Bitcoin Haberleri

Haziran Ayının Kazananı Bitcoin Oldu! Arcane Research BTC Raporu

Başarılı haftalık analizleri ile bilinen Arcane Research analiz firması kısa süre önce bu haftanın Bitcoin raporunu yayınladı. Arcane Research haftalık raporunda Bitcoin’i haziran ayının kazananı olarak ilan etti. İşte Arcane Research raporundan öne çıkanlar:

Bitcoin Pazar Güncellemesi

Çoğu kripto para birimi daha yüksek seviyelere tırmandığı için bu hafta piyasadan olumlu sinyaller geliyor. Bu hafta sonu BTC, 30 bin dolarlık desteğine bir kez daha dokundu ve daha sonra, önde gelen kripto para birimi Cumartesi günkü en düşük seviyelerinden bu yana %15’ten fazla arttı.

btc

CME vadeli işlemlerindeki açık pozisyonlar, yılın en düşük seviyesinde ve azalan temel vadeli satış ile birlikte, nakit ve elden çıkarma işlemleri artık kazançlı olmadığı için fonlar şu anda short pozisyonlarını azaltıyor.

Bitcoin’in fiyat keşfinde CME üzerindeki Bitcoin vadeli işlemlerinin ayak izi daha da büyüyor. Nisan ayında, CME’nin BTC payı keskin bir artış gördü ve bu, kurumsal satış baskısının Bitcoin’in mevcut ayı piyasasına en büyük katkıda bulunanlardan biri olduğu anlamına geliyor.

Bitcoin Fiyat Hareketi

Alıcılar destek seviyelerinde kendilerini gösterdi ve Bitcoin hala aynı aralıkta işlem görüyor. Yukarı yönde hareketler mi geliyor?

Bitcoin fiyatının geçen hafta boyunca çok fazla değişmesiyle birlikte, CME’de vadeli işlem primleri küçük bir prim oranı ile hafif derecede bir geri dönüş yaparak yükseldi.

Bitcoin

Bitcoin Blok Zinciri Etkinliği

Çin’in madenciler üzerindeki baskıları, günlük ortalama blok çıkarıl aralığının normal 10 dakikalık blok aralığının çok üzerine çıkmasına neden oldu. Pazar günü ortalama blok aralığı 23 dakikaya ulaştı.

Son zamanlarda yapılan Taproot güncellemesi, Bitcoin için çok önemlidir. Ancak Taproot güncellemesinin faydalarını geniş ölçekte gerçekleştirmek uzun zaman alacaktır. Örneğin, SegWit’in uygulanmasından bu yana yaklaşık 4 yıl geçmiştir ve sadece kısa süre önce ağda %70 SegWit kullanımı görüldü.

İlgili İçerik: Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 3 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu