Kripto Para Haberleri

Hindistan’da kripto para yasakları 25 Eylül’de kaldırılabilir!

Hindistan bir süredir kripto paraların yasak olduğu bir ülke ve kripto para birimi yatırımcıları sorunlar ile karşı karşıya. Ülkede kripto para birimlerine sahip olmak isteyen çok sayıda insan var ve bu insanlar sürekli olarak merkezi hükümet kararı ile engelleniyor. Ancak 25 Eylül’de Hindistan Temyiz Mahkemesi birçok vatandaşın yaptığı başvurular sonrasında yeni bir duruşma düzenleyerek Hindistan Merkez Bankası ve yetkililerinin bu yasaklar hakkında ifadesini alacak, gerekli görürse kripto para yasaklarını kaldıracak.

Hükümet yüksek mahkeme tarafından verilecek tüm kararlara uymak zorunda olduğu için eğer yüksek mahkeme tarafından kripto paraların yasağının devam etmemesi yönünde bir karar alınırsa bu karar derhal kısa süre içerisinde uygulamaya geçmesi gerekecek ve bankalar, hükümet ve diğer herkes bu karara uymak zorunda kalacak. Hindistan hükümetinin bu tür bir karar alınması ile birlikte ne yapacağı ise merak konusu oldu.

Yasakları kaldırın çağrısı!

Hindistan’da halk hükümete yasakları derhal kaldırması çağrısı yaparken hükümet ise yasakların devamından yana bir karar almayı sürdürüyor. Bu yasakların Modi hükümetinin oy oranını etkilemiyor olması hükümet üzerinde vatandaşların isteklerinin etkisinin sınırlı kalmasına yol açtığı iddia ediliyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Surrey Üniversitesi: Blockchain ile verilerin değiştirilmesini engelleyeceğiz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu