Hem Bitcoin, hem altın sahibi olan insanların sayısı artacak

3 Dakikada Okunabilir


Dijital varlık yönetimi şirketi Grayscale Investments bir basın bültenine göre, son ‘Drop Gold‘ kampanyasında Bitcoin yatırımı ile daha halka açık hale geleceklerini ve Bitcoin yatırımı kabul edeceklerini açıkladı.

Altın yatırımın gelecekteki yerine Bitcoin’i taklit etme girişimi olarak gördüklerini açıklamış olan Grayscale Investments, Bitcoin’in bugünün altını yerine geçeceği bir geleceğin mümkün olduğunu ve insanların bu konuda kendi düşünceleri ile hareket ederek gelecekte altının yerini Bitcoin’in almasının çok fazla mümkün olabilecek olduğu açıklamalarını destekleyen açıklamalarda bulundu.

Basın açıklamasına göre, “araştırma ve portföy simülasyonları tarafından yapılan testler sonrasında, Grayscale, bir portföyün altın yatırımının bir kısmının Bitcoin’e yatırılmasının performansı artıracağını ve çeşitlendirmeyi artırabileceğine inanıyor” diye konuştu.

Basın bülteninde kripto para birimi Bitcoin’in ne kadar değerli olduğu ve insanların Bitcoin’i altın yerine tercih edip etmeleri konusunda nelerin öngörülebileceği konusunda bazı açıklamalar yapıldı. Yapılan açıklamalarda kripto para birimlerinin geleceğinin altının yerini alması hakkında mümkün olabileceğini açıkladı.

Michael Sonnenshein, girişimi, altın yatırımcılarını dijital olarak çeşitlendirilmiş bir yatırıma yönlendirmek için kasıtlı bir girişim olarak nitelendirdi ve dedi ki:

MODERN DÜNYAMIZDA ALTINI SERGİLEMEK İÇİN ÇEKİCİ, KIŞKIRTICI VE AÇIKLAYICI BİR HİKAYE YARATMAK İSTEDİK. #DROPGOLD BİR HAREKETE GEÇİRME ÇALIŞMASIDIR, YATIRIMCILAR ALTINI PORTFÖYLERİNDE YENİDEN DEĞERLENDİRMELİ VE YENİDEN KONUMLANDIRMALI, BİTCOİN’E YATIRIM YAPMALI VE ÇEŞİTLENDİRİLMİŞ BİR YATIRIM STRATEJİSİNİN AVANTAJLARINDAN EN İYİ SEVİYEDE VE KENDİLERİNE UYGUN OLARAK YARARLANMALIDIR.

Altın yatırımcıları beklentiye sahip

Ayrıca, Digital Currency Group’un kurucusu ve CEO’su ve bağlı kuruluşu Grayscale Investments’den Barry Silbert, yatırımcıların geleneksel yatırımlardan uzak dijital para birimlerine karşı eğitilmeleri ve kripto para birimleri hakkında en iyi seviyede bilgi sahibi olmaları gerektiğini açıkladı. Bitcoin ve kripto para birimlerinin yatırımcılar tarafından ”eğitimsiz” olarak girilmesi mümkün olmayan bir yatırım aracı olduğu açıklandı.

Altın yatırımcılarının gelecekte Bitcoin almasını kolaylaştırıp altın ve Bitcoin’de yararlandıklarında nasıl daha fazla paraya sahip olabilecekleri ve nasıl en iyi kazancı alabilecekleri konusunda bazı çalışmalar yapmalıyız.

Bu, ayrıca 2.000 Amerikan yetişkini kapsayan bir ankete dayanan bir raporu desteklemektedir; şu anda 10 Amerikalıdan 1’i Bitcoin’e sahip ve bu sayının gelecekte 10/2 olarak yükselmesi bekleniyor. ABD’li kripto para yatırımcılarının dünyada kripto paraları yöneten grup oldukları belirtilirken, bu kişilerin sayısının artmasına bağlı olarak daha fazla insanın kripto para sahibi olması mümkündür.

Genç yaş grubu

Araştırmacılar ayrıca Bitcoin’in genç yaş gruplarının öncülüğünde demografik bir mega trend olduğu sonucuna varmışlardı. Binlerce yıl içindeki Bitcoin yatırımlarındaki artışın, yatırım hissiyatlarında bir mega trendin göstergesi olduğunu kanıtlamış olmasına rağmen, eski nesillerin büyük bir kısmı yeni fintech endüstrisi ile uzlaşmaya devam ediyor ve kripto para birimleri gibi yeni yatırımcılar hakkında henüz kesin bir yatırım olarak görmediklerini ve kripto para yatırımı yapılıp yapılmaması gerektiği hakkında kesin emin olamıyorlar.

Silbert ayrıca, serbest piyasada oldukça tartışmalı bir açıklama yaptı: “Altın endüstrisine karşı kripto para birimi Bitcoin’in altına göre çok daha fazla tartışmalı bile olsa üstün oldukları konular var” dedi. Oysa gerçek dünyada, altın, birçok ülkede önemli bir yere sahip ve böyle olmaya devam edecek. ana akım endüstriler finans, tıp, bilgisayar, elektronik ve mücevher gibi sektörleri kapsamaktadır. Silbert, Bitcoin’in bir para biriminden daha fazlası olduğu bir gelecek görüyor olsa da bunun kesin olarak olup olmayacağı konusunda emin olamıyor.

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, medyada reklamlar, bazı sosyal medya fenomenlerinin yaptıkları kripto para borsası tanıtımları ve kripto paralardan milyoner olduğunu açıklayan insanların sayısının artmasına bağlı olarak daha fazla insan tarafından kullanılabilir.


error: Kopyalama Engellendi!