Bitcoin Haberleri

Hindistan polisi, tutukladığı Hacker’dan 1.2 milyon dolarlık BTC ele geçirdi

Hindistan polisi kısa süre önce bir hacker’ı bir hükumet web sitesine girdiği için tutukladı ve hackerın soruşturması sırasında yüklü miktarda Bitcoin çaldığını keşfetti.

Hindistan’daki Bengaluru şehrinin polis teşkilatının yardımcı komiseri Sandeep Patil, bugün Karnataka polisinin tutuklanan bir hacker’dan 1.23 milyon dolar değerinde Bitcoin’i ele geçirdiğini duyurdu.

India Today’in bir raporuna göre, Shreeki takma adlı hacker, hükumetin web sitelerine girdiği iddiasıyla 18 Kasım’da tutuklandı. Soruşturma sırasında polis, Shreeki’nin 30’dan fazla Bitcoin çalmak için 3 Bitcoin borsasını ve 10 poker sitesini hacklediğini keşfetti.

kripto para hack

Bilgisayar korsanı, devlet web sitelerini hedeflemek için kötü amaçlı yazılım kullandı. Ayrıca hacker çevrimiçi oyun portallarını ve diğer web sitelerini hackleyerek buralardan kripto para çaldı. Kısa süre önce hazırlanan bir rapora göre Srikrishna, 2019’da Karnataka hükumetinin e-tedarik web sitesini de hacklediğini itiraf etti.

Dünyanın dört bir yanında kripto para saldırıları artıyor. Bilgisayar korsanlığı faaliyetlerinde önemli bir artış, esas olarak kripto paraların fiyatlarındaki artıştan kaynaklanıyor. Dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin şu anda dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in piyasa değeri Ocak 2021’in başlarında 1 trilyon doların üzerine çıktı.

Bitcoin ve Kripto Para Hackleri

2020’nin başlarında Microsoft yayınladığı bir rapor ile Hintli kullanıcıların bir kripto para saldırısına karşı diğer ülkelerin vatandaşlarına göre çok daha fazla savunmasız olduğunu açıkladı.

Microsoft:

Hindistan, bölgesel ve küresel ortalamadan 3 kat daha yüksek bir oranda hack saldırı hacmi kaydetti. Hindistan, geçtiğimiz yıl %5,89 ile bölgedeki en yüksek 7. kötü amaçlı yazılımla karşılaşma oranına sahipti. Bu bölge ortalamasından 1,1 kat daha yüksektir. Ayrıca, Hindistan’ın bölge ortalamasından 2 kat daha yüksek 3. en yüksek fidye yazılımı karşılaşma oranını kaydettiğini de ortaya çıkardı.

1.23 milyon dolarlık Bitcoin’e el koyan Bengaluru polisi, bu olayla ilişkili başka bilgisayar korsanlarının olup olmadığını kontrol etmek için hala soruşturma yapıyor. Dünya genelinde kripto para saldırıları son zamanlarda artmakta olduğundan dolayı kripto paralarını en son güvenlik önemleri ile korumaya dikkat edin. Kripto para hackerlarının ve dolandırıcılarının en çok kullandığı saldırı yöntemlerini merak ediyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu