Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri

Hindistan’da Bitcoin ATM’si kuran kişi tutuklandı, ATM’ye el koyuldu!

Hindistan tüm dünyada kripto para yasaklarının son zamanlar içerisinde ve en hızlı süreçte uygulandığı ülke olma yolunda birinci sırada. 1.3 milyara yakın insan nüfusunun olduğu ve insan haklarından pek fazla söz edilemeyen ülkede, hükümet kripto paraları yasaklamak adına sürekli olarak yeni adımlar atıyor ve Anayasa Mahkemesi tarafından verilen kararların uygulamaması yönünde yetkilerini kullanarak vatandaşların tepkisini çekiyor. Hindistan hükümeti Ekonomi Bakanlığı tarafından yapılan resmi açıklamaya göre kripto paraların ülkede kullanılmasına izin verilmemesi ve kripto paraların transferinin tamamen engellenmesi konusunda bir görüş birliği var.

Bakanlığa göre ülkenin kendisine ait kripto para birimini çıkarması durumunda sadece kendilerine ait olan kripto para kullanılabilir ancak diğer kripto paraların kullanılmasına asla müsade edilemez. Bu durum ise Hindistan hükümetine tepkilerin çok daha fazla artmasına yol açıyor ve ülkede yasal olarak beraberinde bir takım problemleri getiriyor. Ülkenin, aldığı bu kararın doğru olmadığına sürekli vatandaşlar itiraz etse bile yasalar karşısında sıradan vatandaşların bir değeri olmadığından ve insan haklarına, ekonomiye sadece tek bir yerden karar verildiği için etkili sonuçlar alınmasına engel olunuyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Hindistan'da Kripto Para Endüstrisi Canlanıyor

Unocoin’e engeller üzerine engeller!

Unocoin adlı yerel üretici tarafından kurulan Bitcoin ATM’si cihazının ülkede polisler tarafından el konulduğu ve ATM’yi yerleştiren kişinin ise anında yerel polisler tarafından tutuklandığı öğrenildi. Basında yer alan haberlere göre Hindistan’da olan bu olay ile ilgili olarak yerel yetkili açıklama yapmazken, ceza verildiği belirtildi.

Cezanın ise İki bilgisayar, 3 kredi kartı, 5 banka kartı, bir pasaporta el konulduğu açıklandı. Hindistan yerel basınında olay eleştirilemezken sosyal medyada gizli kimlikler adı altında Hint vatandaşları durumu eleştirdi. Hindistan’ın kripto paraları engelleme çalışmalarının sonucu olan bu eylem ile ilgili yasal olarak hala daha karar alınmaması da ayrı bir konu olarak gündemde.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu