Anasayfa Bitcoin Havalimanına Bomba Tehdidi! 1 Milyon Dolarlık Bitcoin İstendi...

Havalimanına Bomba Tehdidi! 1 Milyon Dolarlık Bitcoin İstendi...

Bitcoin

Hindistan'da bulunan bir havalimanı, 1 milyon dolarlık Bitcoin'in 48 saat içerisinde ödenmemesi halinde patlatılacağına dair bir tehdit aldı.

Havalimanına Bomba Tehdidi! 1 Milyon Dolarlık Bitcoin İstendi...

Hindistan'daki Mumbai Chhatrapati Shivaji Maharaj Uluslararası Havalimanı (CSMIA), Perşembe günü bir bomba tehdidi aldı. Anonim bir gönderici, 48 saat içerisinde 1 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) talep etti.

quaidacasrol@gmail.com adresinden gelen tehdit e-postası, Mumbai Uluslararası Havalimanı Limited Şirketi'nin (MIAL) geri bildirim gelen kutusuna saat 11:06 sularında yönlendirildi.

Mesajda, belirtilen Bitcoin miktarının verilen süre içerisinde transfer edilmemesi halinde Terminal 2'de patlama meydana geleceği uyarısında bulunuluyordu. Tehdide karşılık olarak havalimanında güvenlik önlemleri derhal arttırıldı.

Havalimanına Bomba Tehdidi! 1 Milyon Dolarlık Bitcoin İstendi...

Bilinmeyen Gönderici Hakkında Dava Açıldı

Yerel polis, kimliği belirsiz gönderici hakkında dava açarak olayla ilgili soruşturma başlattı. Tehdidi bildiren MIAL yöneticisi Vismay Pathak, "Tehdit mailiyle karşılaştığımda havalimanındaki kalite ve müşteri hizmetleri merkezindeydim. Fidye ödenmediği takdirde 48 saat içinde havalimanının havaya uçurulacağı tehdidi yer alıyordu." dedi. 

Tehdidin kaynağının izini sürme çabaları başladı. Polis, tehdit e-postasını göndermek için kullanılan internet protokol (IP) adresini takip ediyor. Polis merkezinin siber bölümü, tehdidin arkasındaki kişiyi tespit etmek için aktif olarak çalışıyor.

Hindistan Ceza Kanunu'nun 385 (Şantaj yapmak için kişiyi yaralanma korkusuna sokmak) ve 505 (1) (b) (Halkta korku veya endişe yaratmak amacıyla veya kamu huzuruna karşı yapılan açıklamalar) bölümleri uyarınca bir dava kaydedildi.

Yetkililer, hem yolcuların hem de personelin korunmasını sağlamak için özenle çalışmaktadır. Havalimanı yüksek alarm durumunda kalmaya devam etmekte olup, yetkililer tehdit içeren iletişimden sorumlu kişinin izini sürmeye odaklanmıştır.

Kaynak: Cryptonews

Havalimanına Bomba Tehdidi! 1 Milyon Dolarlık Bitcoin İstendi... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar