hamas’a yapılan ödemeleri gördüğü ve bunları tespit edebildiği ortaya çıkmıştı.

İlginçtir, Mısır Büyük Müftüsü, İslam Şeriat yasalarına uygun olarak Bitcoin ve kripto para birimleri ile ilgili her türlü faaliyetin yasadışı olarak kullanıldığını ilan etmiştir ancak Hamas bu konuda Bitcoin kullanarak çelişki içerisine girmiştir.

Hamas’ı Bitcoin Kurtaramayacak!

Terör örgütlerinin Bitcoin ile paçalarını kurtarmaları veya kripto paralar sayesinde istedikleri saldırıları yapabilmeleri mümkün değil. IŞİD, Hamas, PKK, YPG, PYD ve diğer terör örgütlerinin kripto paralar ile fon alabilecek olduklarını düşünmeleri de çok gerçekçi değil.

İsrail hükümetinin veya bu örgütlere karşı savaşan hükümetlerin bu kuruluşların finansal olarak yalıtılmış kalmasını sağlamak için gerekli adımları atıp atmayacakları görülecek.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu