Kripto Para Haberleri

Hindistan Merkez Bankası’ndan Yalanlama Geldi

Ülkede kripto para ticareti ile birlikte madencilik faaliyetlerinin de tamamen yasaklanacağı ve büyük yaptırımlar uygulanacağı iddia edilmişti. Bu iddialar uzunca bir süre ispatlanamadı ancak kulislerde konuşulanlar da bu şekildeydi. Neyse ki Hindistan merkez bankası kısa bir süre önce açıklama yaptı ve tüm bu haberlerin doğru olmadığını ifade etti.

Kripto para ticaretine herhangi bir şekilde yasaklama uygulanmayacak ve yatırımcıları desteklemek adına olumlu adımlar atılacağını da belirtmek gerekiyor. Hindistan’ın bu açıklaması yatırımcılara da derin bir nefes aldırdı.

Bilgi kirliliği ne yazık ki çok fazla ve Hindistan üzerinden yürütülen politika da bunun en net örneği diyebiliriz. Haftalarca aynı şeyler konuşuldu ve hatta sosyal medya üzerinden tepkiler de gösterildi. Merkez Bankası’nın yaptığı açıklama ile birlikte tüm bunların iddiadan ibaret olduğu ve bu iddiaların da asılsız olduğu ortaya çıktı. Hindistan, kripto paralar ile en çok ilgilenen ülkelerin başında geliyor ve yatırımcı sayısına bakıldığında da bu gerçeği net bir şekilde görebiliyoruz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ethereum yatırımcıları sene sonu için ne bekliyor?

Yasaklama Söz Konusu Değil!

bitcoin yasak

Merkez Bankası, uzunca bir süredir gündemde olan ve konuşulan yasaklama iddialarını yalanladı. Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamaya bağlı olarak Hindistan’ın bu konuda olumlu adımlar atacağını da öğrenmiş olduk. Amaçları yatırımcıları koruma altına almak ve dijital varlıkların daha güvenilir varlıklara dönüşmesini sağlamak olacaktır.

An itibarıyla dijital varlıklara karşı büyük bir algı operasyonu durumu söz konusu. Hükümetler düşman bir görüntü sergilerken yasakların sayısı da her geçen gün artıyor. Neyse ki bugün güzel bir haber verebildik ve Hindistan’ın da örnek teşkil etmesini ümit ediyoruz.

Yakın zamanda Çin bir açıklamada bulunmuştu ve kripto paralar ile ödeme yapılamayacağını duyurmuştu. Hal böyle olunca borsalar kısa süre içerisinde tepki verdi ve faaliyetlerini durdurdu. Yine aynı şekilde yasak furyasına katılan bir diğer ülke de İran oldu. Atılan adımların yatırımcıları korumaya yönelik olması kesinlikle daha sağlıklı olacaktır ve hükümetler bunu anladıkları an piyasalar daha cazip hale gelecektir.

İlgili İçerik: Kripto Paralara Yaptırım Uygulanırsa Ne Olur?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu