Kripto Para Haberleri

Hayali Kripto Para: Mpax Dosyası

Eşi benzeri görülmemiş bir dolandırıcılık vakası ile karşınızdayız. Olay Bursa’da gerçekleşiyor ve aslında kripto para gündemine de damga vurmayı başarıyor. Milyonlarca liralık vurgunun perde arkası ise gerçekten ilginç. An itibarıyla 300’den fazla yatırımcı para kaybetmiş durumda ve bu rakamlar gerçekten çok büyük.

Kripto para dünyası her geçen gün yeni bir dolandırıcılık vakası ile çalkalanıyor. Sistemin açığını bulan ya da art niyetli davranan birçok çete ya da şahıs, faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Bizim gündemimizde ise Mpax var. Bu ismi çok daha sıkı duyacaksınız ve hali hazırda dava açılmış durumda.

Başlıkta da ifade ettiğimiz gibi hayali bir kripto para ve gerçekte kesinlikle yeri ya da karşılığı yok. daha da ilginç olan ise bu para birimine manuel olarak müdahale ediliyor ve haliyle işlem hacmi ile oynamak da gayet basit.

İlginizi Çekebilir: Kripto Para Tarihindeki En Büyük 5 Dolandırıcılık

Dolandırıcı Kayıplara Karıştı

kripto para vurgunu

Bu oluşumun sahibi ya da arkasındaki ekip henüz tespit edilebilmiş değil. Günlerdir kripto para borsasını oyalayan gündeme dair gelişmeler var olduğu sürece sizinle paylaşmaya devam edeceğiz. Bu tür girişimlere daha önce de tanık olduk ancak kısa süre içerisine tespit edilerek önüne geçildi. Mpax dosyasına bakıldığında ise 300’den fazla insanın bu para birimine para kaptırdığını görebiliyoruz.

Milyonlarca liralık vurgun sonrası izini kaptıran şahıs ya da çete hakkında henüz net bir bilgi yok. az önce de ifade ettiğimiz gibi dava açılmış durumda ve Bursa’da yaşanan bu olayda mağdurlar da harekete geçmiş durumda.

Her zaman ifade ettiğimiz gibi yatırımcılar dikkatli olmak zorundalar. Aksi takdirde bu tür basit oyunlara aldanabiliyor ve can sıkıcı olaylar ile karşı karşıya gelebiliyorlar. Var olmayan ve borsalarda karşılığı bulunmayan bir kripto para birimine para yatırmak gerçekten garip ancak o kadar güzel reklam yapıyor ve işlem hacmi ile o kadar güzel oynuyorlar ki mağdurlar da tam olarak bu detaylar üzerinden kandırılıyorlar. Geçek olmayan bir para birimi, ardında 300’den fazla mağdur bırakmış durumda.

İlginizi Çekebilir: Yatırım Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken Bitcoin Dolandırıcılıkları

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu