Anasayfa Rehber Hedge Trade (HEDG) Nedir, Nasıl Alınır?

Hedge Trade (HEDG) Nedir, Nasıl Alınır?

Rehber

Hedge Trade nedir? HEDG nedir? Projenin kurucusu, çalışma sistemi ve avantajları ile ilgili aradığınız tüm bilgiler burada.

Hedge Trade (HEDG) Nedir, Nasıl Alınır?

Hedge Trade Nedir?

Sermaye piyasalarının genellikle korku, belirsizlik ve şüphe ile dolu olduğunu biliyoruz. Sonuç olarak volatilite geleneksel ilkelerle açıklanamazken internette yer alan finansal tahminler de genel olarak temelsiz ve güvenilmesi zor bir hale geliyor. Birçok katılımcı ile güvenilir bilgileri belirlerken demokratik bir sürecin eksikliği, çok sayıda kişiyi güvenilmesi zor bilgilerle baş başa bırakıyor.  

HedgeTrade; finans ve kripto ticareti uzmanlarının yanı sıra kripto para birimleri, hisse senetleri, opsiyonlar, emtialar ya da başka herhangi bir ticarete konu ürün için alım satım tahminleri arayan deneyimsiz kişiler için bir ağ merkezi olarak karşımıza çıkıyor.

Söz konusu platform, kripto para birimi HEDG token tarafından destekleniyor. Bu; yatırım yapan kişilerin, akıllı sözleşme vasıtasıyla yürütülen staking mekanizmaları ve mükemmel performansa sahip kullanıcıları vurgulayan tescilli bir kullanıcı sıralaması algoritması sayesinde söz konusu tahminlere yönelik güvenini artırıyor.  

Kendisini bir sosyal yatırım platformu olarak nitelendiren HedgeTrade, blockchain teknolojisinin yardımıyla sosyal ticaret devrimine destek olma parolası altında hayata geçirilmiştir. Platformun 2019 yılında hızlı bir şekilde yükselmesi, kripto dünyasında yer alan pek çok kişiyi şaşkınlığa uğratmıştır. HedgeTrade merkeziyetsiz uygulamasının tanıtımı ile desteklenen HEDG, 2019 yılının Ağustos ayı itibarıyla ilk 50 kripto arasına girmeyi başarmıştır.

Uygulama; kullanıcılara kripto para alım satım analizleri, tahminler ve bonus olarak eğitim içeriği sunmak amacıyla özel olarak kullanıma sunulmuştur. Sosyal ticaret konusunda sık sık devasa bilgi boşlukları ile birbirinden ayrılan tecrübeli ve tecrübesiz traderlar arasında bir köprü işlevi görmeyi hedeflemiştir.  

HedgeTrade ile daha tecrübeli traderlara hem bilgilerini paylaşmalarına hem de doğru bilgi sağlama sürecinde HEDG token sahibi olmalarına imkân tanıyan bir platform sunuluyor. Daha az tecrübeye sahip olan traderlar ise akıllı kontratların güvence altına aldığı, "blueprint" şeklinde paketlenmiş ticaret tahminlerini satın alabiliyorlar.  

Bu şekilde edilen bilgilerin, özellikle profesyoneller ve yeni başlayanlar için sunulan piyasa araçlarının yardımıyla söz konusu kullanıcıların zamanla profesyonel ticaret gerçekleştirmelerine olanak sağlaması amaçlanıyor. HEDG nedir? sorusuna yanıt aradığımız bu yazıda projenin kurucularından da bahsetmek gerekiyor.  

Hedge Trade Kime Aittir?

Hedge Trade (HEDG) Nedir, Nasıl Alınır?

HedgeTrade için token satışı, 2018 yılının sonlarında Rublix şirketinin desteği ile gerçekleşmiştir. Rublix, blockchain uygulaması ile eşleştirilmiş finansal teknoloji ürünleri sunan bir şirkettir.  

David Waslen ve Peter Danihel, projenin kurucu ortaklarıdır. David Waslen projenin CEO'su iken Peter Danihel baş geliştirici rolünü üstlenmiştir. Frank Danihel ise operasyon direktörü olmuştur. HEDG nedir? sorusunun yanıtı kapsamında projenin çalışma sistemine de bir göz atalım.

Hedge Trade Nasıl Çalışır?

Hedge Trade (HEDG) Nedir, Nasıl Alınır?

HedgeTrade, bir yandan blueprint ve akıllı sözleşmesi diğer yandan ise topluluk üyeleri arasında bulunan etkileşime dayalı olarak çalışıyor. Platform, böylece tamamı blockchain teknolojisinin yardımı ile mümkün hale gelen teknolojik sermayenin ve insan sermayesinin birliğini sunuyor.  

HedgeTrade, bir kullanıcının belirli bir finansal araç üzerinde yaptığı özel bir tahmin olarak nitelendirilen "blueprint" kavramının etrafında dönüyor. Blueprint oluşturma, bunları depolayan ve ilgili oldukları tarih sona erdiği zaman değerlendirmesini yapan HedgeTrade sisteminin desteği ile gerçekleşiyor. Sürenin sona ermesi durumunda platform, söz konusu tahmini doğru ya da yanlış olarak belirlerken bu doğrultuda tahmin yapanlara ya da tahmin alıcılarına uygun ödülleri dağıtıyor.  

Oluşturulan tahminler, HedgeTrade'in blockchain üzerinde dağıtılan akıllı kontratlarına gönderiliyor. Böylece hem kaydedilen tahminler hem de yaratıcının önceki performans kaydı, değişikliklere ya da kurcalamaya karşı dirençli kalıyor.  

Blueprint oluşturulmasının ardından biri giriş diğeri çıkış değeri olmak üzere kullanıcılardan iki hedef fiyat değeri belirtmeleri talep ediliyor. Bunlar, HedgeTrade Oracle tarafından önceden tanımlanmış bir tarihe göre değerlendiriliyor.

Akıllı kontratlar tarafından kullanılmak üzere piyasa bilgilerini bulan, doğrulayan ve blockchaine gönderen HedgeTrade Oracle, sağlanan bilgilere dayalı olarak ticaret sonuçlarını değerlendiren otomatik bir sistem olarak çalışıyor.  

Üçüncü tarafların sağladıkları harici bilgilere dayalı olarak değerlendirmeler yapılıyor. Doğru tahmin halinde ödüller, belirli bir tahmin satın alan herhangi bir kullanıcının gönderdiği HEDG varlıkları şeklinde geliyor.  

Belirli bir tahminin kendileri için bir değeri olduğunu hisseden tahmin alıcıları, satın alınan tahminin geçerlilik süresi sona erdiğinde yanlış olduğunun ispatlanması halinde ise ödeme alma hakkına sahip oluyorlar. HEDG token ile tazminat, bir tahmin satın alan ilk 10 kullanıcıya ödeniyor.

HedgeTrade; alım satım geçmişleri, sağladıkları bilgilerin kalitesi ve başarılı tahminlerin oranı doğrultusunda traderların şeffaf bir şekilde sıralandıkları HedgeTrade Ranking and Score (HedgeTrade Sıralama ve Puanı) adlı bir sıralama sistemine sahiptir. Platform, böylece daha az güvenilir tahmin oluşturucularını ayıklamayı ve alıcılara şeffaflığı destekleyen, kolay bir şekilde doğrulanabilir bir sistem sunmayı hedefliyor.

Bir tahminin oluşturulması, HEDG varlıklarında zorunlu bir minimum stake gerektirmiyor. Buna karşılık stake olmadan gönderilen tahminler, HedgeTrade'in Blueprint Pazarı'nda alım için görünür hale getirilmiyor. Yine de bu tahminler, bir yaratıcının genel HedgeTrade Sıralama ve Puanı'nı yükseltebiliyor.

Hedge Trade (HEDG) Nedir, Nasıl Alınır?

Ticaret ile ilgili bilgilerle ilgilenilse de HedgeTrade platformunda kripto para birimleri ya da diğer varlıklarla kripto para borsalarına benzer şekilde gerçek bir ticaret yapmak mümkün olmuyor. Bu da HedgeTrade'in sadece belirli varlıklara değil bilgilere erişim sağlamakla ilgili olmasından kaynaklanıyor. Gerçek ticarete benzeyen tek şey, aşağıdaki durumlarda kripto para birimi Hedge coin ile gerçekleşendir:

  • Kripto para birimi Hedge coin, Bitcoin ile satın alınabilir.
  • Değerlendirme ve satış için bir tahmin gönderildiğinde kripto para birimi Hedge coin gereklidir.  
  • Bir kullanıcı, ticaret ile ilgili bilgi içeren gerçek bir tahmin satın aldığında kripto para birimi Hedge coin gereklidir.  
  • Sistem, bir tahmini süresi dolduğu zaman doğru ya da yanlış olarak değerlendirdiğinde kripto para birimi Hedge coin gereklidir. Giriş noktası değerine belirli bir süre içerisinde ulaşılmaması halinde bir tahminin nötr bir durumu da oluyor.  

Projenin ödeme sistemini şu şekilde özetleyebiliriz:

  • Bir tahminin başarılı sayılması halinde HedgeTrade, kullanıcıların bu tahmini satın almak için harcadıkları toplam HEDG miktarı üzerinden yüzde 50 komisyon ücreti alıyor. Geri kalanı ise tahmin oluşturucusuna gidiyor.
  • Bir planın başarılı olarak değerlendirilmesi fakat alıcı olmaması halinde stake edilen HEDG varlıklarının toplam miktarı üzerinden yüzde 5 komisyon ücreti alınıyor.
  • Bir tahminin başarısız olarak değerlendirilmesi halinde yaratıcı tarafından stake edilen toplam HEDG token miktarı üzerinden yüzde 50 komisyon ücreti alınıyor. Geri kalanı ise tahmini satın alan kullanıcılara gönderiliyor. 

HEDG nedir? sorusunu yanıtlarken son olarak projenin avantajlarını mercek altına alalım.  

Hedge Trade Avantajları Nelerdir?

Hedge Trade (HEDG) Nedir, Nasıl Alınır?

Bitcoin kullanıma sunulduktan sonra birçok kripto varlık ortaya çıkmış, bu alanda yapılan tahminler zamanla önem kazanmaya başlamıştır. Sadece Bitcoin değil, aynı zamanda çok sayıda altcoin ile ilgili yapılan tahminler sektörün merkezinde yer almaya başlamıştır.  

Tahmin pazarları, uzun vadeli tahmin ve değerlendirme konusunda büyük bir potansiyele sahip görünüyor. Blockchain özellikli tahmin pazarları; sözleşmenin uygulanması ve manipülasyonu ile ilgili engelleri azaltırken geleneksel tahmin pazarlarına kıyasla daha iyi bir şeffaflık ve uyuşmazlık çözümü sağlıyor.  

HedgeTrade platformu, gerçek piyasa içgörüleri için finansal teşviklerin yanı sıra yapay zekâ kullanımı vasıtasıyla pazar manipülasyonunun önüne geçen bir ortam oluşturuyor. Söz konusu platform; bireylerin ticaret kabiliyetlerini, pazar farkındalığını ve işlem kârlılığını geliştirmelerine imkân tanıyan, güven ve şeffaflığa dayalı bir topluluk meydana getirmeye çalışıyor.  

Kullanıcılar, platform sayesinde bilgilerini ve yatırım tavsiyelerini diğer kullanıcılar ile paylaşma imkânına sahip oluyorlar. Bütün kullanıcıların global standartlarda yatırım yapan bireyler olarak hareket edebileceği şekilde tasarlanan HedgeTrade, yeni başlayanların ve profesyonellerin rahat bir şekilde kullanma özgürlüğüne sahip oldukları bir platformdur. Platformun varlığı ile ilgili güncel fiyatı takip etmek için CoinMarketCap gibi platformları kullanabilir, daha sonra kısa pozisyon veya uzun pozisyon alarak kendi risk yönetiminize göre harekete geçebilirsiniz. 

Hedge Trade (HEDG) Nedir, Nasıl Alınır? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)