Kripto Para Haberleri

Hindistan Kripto Para Politikasını Netleştirdi

Hindistan Merkez Bankası (RSI) Başkanı, kripto para işlemlerinde herhangi bir bankacılık kısıtlaması olmadığını doğruladı. Ayrıca dijital varlıklar alanıyla ilgili endişelerini dile getirdi. Hindistan Merkez Bankası Valisi, bankanın kripto para birimlerine olan isteksizliklerini netleştirdi.

Hindistan Merkez Bankası Hala Kripto Para Karşıtı

Hindistan’ın merkez bankası hala kripto para birimlerine karşı sağlam bir duruş sergiliyor.

Hindistan Merkez Bankası (RBI) Başkanı Shaktikanta Das, çevrimiçi bir basın toplantısında “RBI’nin pozisyonunda bir değişiklik olmadığını” açıkladı. Ayrıca merkez bankasının “kripto para birimleri konusunda büyük endişeleri” olduğunu söyledi. Hindistan, dünyanın en az kripto para dostu ülkeleri arasında yer alıyor. Hindistan hükumeti 2018’den beri bir kripto para yasası getirmeyi düşünüyor.

Geçen ay, Hindistan’ın en iyi bankalarından üçü (SBI, HDFC ve Axis Bank) kripto para işletmelerinin hesaplarını kapattı ve bireysel yatırımcılara uyarı mektupları gönderdi. Bu mektupların gönderiminde RBI’nin 2018 genelgesi sebep olarak belirtildi.

Merkez bankası daha sonra 31 Mayıs’ta bir açıklama yayınlayarak mahkeme kararının ardından kripto para yasaklarının geçersiz olduğunu açıklamıştı. HDFC daha sonra kripto para uyarı mektubunda geri adım attı. Banka müşterilerden kripto para uyarısını görmezden gelmelerini istedi ve neden oldukları rahatsızlıktan dolayı pişmanlık duyduklarını not etti.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Tor bağış sayfasını güncelledi

hindistan kripto para

Hindistan Kripto Para Politikasını Netleştirdi

Hindistan Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das bugünkü basın toplantısında, bankaların 2018 yasak genelgesini kullandıklarına dair haberlerin “sürpriz” olduğunu da sözlerine ekledi. Ayrıca kripto para işlemlerinde herhangi bir kısıtlama olmadığını da doğruladı. Bu haftanın başlarında RBI, 2018 yönergelerinin artık geçerli olmadığını ekleyerek kripto para politikasını netleştirdi.

Ülkede kripto para işletmelerine bankacılık hizmetleri yasağı getiren yasa geçen yıl Mart ayında ülkenin en büyük mahkemesi tarafından kaldırıldı. O zamandan beri ne hükumet ne de başka bir devlet kurumu konuyla ilgili resmi bir emir çıkarmadı.

Hindistan’da kripto para birimi düzenlemesi için tasarlanan en güncel yasa tasarısı, bazı istisnalar dışında “tüm özel kripto para birimlerini yasaklamak” için bir plan olacağını öneriyor. Ayrıca bir merkez bankası dijital para biriminin piyasaya sürülmesini de öneriyor. Hindistan’ın bu kripto para birimi yasa tasarısının ayrıntıları henüz açıklanmadı ve meclis tartışmasına hala açık. Tasarının bu Temmuz’da gündeme gelmesi bekleniyor.

İlgili İçerik: Kripto Paralara Yaptırım Uygulanırsa Ne Olur?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu