Kripto Para Haberleri

Herkesin merak ettiği NFT nedir? Ne işe yarar?

Kripto para birimleri teknoloji ve finans dünyasında moda haline geldi. NFT’ler ise çevrimiçi para kazanmanın yeni bir yolunun bir parçası haline geldi. Ama NFT nedir? Ne işe yarar? İnsanlar neden bu pahalı dijital koleksiyonları satın alıyor?

NFT nedir?

İlk olarak “NFT” değiştirilemez tokenin kısaltmasıdır. “Değiştirilemez” bir öğenin benzersiz olduğunu ve başka bir şeyle değiştirilemeyeceği anlamına gelir.

Bu konsepte fotoğraflar, videolar, sesler ve diğer dijital öğeler gibi dijital varlıklar girer. Bu ürünlere blockchain tabanlı bir özgünlük sertifikası ile sahip olursunuz. NFT’ye sahip olmanız, telif hakkına sahip olduğunuz anlamına gelmez. Öğe yine de çevrimiçi olarak paylaşılabilir ve gönderilebilir.

Örneğin, yaptığınız bir müzik parçasının hakları gibi bir şeyi temsil eden bir token vardır. Kripto grafik olarak bir kanıt hazırlar ve bunun üzerine bir token yayınlarsınız. Şimdi dünyadaki herhangi biri bu parçayı her kullandığında sanatçı haklarını ve telif haklarını takip eden akıllı bir sözleşme ile bu NFT’yi kimin kullandığı takip edilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Arjantinde 1,4 Milyar Dolarlık Bitcoin İşlemi Gerçekleştirildi

NFT Nedir? NFT Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

NFT Ne işe yarar?

Horizen Labs’ın kurucu ortağı ve CEO’su Rob Viglione NFT alanında önde gelen isimdir. Rob Viglione, aynı zamanda NFT’lerin şu anda 2 hedefe sahip olduğunu söyleyen Zen Blockchain Vakfı’nın kurucu ortağı ve takım lideridir. Rob Viglione’e göre NFT’ler müzik hakları veya GIF’ler gibi yeni ortaya çıkmaya başlayan tüketici temelli deneyimlere odaklabilir.

Rob Viglione:

Şirketler bu NFT’leri deli gibi kullanacaklar. Mağazalara insan trafiği çekmek, müşterileri bir şeyler ile tanıştırmak, çekilişlere katılmak, özel ödüller dağıtmak gibi. Bir bakıma, steroidler üzerinde bir tür sadakat programı gibi….

Şu anda bir NFT satın almak için sadece bir kripto para cüzdanına ihtiyacınız olmakla kalmaz, aynı zamanda bir miktar yedek paranız da olmalıdır. Bu ayın başlarında Beeple tarafından yapılan bir dijital sanat eseri yaklaşık 70 milyona satıldı. Ancak NFT’lerin arkasındaki asıl fikir uzun bir süre boyunca sadece teknoloji meraklısı milyonerlerde olmayacak

NFT endüstrsine gelen o kadar çok büyük işletme var ki… Bu şekilde yaygınlaşacak ve NFT’ler ile kahvenizi satın alacaksınız ve uygulamanızda bir dolar gibi görünecek. Bunu fark etmeyeceksiniz bile sonuçta bir bankadan gelmiyor, banka yerine kripto para teminatlı akıllı bir sözleşme ile ödeme yapılıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin dışındakilerin geleceği yok mu?

NFT Nedir? Neden Bu Kadar Önemli?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu