Altcoin Haberleri

Herkesin Hayali Olan Erken Emeklilik Dogecoin ile Mümkün Olabilir mi?

Dogecoin size bir servet kazandırabilir, hatta muhtemelen ne kadar biriktirdiğinize bağlı olarak emekli olmaya yetecek kadar bir servet kazandırabilir. Ancak bunun olma ihtimali oldukça zayıftır ve birikimlerinizden bahsederken, bu muhtemelen almak istemeyeceğiniz bir risktir.

Erken Emeklilik Dogecoin ile Mümkün Olabilir mi?

Dogecoin, tüm kripto para birimleri gibi nispeten yeni bir kavramdır ve şu anda tüm kripto para endüstrisi oldukça spekülatiftir. Bu sektör önümüzdeki birkaç on yıl içinde yaygın bir şekilde benimsenebilir veya tamamen geçerliliğini yitirebilir. Herhangi bir şeye yatırım yapmak risk taşırken, emeklilik tasarruflarınızı kripto para birimine yatırmak, burada Dogecoin’e yatırmak şirketlerin hisse senetlerine yatırım yapmasına göre çok daha büyük riske sahiptir. Kripto para sektörü keskin bir düşüş yaparsa, uğraştığınız her şeyi kaybedebilirsiniz.

Dogecoin’e yatırım yapmak, orijinal kripto para birimi olan Bitcoin’e yatırım yapmaktan bile daha risklidir, çünkü Bitcoin en uzun süre piyasada olan kripto paradır ve şimdiye kadar bazı şirketler bile Bitcoin’i kullanmaya başlamaştır. Dogecoin ise tam tersine bir şaka olarak yaratıldı, komik köpek şakalarının ve bunlarından ardından gelen kült Reddit destekçileri tarafından canlı tutuldu. Hatta Tesla CEO’su Elon Musk’ın tweetleri sayesinde sadece birkaç ay önce popüler oldu.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  VeChain En İyi 20. Kripto Para Oldu

Dogecoin herhangi bir pratik kullanım düşünülerek yaratılmadı ve bu yüzden Dogecoin’i bugün mevcut olan diğer binlerce altcoin’den ayıracak önemli bir fark yok. Ayrıca, kaç Dogecoin çıkarılabileceğine dair bir sınırda yoktur ve bir şeyin daha fazlası mevcut olduğunda, zaten var olanlar daha az değerli hale gelecektir. Bunların hiçbiri uzun vadeli performans için iyiye işaret değildir.

dogecoin

Kripto para çılgınlığından para kazanmanın daha güvenli yolları

Emeklilik birikimlerinizi doğrudan Dogecoin veya başka bir kripto para birimine yatırmak yerine, paranızın bir kısmını kripto para birimi hisse senetlerine yatırmayı düşünün. Bunlar, yaygın kripto para biriminin benimsenmesinden fayda sağlayacak şirketlerin hisse senetleridir. Yine de aynı zamanda kendi başlarına güçlü işletmelerdir ve bu nedenle kripto para birimleri ana akıma hiç girmese bile, kripto para birimi hisse senetlerine yatırım yaparak yine de kâr edebilirsiniz.

Ayrıca, başka paranız varsa ve çok fazla risk almayı umursamıyorsanız, doğrudan bir kripto para birimine de para yatırabilirsiniz. Ancak bu parayı emeklilik birikimlerinizden ayrı tutmalı ve ilk olarak emeklilik birikimlerinizi oluşturmaya odaklanmalısınız. Unutmayı ne kripto para olsun ne de geleneksel yatırım olsun hiçbir zaman bir yatırıma kaybedebileceğinizden daha fazlasını yatırmayın.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bu 2 Altcoin, son 24 saatte %2500'den fazla yükseldi!

Bireysel olarak kripto para birimi hisse senetleri seçme konusunda kendinizi rahat hissetmiyorsanız, emeklilik paranızı bir S&P 500 endeks fonuna yatırmayı düşünebilirsiniz. Bu, anında size ABD’deki en büyük 500 şirketin hisselerini verir. Pek çok farklı sektörden oluşan bu endeks sayesinde paranız tek bir satın alımda iyi bir şekilde çeşitlendirilir. S&P 500 endeks fonları da oldukça uygun fiyatlıdır ve zaman içinde güçlü getiri sağlama eğilimindedirler, ancak diğer yatırımlar gibi zaman zaman değer düşüşünden etkilenebilir.

Normalde emeklilik için ayırdığınız parayı bu fonlardan birine veya daha güvenli yatırımlara yatırın. Ardından, Dogecoin veya başka bir kripto para birimine biraz para yatırmak isterseniz, bunun için kalan ekstra parayı kullanabilirsiniz.

Sadece bir kripto para birimine yatırım yapmak yerine paranızı birkaç kripto para arasında çeşitlendirebilirsiniz. Dogecoin’e büyük bir yatırım yapar ve piyasayı doğru zamanlayamazsanız çok hızlı bir şekilde tüm paranızı kaybedebilirsiniz. Ayrıca bu uzun vadede de çok riskli bir bahistir.

İlgili İçerik: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu