Anasayfa Sektörel Hindistan Başbakanı'ndan Kripto Çağrısı: Buna İhtiyacımız Var!

Hindistan Başbakanı'ndan Kripto Çağrısı: Buna İhtiyacımız Var!

Sektörel

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, ortak kripto düzenlemelerine yönelik ihtiyaç için bir çağrıda bulundu.

Hindistan Başbakanı'ndan Kripto Çağrısı: Buna İhtiyacımız Var!
Hızlı İçerik

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Delhi'deki G20 Zirvesi öncesinde ortak kripto düzenlemelerine duyulan ihtiyacı yineledi. Modi; ortak kripto kurallarını, küresel havacılık standartlarına benzetiyor.

Geçtiğimiz yıl ülke, kriptonun nasıl çalıştığını anlamak için seminerlere ev sahipliği yaptı. Ülke, finansal istikrardan makroekonomiye kadar kripto anlayışını genişletmeye çalıştı.

Modi, Afrika Birliği'nin 20 ülkeden oluşan gruba dâhil edilmesini destekliyor ve bu nedenle onları kripto sohbetinin bir parçası haline getirmek istiyor. En büyük kripto patlamalarından sorumlu borsalar daha gevşek düzenlemelere sahip bölgelere yöneldiğinden, uluslararası çerçevelerin karmaşası hükûmetleri dezavantajlı hale getirdi.

Nasıl ilerlememiz gerektiği konusunda fikir yürütmeyi bırakmadık. İlerleyeceğimiz yol ve ne kadar hızlı hareket etmemiz gerektiğine dair somut ayrıntılar da ortaya koyduk. Yani yol haritamız ayrıntılı ve eylem odaklı.

G20 zirvesi, 9 Eylül ve 10 Eylül tarihlerinde Delhi'de gerçekleştirilecek.

Hindistan Başbakanı'ndan Kripto Çağrısı: Buna İhtiyacımız Var!

"Kripto Sınır Tanımıyor"

Hindistan'ın G20 zirvesi başkanlığı, onu küresel düzenlemelere öncülük edecek konuma getiriyor. Maliye Bakanı Pankaj Chaudhary, Şubat ayında maliye bakanlarının bir araya geldiği bir toplantıda, ortak uluslararası yasaların mantıklı olduğunu çünkü kriptonun sınır tanımadığını söyledi.

Aynı toplantıda Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman da ortak bir yaklaşım çağrısında bulundu:

Bir ülke tek başına hiçbir şey yapamaz. Bu yüzden her ülkeyle standart bir işletim prosedürü oluşturup oluşturamayacağımızı tartışıyoruz.

Hindistan'ın kripto para gelirlerinin 2027 yılında 3 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika (BRICS) ekonomilerinin liderlerinin kısa süre önce bir araya gelmesi, ülkelerin Batı etkisine karşı koymaya çalıştığı yeni küresel düzenin yeniden şekilleneceğinin sinyallerini verdi.

Kaynak: BeInCrypto

Hindistan Başbakanı'ndan Kripto Çağrısı: Buna İhtiyacımız Var! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Para Birimleri Neye Göre Yükselir?
Rehber Burak Atik
Piramit ve Ponzi Sistemler Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Binance USD (BUSD) Nedir?
Rehber Burak Atik
Anti Money Laundering (AML) Nedir?
Rehber Burak Atik
XRP Ağı ve Ölçeklenebilirlik: Gelecekteki Gelişmeler Hakkında
Rehber Banu Fırıncılar