Kripto Para Haberleri

Hindistan Merkez Bankası: Kripto para yasaklarını biz desteklemedik

Hindistan Merkez Bankası (RBI), 4 üst düzey avukat tarafından Bilgi Edinme Yasası kapsamında sorulan önergelere yanıt verdi. Hindistan Merkez Bankası (RBI) Bilgi İşlem Departmanı Basın Sözcülüğü tarafından basına yapılan açıklamada kripto para yasakları ile ilgili hükümetin yasaklarına kendilerinin karar vermedikleri ve herhangi bir yasa tasarısının kopyasını talep etmediklerini açıkladı.

Hindistan Merkez Bankası (RBI) herhangi bir kripto para yasa tasarısı önerisi veya yasa tasarısı kopyasını asla istemediklerini ve bu konuda Hindistan yönetiminin kararlarına kendilerinin müdahale etmediklerini açıkladı. Hindistan’da kripto para birimlerinin yolculuğu bir süre zorlu sürecin arkasından Modi yönetiminde ciddi zararlar gördü ve bugün tamamen yasak durumda. Hint vatandaşlarının kripto para sahibi olmasını engelleyen Modi yönetimine tepkiler sürerken, seçimlerde de bu tepkilerin bazı kripto para yanlısı kişilerce dile getirilecek olduğu belirtiliyor.

Modi hükümeti kripto para birimi yasakları ile seçimlerden sonra ilgilenecek olduğuna dair bazı açıklamalar yapmış olsa da bu yasakları getiren yine Modi hükümeti ve yasakları getirirken, vatandaşların isteklerini dikkate almadan bu yasakları getirdi.

Hükümete tepkiler dinmezken Hindistan Merkez Bankası (RBI) tarafından yapılan bu açıklamada %100 doğru olmayabilir. Hindistan’da demokrasi ile ilgili sorunlar yaşandığı için Hindistan Merkez Bankası (RBI) tarafından yapılan açıklamada %100 doğru olmayabilir.

*Hindistan demokratik olma yolunda ilerlese de bazı ciddi sorunlar var ve ülkede ciddi nüfus yoğunluğu sebebi ile bazı sorunlar var.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu