Kripto Para Haberleri

Hindistan Hükümeti, Kripto Para Birimlerini Yasaklamayı Düşünüyor

ABONE OL:

Kripto para dünyası ile ilgili yasaklar ve yaptırımlar konusunda Hindistan Hükümetini anlamak gerçekten hiç de kolay değil. Bitcoin piyasaya çıktığı ilk günlerde bu varlıkları kabul eden ilk hükümet olurken, bir süre sonra bunun yasal olmadığını ve kabul edilemez olduğunu dile getiren hükümet de yine Hindistan Hükümeti oldu.

Şimdilerde büyük yaptırımlar ile birlikte yasaklarına kaldıkları yerden devam ediyorlar ve hatta kripto para kullanıcılarına büyük cezalar ön görüyorlar. Bir dönem hükümet, kendine ait bir para birimi çıkarmayı ve tek resmi para birimi ile devam etmeyi düşünüyordu ancak öyle zannediyoruz ki bundan da vazgeçilmiş durumda.

 data-lazy-srcset=

Yasakların Gerçek Nedeni Nedir?

Hükümetin kripto paralara bu denli karşı olmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi suç sayısının ve örgütlerinin kısa süre içerisinde artmış olmasıdır. Bir diğer neden vergi sorunu olarak karşımıza çıkıyor. İllegal para aktarımının kripto para piyasası aracılığı ile daha kolay ve daha hızlı bir şekilde yapılıyor olması da yine yasakların altında yatan nedenlerden bir tanesidir. Hal böyle olunca hükümet sürekli olarak yeni yaptırımlar ile gündeme geliyor ve kripto paralara karşı olan mücadeleyi de günden güne arttırıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Goldman Sachs İddialara Göre Stablecoin Yapıyor
 data-lazy-srcset=

Bunu Yapan Başka Ülkeler de Var

Aslında yalnızca Hindistan Hükümeti değil, Avrupa ülkeleri arasında da yasak getirmeye hazırlanan bazı ülkeler var. Az önce de dile getirdiğimiz gibi vergi konusu en önemli hususlardan bir tanesidir. Ancak yasak getirmek ya da büyük yaptırımlar ile birlikte insanları bu piyasadan uzak tutmak yerine iyileştirmelere gidilse kesinlikle çok daha doğru ve sağlıklı bir adım olacaktır düşüncesine sahibiz.

Binlerce ve hatta milyonlarca insanı bu yaptırımlar ile kripto varlıklardan uzak tutamazsınız. Bu bir nevi diktatörlük olacaktır. Zaten yatırımcılar da bu uruma isyan etmeye devam ediyorlar ve onlar da iyileştirme taraftarı olduklarını dile getiriyorlar. Dünya genelinde bu konuya yaklaşım öyle zannediyoruz ki daha ılımlı olacak ancak bunun için biraz daha zamana ihtiyacımız var ve hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu