Anasayfa Rehber Hayal Dünyanızı Gerçeğe Dönüştüren Wilder World Nedir?

Hayal Dünyanızı Gerçeğe Dönüştüren Wilder World Nedir?

Rehber

Dikkatleri üzerine çekmeyi başaran 5D (beş boyutlu) metaverse projesi Wilder World (WILD) hakkında tüm merak edilenler burada…

Hayal Dünyanızı Gerçeğe Dönüştüren Wilder World Nedir?

Wilder World (WILD), kripto para yatırımcılarının radarına girmeyi başarmış bir projedir. "Gerçekliğin yeni bir boyutu" sloganı ile yola çıkan proje, metaverse sektörüne bambaşka bir yorumlama getirmiştir.

Wilder World (WILD) Nedir?

Wilder World; Ethereum, Unreal Engine 5 ve ZERO teknolojisinin müthiş temelleri üzerine titizlikle inşa edilmiş, ezber bozan bir 5D (beş boyutlu) Metaverse'dir. Geleneksel sanal ortamların ötesine geçen bu dijital alem; yalnızca görsel ve işitsel boyutları kapsayan değil, aynı zamanda etkileşim ve duyguların inceliklerine dalarak yeni bir karşılıklı bağlılık çağını başlatan benzeri görülmemiş bir sürükleyici deneyim sunuyor.

Wilder World'ün gelişen metaverse ekonomisinin merkezinde devrim niteliğinde bir kavram yer alıyor: likit NFT Metaverse pazar yeri. Yaratıcılığın teknolojiyle birleştiği bir alan olan bu pazar yeri, hem sanatçılara hem de koleksiyonerlere nadir dijital sanat eserlerini sorunsuz bir şekilde basma, edinme ve takas etme olanağı sağlıyor. NFT'leri bölünebilir hale getirerek likidite engellerini ortadan kaldıran Wilder World, böylece onları daha kapsayıcı bir fiyat aralığında erişilebilir likit varlıklara dönüştürüyor.

Wilder World'ün odak noktası inkâr edilemez bir şekilde olağanüstü estetiğidir. Bu başarının kaynağı ise Unreal Engine'dir. Unreal Engine, yaratımlarına en üst düzeyde gerçekçilik ve sürükleyicilik katmayı amaçlayan tasarımcıların saygı duyduğu, Wilder World'ün vizyoner 5D konseptine hayat vermek için kullandığı sektör lideri bir araç setidir.

Hayal Dünyanızı Gerçeğe Dönüştüren Wilder World Nedir?

Wilder World'ün Arkasındaki Konsept Nedir?

Wilder World'ün arkasındaki konsept, insanlık için yaratıcıları güçlendiren ve ekosistem katılımcılarını ödüllendiren yeni bir sanal deneyim biçimi yaratmaktır. Fikir, birlikte yaratmak ve yaratıcı süreci paylaşmak ve yinelemektir. Wilder Artists Guild olarak bilinen eşsiz bir DAO (merkeziyetsiz otonom organizasyon) tarafından yönlendirilen Wilder World, Wilder Nation sakinlerinin yüzde 100 sahip olduğu ve yönettiği açık ve merkeziyetsiz bir metaverse'dir.

Yalnızca NFT'ler aracılığıyla desteklenen metaverse, çok seviyeli deneyimleri mümkün kılmaktadır. Fotogerçekçi yeni bir metaverse ve NFT pazar yeri olarak ön plana çıkan Wilder World'ün ana teması; deneyimsel bir platform, bir NFT pazar yeri ve kendi ekonomisi olarak eşit şekilde işlev görmesidir. Wilder World'ün yerel kripto para birimi, utility token ve yönetişim tokeni görevi gören WILD'dir.

Normal oyunlardan farklı olarak Wilder World, dünyada yaratılan oyunlara ve ekonomilere imkân tanımaktadır. Wilder World'deki tüm ekonomik işlemlerin ve sahipliğin blockchain üzerinde gerçekleştiği göz önüne alındığında; varlıklar, farklı oyun dünyaları arasında birlikte çalışabilir bir haldedir. Wilder World'ün amacı, bu gerçekliğe mümkün olduğunca benzeyen sürükleyici bir gerçeklik yaratmaktır.

Hayal Dünyanızı Gerçeğe Dönüştüren Wilder World Nedir?

Wilder World NFT'leri Nasıl Kullanır?

Wilder World, NFT'leri aşağıda yer alan şekillerde kullanıyor:

  • Metaverse'e güç sağlama:

Wilder World, sadece NFT'ler aracılığıyla destekleniyor. Bu; arazi, binalar ve diğer oyun içi öğeler de dâhil olmak üzere tüm varlıkların blockchain üzerinde NFT olarak temsil edildiği anlamına geliyor.

  • Çok seviyeli deneyimleri mümkün kılma:

Wilder World'deki NFT'ler, çok seviyeli deneyimler sağlayarak katılımcıların oyunun farklı seviyelerinde ilerlemelerine ve yeni içeriklerin kilidini açmalarına izin veriyor.

  • NFT pazar yeri oluşturma:

Wilder World, kullanıcıların NFT'leri alıp satabilecekleri ve takas edebilecekleri kendi merkeziyetsiz NFT pazar yerine sahiptir.

  • Topluluğu ödüllendirme:

Wilder Nation topluluğu, NFT oluşturmak ve satmak da dâhil olmak üzere ekosisteme katılarak ödüller kazanabilir.

  • Dünya içi kullanılabilirlik ve holder (sahip) avantajları sağlama:

Wilder World'deki NFT'ler, özel içerik ve deneyimlere erişim gibi dünya içi kullanılabilirlik ve holder avantajları sağlıyor.

Hayal Dünyanızı Gerçeğe Dönüştüren Wilder World Nedir?

Wilder World ile Diğer Meataverse Projeleri Arasındaki Farklar Nelerdir?

Wilder World ile diğer metaverse projeleri arasındaki bazı farklar şu şekildedir:

  • Fotogerçekçilik:

Wilder World, fotogerçekçiliğe dayanmaktadır. Burada NFT'ler, büyüleyici bir şekilde fotogerçekçi olan ve metaverse içerisinde sorunsuz bir şekilde entegre edilmeye hazır 3 boyutlu başyapıtlara dönüşmektedir. Bu, daha stilize veya karikatürize grafiklere odaklanabilen diğer metaverse projelerinden farklıdır.

  • NFT pazar yeri:

Wilder World ekonomisi, likit NFT pazar yerini kullanıyor. Sanatçılar ve koleksiyonerler, nadir dijital sanat eserlerini basabiliyor, toplayabiliyor ve satabiliyorlar. Bu, yerleşik bir NFT pazar yerine sahip olmayan diğer metaverse projelerinden farklıdır.

  • Wilder Artists Guild:

Finansal inovasyonunun ötesinde Wilder World, "Wilder Artists Guild" olarak bilinen benzersiz bir DAO aracılığıyla bağımsız bir şekilde faaliyet gösteren tamamen özerk ve merkeziyetsiz bir varlığı bünyesinde barındırmaktadır. Wilder Artists Guild tarafından ileriye taşınan Wilder World, oyun içi varlıkların ötesinde daha derin bir deneyim arayan kullanıcılar için görsel bakımdan zengin olan kendi NFT koleksiyonlarını özenle hazırlamaktadır.

  • Birlikte çalışabilirlik:

Wilder World platformu birlikte çalışabilirdir. Bu da kullanıcıların, ekosistemdeki çeşitli projelerden NFT'leri kullanmalarına olanak sağlar. Buradan hareketle mevcut NFT varlıklarınızı kullanarak oyun ve pazar yeri ile etkileşim kurabileceğinizi söyleyebiliriz.

  • Token kullanılabilirliği:

Wilder World ekosistemi, WILD token tarafından desteklenmektedir. WILD; platformdaki faaliyetlerin can damarı olmasının yanı sıra kullanıcıların, projenin gelişen kaderinde pay sahibi olmaları için bir kanal işlevini görüyor. WILD, hem kaynakları tanımlamak, alıp satmak ve oluşturmak hem de Wilder World'ü yönetmek için kullanılan bir utility tokendir. WILD sahipleri, platform içerisinde NFT basabiliyor ve alıp satabiliyorlar. WILD, aynı zamanda bir yönetişim tokeni olarak topluluğun, ekosistemin gelişiminde ve evriminde söz sahibi olmasını sağlıyor.

Hayal Dünyanızı Gerçeğe Dönüştüren Wilder World Nedir?

WILD Token Nereden Satın Alınabilir?

WILD token satın almak için bir kripto para borsası kullanabilirsiniz. CoinMarketCap veya CoinGecko gibi platformlardan birini ziyaret ederek arama çubuğuna "WILD" yazabilir ve "Piyasalar" sekmesinden kripto para biriminin güncel olarak listelendiği borsaları inceleyebilirsiniz.

Güvenilir bir kripto para borsası seçtikten sonra yapmanız gereken şey burada bir hesap oluşturmaktır. Borsada oluşturduğunuz hesaba banka havalesi, banka kartı/kredi kartı veya kripto para gibi ödeme yöntemlerinden birini kullanarak para yatırmalı ve ardından alım emri vermelisiniz.

Alım emriniz yerine getirildikten sonra borsa cüzdanınıza WILD bakiyesinin eklendiğini göreceksiniz. Son olarak WILD tokenlerinizi buradan MetaMask gibi bir kripto para cüzdanına transfer edebilirsiniz.

Wilder World'ün estetiğe olan bağlılığı, Unreal Engine gibi üstün bir teknolojiyi kullanımı ve likit NFT'ler aracılığıyla likiditeye yönelik devrim niteliğindeki yaklaşımı, sanal alemin olanaklarını yeniden tanımlamıştır. Likidite, merkeziyetsizlik ve kullanılabilirlik zorluklarını ele alarak NFT ortamını yeniden tasarlayan Wilder World, sadece görsel olarak çarpıcı değil, aynı zamanda işlevsel olarak güçlendirici bir platform yaratmıştır.

Hayal Dünyanızı Gerçeğe Dönüştüren Wilder World Nedir? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)