Bitcoin Haberleri

Son dakika! Hindistan Başbakanının Twitter hesabı hacklendi! Dikkat çeken Bitcoin detayı…

Geçtiğimiz haftalarda Bitcoin Twitter hackinde birçok ünlü ismin hesapları hacklendi ve hackerlar BTC gönderilmesini istedi.  Bu hackerlar tutuklanmış olsa da kısa süre önce Hindistan başbakanının Twitter hesabı “John Wick” tarafından hacklendi.

Hindistan Başbakanının Twitter hesabında Bitcoin bağışlayın mesajı

ındia-pm-twitterhack

“John Wick” olduğunu iddia eden hacker Hindistan başbakanı Narendra Modi’nin Twitter hesabından “PM National Relief Fund for COVID-19″ adlı bağış kampanyasını özellikle Hintlilerin BTC ve ETH göndermesini talep etti. Şu anda kimse hackerın bu isteğine destek sağlamadı. Hacker tarafından paylaşılan adresler sadece 0,03 ve 0,79 dolarlık bağış aldı.

Yeni Twitter hacki ise çok kısa süre içinde savuşturuldu. Başbakanın takımına Twitter hesabı neredeyse hemen geri verildi. Hack konusunda Twitter’da hızlı davrandı ve hemen olaya el attı. Ayrıca sosyal medya devi bu hackin geçtiğimiz haftalar yapılan geniş kapsamlı Twitter Bitcoin hacki ile bağlantılı olmadığını açıkladı.

Bitcoin

TradingView BTC fiyat: http://tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Bu son Twitter hackinin tamamen gösteri amaçlı olsa da bazı kişiler Hindistan başbakanının Twitter hesabını ne kadar güvensiz olduğuna ışık tuttu. Hack haberleri yayıldıktan sonra birçok kişi tekrardan Twitter ve Twitter’ın güvenlik sistemlerini eleştirmeye başladı. Aynı eleştirilen geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen Twitter Bitcoin hackinde de manşetlerde yer almıştı.

“Ethereum Fiyatı Ne Kadar? Ethereum Nedir? 1 Ethereum Kaç TL Kaç Dolar?” adlı analizimizi okumak için: https://www.koinbox.net/ethereum-fiyati-ne-kadar-03-09-2020/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu