Anasayfa Altcoin Her Hafta 100 Dolarlık DOGE Alsaydınız Şimdi Ne Olurdu?

Her Hafta 100 Dolarlık DOGE Alsaydınız Şimdi Ne Olurdu?

Altcoin

Çıkışından itibaren her hafta 100 dolarlık Dogecoin (DOGE) yatırımı yapsaydınız kazancınız ne kadar olurdu? Hepsi şimdi tüm detaylarıyla Koinbox'ta...

Her Hafta 100 Dolarlık DOGE Alsaydınız Şimdi Ne Olurdu?
Hızlı İçerik

Dogecoin Aralık 2013'te piyasaya sürüldüğünde yaklaşık 0,00058$ seviyesinden işlem görüyordu. Meme coin 2018'in başlarında 1 sent seviyesine ulaştı ancak ondalık noktasından sonra hızla sıfıra geri döndü. Dogecoin (DOGE) ilk büyük fiyat artışını Şubat 2021'de görmesi ve 0,072 dolara ulaşması mümkün değildi. Birkaç ay sonra, mayıs ayında, popüler köpek temalı kripto para, lansmanından bu yana %126020,69 artış kaydederek tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,731 dolara ulaşacaktı.

Ancak zirve çok uzun sürmeyecekti. Dogecoin, 2022'den bu yana, çoğunluğu DOGE destekçisi olan Elon Musk'un tweet'lerinden kaynaklanan birkaç ara sıra yükseliş dışında, aşağı yönlü bir seyir izliyor.

Peki lider meme coin projesinin çıkışından itibaren haftalık 100 dolarlık bir yatırım ne kadarlık bir kazanç sağlayabilirdi? Gelin şimdi buna hep birlikte bir bakalım.

Dogecoin Harikası!

Dogecoin (DOGE) şu anda 2013'teki lansmanından bu yana yaklaşık %2230 arttı. Bir yatırımcı lansmanından bu yana her hafta 100$'lık DOGE alsaydı, toplam 51.100$ yatırım yapmış olacaktı.

CryptoDCA'nın hesaplamalarına göre bu yatırımcılar Eylül 2023'e kadar yaklaşık 5,7 milyon dolar kazanmış oluyordu.

Her Hafta 100 Dolarlık DOGE Alsaydınız Şimdi Ne Olurdu?

Bu, yaklaşık %11098,17'lik bir getiriyi ve yaklaşık 5,67 milyon dolarlık bir parasal kazancı temsil ediyor. Bazıları için şaşırtıcı olsa da, her şey dolar maliyet ortalamasına bağlı. Dolar-maliyet ortalaması, fiyat dalgalanması riskini azaltan bir yatırım yöntemidir.

Yatırımcılar bir varlığı belirli bir fiyattan satın almak yerine, o varlığa düzenli ve zamanında yatırım yapar. Bu yöntem zaman içinde her bir hissenin ortalama maliyetini azaltır. Bu yatırım yöntemine sabit ''dolar planı'' da denir diyebiliriz.

Her Hafta 100 Dolarlık DOGE Alsaydınız Şimdi Ne Olurdu? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik