Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Hindistan’da Bitcoin ATM’si sayısında patlama yaşanacak

ABONE OL:

Hindistan ekonomik özgürlüğü yok saymış ve kripto paraların ülkede kullanılmasını katı kararlar ile engellemişti. Hindistan ekonomisinin dünyada en fazla nüfusa sahip 2. ülke olması ve sürekli olarak yaşadığı problemler ve Pakistan ile yaşadığı zorlu süreç dolayısı ile zorluklar yaşaması gündeme gelmişti. Hindistan’ın bu ekonomik zorluklar arasında tekel oluşmasına neden olduğu, kripto paraların engellenmesi konusunda ise yargı bünyesinde bazı yeni kararlar alarak bu kararları etkili bir şekilde işletmeye aldığı ortaya çıkmıştı.

Hindistan Anayasa Mahkemesi ve Hindistan Rezerv Bankası tarafından ardı ardına yapılan açıklamalarda Anayasa Mahkemesi bazı konularda Ekonomi Bakanlığı tarafından asla bu konuda engellemeler yapılamayacak olduğunu ifade etmiş, Ekonomi Bakanlığı ise bu kararların kendi yetkileri dahilinde olduğunu ve mahkeme tarafından bu konuda karar verilemeyecek olduğunu iddia ederek Anayasa Mahkemesi’ni susturmuştu.

ülke içerisinde yaşanan olaylar, sık sık gündemde olan yolsuzluk konularında hükümete tepki yağıyor. hindistan hükümeti ise bu tepkileri görmezden gelerek 1.2 milyar nüfuslu ülkede paranın sadece birkaç kişinin elinde olmasına izin veriyor ve sürekli olarak büyük şirketler nasıl ister ise o şekilde davranıyor. ülkede banka sahiplerinin kripto paraları istemedikleri ve hükümeti bu yönde uyardıklarından dolayı kripto para sahipleri arasında genel görüş var iken, bazı koin sahipleri ise bu konuda hükümetin katı önlemlerini kendi çıkarına uygun olmadığı için aldığını düşünüyor.

Unocoin isimli kripto para borsası ise ülkede yasaların boşluklarını kullanarak şimdiden birçok bölgede Bitcoin ATM’si cihazı kurmak istediklerini ve bu konuda çalışmalar yapmaya başladıklarını açıkladı. Yapılan açıklamalarda, ülkedeki kripto para ATM’leri sayesinde yasaların önüne geçecek olduklarını açıkladı. Unocoin tarafından yapılan bu açıklama sonrasında Hindistan hükümetinin yeni yasalar çıkarıp kripto para ATM’lerini engelleyip engellemeyecek olduğu ise şimdiden endişe konusu oldu.

Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Hindistan ne yapmak istiyor? İngiltere'ye özel ekip

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu