Kripto Para Haberleri

Hindistan fintech teknolojisini geliştiriyor

Emphasis Ventures (EMVC) Kurucu Fonu VC fonu yöneticisi Melissa Frakman, yerel medya kuruluşlarına, YourStory’nin Hindistan’ın finans teknolojisi (fintech) sahnesiyle yaşadığı deneyimlerinden bahsetti ve ülke sektörünün “delice bağımlılık yapabileceğini” söyledi.

Kanada doğumlu Frakman, Hindistan’ın şu anda fintech sektöründe meydana gelen en heyecan verici trendlerin bazılarının, özellikle de son birkaç yılda birçok yeni oyuncunun katılımı için sahne olduğu konusunda ısrar etti.

Düşük maliyetli internet erişimindeki yüksek giriş oranları nedeniyle, pek çok Hintli işlerini gördü ve hayatlarını bankacılık, finans, ödemeler ve yatırımlarda finansal teknolojinin gelişimi ile dönüştürdü. Hintli insanların bu teknolojilere çok kolay adapte oldukları ve bazılarının bu teknolojilerin kullanımında çok akıllıca davrandıkları açıklandı. Birleşik Ödemeler Arabirimi’nin (UPI) Hindistan Ulusal Ödemeler Şirketi (NCPI) tarafından yaygın olarak kullanılması, bu alandan da yararlandı ve NCPI, bunu geliştirmek için blok zinciri teknolojisi ile daha çok ilgilenmeye başladı.

Frakman dedi ki:

HİNDİSTAN PAZARININ NE KADAR İNANILMAZ OLDUĞUNU TEKRAR TEKRAR GÖRDÜM VE BURADA PAZARLARIN NE KADAR ÇABUK DEĞİŞTİĞİNDEN HEP ETKİLENMİŞTİM. HİNDİSTAN’DA BİR ŞEYLERİ İNŞA ETMEK VE ÇALIŞMAK DELİCESİNE BAĞIMLILIK YAPIYOR ÇÜNKÜ GERÇEKTEN OLAN SONUÇLARI VE İLERLEMEYİ GÖRÜYORSUNUZ.

Hindistan, ABD ve birçok gelişmiş ülkenin bulunduğu ve üretim yaptığı ülkelerin başında yer alıyor. 

Erken dönemlerinde, Fortune 500 şirketlerine Hindistan’daki pazar stratejisi konusunda danışmanlık hizmeti veren ABD-Hindistan İş Konseyi Direktörü olarak görev yapan Frakman, bu konuda ülke hakkında tecrübeli.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Tarihi Listelemeye Hazır Olun!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu