Kripto Para Haberleri

Herkesin Beklediği Yükseliş Ne Zaman Gerçekleşecek?

Çin, El Salvador ve son olarak İngiltere… Madencilik faaliyetleri ve borsalara vurulan darbeler ile birlikte kripto para piyasasındaki büyük dengesizlik hız kesmeden devam ediyor. Madenciler kendilerine yeni üretim bölgeleri aramaya başladı. Binance an itibarıyla İngiltere’deki faaliyetlerine son verdi.

Tüm bu olumsuz gelişmeler yalnızca Bitcoin’i değil, diğer kripto para birimlerini de etkisi altına aldı. Peki ama beklenen yükseliş ya da toparlanma ne zaman gerçekleşecek? Bugünkü yazımızda sektörün en büyük ve yine en popüler para birimi olan Bitcoin’i konuşacağız. Uzmanların yorumlarını ve yine kendi düşüncelerimizi de tüm detayları ile aktarıyor olacağız.

Çin, madencilik payını yarı yarıya düşürdü ve büyük yaptırımlar ile birlikte cihaz satışını da yasakladı. Bu yasaklar da piyasadaki olumsuz havayı bir tık daha yukarıya taşıdı. Peki bu durum Bitcoin’e nasıl yansıdı ve ne şekilde yansımaya devam edecek? Gelin hep birlikte bu soruların yanıtını verelim.

Bitcoin Hash Oranı 1 Yılın En Düşük Seviyesine Geriledi

Bitcoin Hash

12 ayın en düşük seviyesi ile karşı karşıyayız. Madencilik faaliyetlerinin kısıtlanması ve yasaklanması ile birlikte bunu a görmüş ve yaşamış olduk. Kripto para dengelerinin şekillenmesinde ve değişiminde en büyük paya sahip unsurlardan biri da hash oranı. Bu denli düşük bir seviye gerçekten korkutucu ve aslında ön görülerde bulunmak adına da bizlere yardımcı oluyor.

Beklenen yükseliş için bu yılı baz alarak konuşmak gerçekten zor olacaktır. Yıl başı Bitcoin tahminlerine bakacak olursanız eğer 100.000 Dolar rakamını görebiliyorduk. Yıl sonuna gelindiğinde bu hedefe ulaşması ne yazık ki pek de mümkün görünmüyor. Yatırımcılar için gerçekten kötü bir yıl. Bitcoin, tarihi rekor sonrası yaşadığı sert düşüş ile birlikte bir türlü toparlanamadı. An itibarıyla 34.000 bandında seyreden kripto para birimi, yasaklamalar devam ettiği sürece büyük bir baskıya maruz kalacaktır. Gelişmeler önümüze geldiği takdirde sizinle de paylaşmaya devam edeceğiz ve an itibarıyla kötü senaryoları da aktarmaya devam ediyoruz.

İlginizi Çekebilir: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu